Boyalı Sac Fiyatları

Boyalı sac fiyatları, soğuk sac rulonun başlangıç noktası çinko kaplama halk diliyle galvaniz kaplama yapılmasıyla başlamaktadır. Boyalı sac rulo da olması gereken çinko kaplama miktarı 275 gr/m2 her iki yüze eşit uygulanmış olarak lamine edilmesidir. Bu değerlerde sıcak daldırma yöntemiyle çinko kaplaması yapılmış galvaniz sac, rulo boyama (coil coating)yöntemiyle boyaması yapılmak için hazır bir metal haline gelmiş oluşur.

Teklif banneri

Boyalı sac rulo de kullanılan boya genellikle polyester içerikli boya kullanılmaktadır. Bu boyanın diğer alternatifleri PVDF, Plastisol ve poliüretan boya kaliteleridir. Ülkemizde ucuz ve tedariki kolay olması nedeniyle polyester boya kullanımı yaygındır.

Boyalı Saclarda galvaniz saclar tek yada çift yönlü boyanabilen çeşitlerindendir.

Çatı, inşaat ve iç dekoratif ürünlerde kullanılmaktadırlar.

Boyalı Sac, bir çok sektörde kullanılmaktadır. Kullanıldığı sektörlerde işlenmesi açısından titiz dilme ve kesme ihtiyacı duymaktadır.

Boyalı Rulo Sac Fiyatları 2024

Kalınlık Genişlik Renk Kaplama Tipi Fiyat (TL/m2)
0.50 mm 1000 mm Ral 9002 Beyaz Polyester 70-80
0.50 mm 1250 mm Ral 3009 Kırmızı Polyester 80-90
0.70 mm 1000 mm Ral 7016 Antrasit Gri Polyester 90-100
0.70 mm 1250 mm Ral 9006 Gümüş Gri Polyester 100-110
1.00 mm 1000 mm Ral 5010 Mavi Polyester 110-120
1.00 mm 1250 mm Ral 9002 Beyaz Polyester 80-90

Boyalı sac fiyatları ve ürünleri sadece yüksek korozyon dayanıklılığı sebebi ile değil, aynı zamanda estetik görünümleri açısından da son derece tercih edilmektedir. Alusi, galvaniz ya da soğuk üzerine boyama yapılabilmektedir. Müşterilerin isteklerine göre bu sac ürünleri rulo halinde de teslim edilebilmektedir. Rulo olarak da üretilen bu ürünler dilme hattında dilimlenmektedir.

Dilme hatlarında ortalama 20 mm ene kadar dilme gerçekleştirilmektedir. Müşterilerimizin taleplerine göre de dil ve yatık şekilde paketleme gerçekleştirebilmektedir. Genel olarak dilme kalınlıkları 0,20 mm ila 2,50 mm arasında değişmektedir.

Boyalı Sac Fiyatları, Kullanım Alanları

Boyalı sac fiyatları ürünleri pek çok alanda kullanılmaktadır. Genel olarak estetik görünümleri için tercih edilen bu ürünler için aydınlatma sistemleri, beyaz eşya ve inşaat sektörlerinden yoğun talep gelmektedir. Bu noktada ürünlerin geniş bir kullanıma alanının olduğunu belirtebiliriz.

Boyalı Sac Üretimi

Boyalı sac, ürünleri hakkında şunları belirtebiliriz: Bobin, rulo halinde bulunan yassı metallere poliüretan merdaneler yardımı ile uygulanan yüksek otomasyona dayalı olan kesintisiz bir boyama işlemi yapılmaktadır. Bu boyama işlemi sonucunda ise, boyalı sac ürünleri ortaya çıkmaktadır. Boyalı sac ürünlerinin üretimi konusunda şunlar bulunmaktadır:

-Bobinler açılır. Alt ve üst kısımdaki yüzeyler temizlenmektedir. (Temizlenme aşamasında genellikle özel kimyasallar kullanılmaktadır. Kimyasallarla yıkanır ve durulanır)

-Üst ve alt yüzeyde bulunan metallic kromatlanır. (Bu işlemin amacı korozyon direncinin artması ve boyanın tutunmasını güçlendirmesini sağlamaktır.)

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Astarlanma işlemi yapılmaktadır. (Ürünün sadece ön kısmı boyamalarda, arka yüzey kısmına poliüretan yapışkanlığı olan yüksek arka boya uygulanmaktadır.)

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Çift yüzey boyama işlemleri bittikten sonra astarların üzeri kısımları için talep edilen son boya işlemi yapılmaktadır.

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Müşterilerin taleplerine göre koruyucu yüzey uygulanması yapılmaktadır.

-Boyalı sac ürünleri bu aşamadan sonra metallic rulo haline getirilir ve paketlenerek müşterilere teslim edilir.

