lazer təbəqənin kəsilməsi

lazer kəsmə, lazer sac kəsmə, lazer metal kəsmə istanbul, lazer metal kəsmə dudullu, lazer sac kəsmə İkitelli

lazer təbəqənin kəsilməsi

Lazer Sac kesim farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Metal plaka yani sac kesimde en çok kullanılan yöntemdir. Paslanmaz çelik , alüminyum levha kesim ve sac kesiminde lazer kesim makinaları son derece hassastır. Lazer Sac kesim de minimum fire ve ısı etki alanı dardır. lazer təbəqənin kəsilməsi karmaşık şekilleri kolayca kesmek mümkündür. Ayrıca laser metal kesim küçük deliklerin kesilmesini konusunda da oldukça hassastır.

Günümüzde, fiber lazer sac kesim makineleri, küçük ve büyük şirketlere, paslanmaz, karbon çeliği, galvanizli ve hatta alüminyum malzemeler gibi uygun fiyatlı lazerle kesilmiş metalleri lazerle lazerleme imkanı sunmaktadır. Sonuç olarak, şirketler evlerinde aşağıdakiler de dahil olmak üzere oldukça karmaşık metal parçaları, prototipleri ve özelleştirilmiş parçaları lazerle kesmenin etkin ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlar:

ankara cnc lazer kəsimi

  • Paslanmaz polad
  • təbəqə lövhəsi və ya polad lövhə
  • Alüminium
  • mis boşqab
  • mis lövhə
  • Digər metal lövhələr

Peki lazer ışığı çelik veya alüminyum bir levhayı nasıl keser?

lazer sac ve metal kesim makinaları, kesilecek metal malzemeyle doğrudan temas kurmazlar. Yüksek enerjili güç kaynağına ihtiyaçları vardır. Kesme toleransları oldukça hassastır. Bu hassasiyeti sağlamak için tam için genellikle tam otomatiktir. İstenirse açılı Lazer sac kesim yapmakta mümkündür. Açılı lazer kesim genellikle kalın plakalarda ya da boru , profil gibi metal malzemelerde tercih edilmektedir.

Lazer teknolojisi, ışıkların yüzeyler etrafında eğilme derecesi kırınım olarak bilinir ve çoğu lazer kesim uzun mesafelerde daha yüksek ışık yoğunluğu seviyeleri sağlamak için düşük kırınım oranlarına sahiptir. Elbette bu lazer türüne göre değişen faktörlerdir. Endüstriyel lazer kesimin farklı türleri de bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntem karbondioksit lazer kesim yöntemidir.

Lazer kəsmə
Lazer kəsmə

Lazer sac kesim yöntemleri

CO2 : Karbon dioksit lazerkesim diğer modellere göre daha güçlü bir metal kesim yöntemidir. Işığı odaklamak için kristal yerine bir gaz kullanılır. Lazerin gaz püskürtmesinde karbon dioksite göre daha az miktarda azot, helyum ve hidrojen ile karıştırılmasından oluşur. KCO2 lazerlə kəsmə üfürmə gücü sayəsində qalınlığı 25 mm-ə qədər olan polad lövhələri kəsmək qabiliyyətinə malikdir.Bu cür qalın materialların kəsilməsinə ümumiyyətlə üstünlük verilməsə də, lazer kəsmə maşınları 25 mm-ə qədər metal kəsə bilir.

Bu yazı 0ə dərc edilib və 0ə qeyd edilib.

Lazer sac kesim” haqqında bir fikir

  1. Geri qaytarma: Lazer kesim fiyatları - Çelik Fiyatları - cnc kesim fiyatları

Şərhlər bağlıdır.

xəta: Məzmun qorunur !!
azAzərbaycan dili