Истанбул шарени чаршафи цени

istanbul-desenli-sac-fiyatlari

Истанбул Desenli Sac Fiyatları Siyah sac ya da sıcak haddelenmiş saclardan yapılan özel üretim desenli sac ve gözyaşı desenli çelik sac fiyatlarını, ayrıca üretim şeklini tarif edeceğiz. Baklavalı yassı saclar adından anlaşılacağı üzere yüzeyinde desen bulunduran sac yani çelik malzemelerdir.

Desenli olmasının tercih sebepleri elbette kullanılmak istenilen alandan kaynaklıdır. Motifli çelik sacların üretim tarihine baktığımızda 1900 lerin başında Amerika ve Fransa da başladığını biliyoruz.

Baklavalı sac üretimi olarak başlayan Moifli alüminyum ve çelik sac üretimi daha sonra farklı modellerle çeşidini artırmıştır.

istanbul Desenli Sac Fiyatları Desenli Plaka Sac Üretimi

Motifli çelik sac üretimi daha önce de belirttiğimiz gibi sıcak haddelenmiş sacdan yapılmaktadır. Sıcak haddelenmiş sacların 1000 Derece gibi bir sıcaklığa kadar ısıl işlem görmesi gerekmektedir.

Gözyaşı Motifli ve baklavalı sac deseni sacın tek yüzeyine verilebilmesi için sıcak haddelenmiş sacın bir kaç aşamadan geçmesi gerekmektedir. Öncelikle belirtmemiz gereken sacın sadece tek yüzeyine işlem yapılacağıdır. Yani desenleri olan çelik plakaların sadece tek tarafı desenlidir. Desenleri olan sac plakalar farklı çelik malzemeden yapabilirler :

  • Алуминиева шарена плоча
  • Чиния с шарка от неръждаема стомана
  • Поцинкована шарена плоча
  • стоманена шаблонна плоча

Някои от моделите стоманени плочи с различни шарки са,

  • Платка с карирани шарки
  • Gözyaşı Desenli  Plaka
  • Плоча с модел на падане

Производството на стоманен лист с повърхностен мотив и цените на стоманения лист с мотив също варират в зависимост от тези модели и материала, който ще се използва.

istanbul Desenli Çelik Sac İmalatı

Desenli çelik sac imalatını öncelik sıcak haddelenmiş çelik olarak anlatmak bizim için en doğrusudur. Sıcak haddelenmiş çelik saclardan üretilecek ürünün öncelikle kalınlığına ve genişliğine karar vermemiz gerekmektedir.

Ebatlarını belirlediğimiz sac yani çelik malzemenin Baklava ya da gözyaşı desenli plaka yapılması için Rulo olarak seçilen çeliği Rulo Sac Kesim hattında istenilen boylarda kesilmesi gerekir.

Boy kesim hattında kesilen rulo sac plakalar paketlenir ve Sıcak işlem yani ısıl işlem görecekleri yer olan motifli plaka sac üretim tesisinde sıraya alınırlar.

Plakalar heline gelen saclar üst üste konulurlar.

Plaka plaka sıcak haddelemeye alınan saclar almaları için 1000 dereceye kadar ısıtılan çelik levhalar plaka sac şeklini alabilmesi için sıcak haddeleme merdaneler arasından geçirilirler.

Sıcak haddeleme sonrası tek yüzeyi desenli olan saclar soğumaya alınırlar. 2 gün süresince açık hava da soğumaya bırakılırlar.

грешка: Съдържанието е защитено!!
bg_BGБългарски