(Boyalı sac ürünün formu genel olarak bant ve rulo şeklindedir)

Boyalı sac
Boyalı sac
Boyalı Sac Fiyatları
Boyalı Sac Fiyatları
boyalı sac, renkli sac, trapez sac, cephe kaplama, çatı kaplama
boyalı sac, renkli sac, trapez sac, cephe kaplama, çatı kaplama

Boyalı Rulo Sac Üretimi

Müşterilerimize daima en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Bu noktada istedikleri ürünleri, son teknolojik araçlarla, son teknolojiye uygun olarak üretmekteyiz. Bu noktada firmamız müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Aynı zamanda firmamız, ürünlerin teslimatı noktasında, belirttiği süreye son derece önem veriyor. Bu konuda çalışmalarını titizlikle yürütmektedir.

Kaliteli ürünlerin, kaliteli ham maddeden üretildiğinin bilincinde olan firmamız, ülkemizin çeşitli yerlerindeki ihtiyaçları karşılamaktadır. Üretilen bütün ürünler firmamızın garantisi altındadır. Fabrikamızın kalite sürecinden geçirildikten sonra, analiz aşamasını geçen ürünler müşterilere iletilmektedir.

Firmamız kalitesi konusunda son derece hassastır. Bu sebeple de sektör içerisinde çeşitli alanlarda son derece tercih edilen firmaların arasında bulunmaktadır. Kaliteli hizmet verdiğimiz sektörlerin başında otomotiv, beyaz eşya, makine gibi alanlar gelmektedir. Ürünlerimiz sıfır hata prensibi ile üretilmektedir. Uygun fiyatlarla kaliteli ürünler için kesinlikle doğru adrestesiniz.

Boyalı sac rulolarda kullanılan boyanın kalınlığında ürünü korozyon ve dış etkenlerden koruması manasında önem arz etmektedir. Boyalı sac rulolarda olması gereken özellikler dış yüzey için five mikron astar boya üzeri 20 mikron son kat boya, iç yüzey için 7 mikron epoksy esaslı bir astar boyadır. Bu değerlerde ve yukarda bahsettiğimiz işlemlerden geçen boyalı sac rulolar korozyona karşı 10 yıl sorunsuz kullanılabilmektedir.

Boyalı sac rulolar müşterinin arzusuna göre farklı Ral kodlarından istenilen renkte üretilmektedir. Boya pigmentlerinde koyu ve canlı renklerin maliyet yüksek olması nedeniyle bu renklerdeki boyalı sac ruloların fiyatları da diğerlerinden biraz daha pahalıdır.

Boyalı sac ruloların nakliyesi için ürünün paketleme ve yükleme şekillerine dikkat edilmesi zaruridir. Ortalama 10-12 ton ağırlığında olan rulolar gerekli emniyet tedbirlerini almış araçlara sevk olunması gerekmektedir. Aksi halde araç seyahat halinde iken boyalı sac rulo hareket edip yola düşebilir ki bu durumda oluşabilecek tehlikenin önemini özel olarak anlatmaya gerek yoktur.

Boyalı sac ruloların kullanma alanları Sandwich panel üretimi, trapez sac üretimi, endüstriyel binaların aksesuarlarının üretiminde boyalı sac rulolar kullanılmaktadır.

Boyalı Sac Renkleri

Boyalı sac, farklı renklerde ve desenlerde üretilebilen bir malzemedir. En çok kullanılan renk kodları şunlardır:

RAL Renk Kodları:

 • RAL 9002: Beyaz
 • RAL 9003: Beyaz krem
 • RAL 9006: Gümüş grisi
 • RAL 7016: Antrasit grisi
 • RAL 5005: Mavi sinyal
 • RAL 3000: Kırmızı ateş
 • RAL 6005: Yeşil zümrüt
 • RAL 1013: Bej kum
 • RAL 8017: Kahverengi çikolata
 • RAL 9010: Saf beyaz

BS Renk Kodları:

 • BS 00-C-01: Beyaz
 • BS 00-C-02: Krem
 • BS 00-C-03: Gri
 • BS 00-C-04: Kahverengi
 • BS 00-C-05: Yeşil
 • BS 00-C-06: Mavi
 • BS 00-C-07: Kırmızı
 • BS 00-C-08: Siyah

Diğer Renk Kodları:

 • NCS S 0500-N: Beyaz
 • NCS S 1000-N: Beyaz krem
 • NCS S 2000-N: Gri
 • NCS S 3000-N: Kahverengi
 • NCS S 4000-N: Yeşil
 • NCS S 5000-N: Mavi
 • NCS S 6000-N: Kırmızı
 • NCS S 7000-N: Siyah

Boyalı sac renk kodları, RAL, BS ve NCS gibi farklı standartlara göre belirlenir. En çok kullanılan renk kodları RAL renk kodlarıdır.

Boyalı sac renk seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Kullanım amacı: Boyalı sac, farklı kullanım amaçlarına uygun olarak farklı renklerde üretilebilir.
 • Estetik: Boyalı sacın rengi, binanın veya yapının genel estetiği ile uyumlu olmalıdır.
 • Dayanıklılık: Boyalı sacın rengi, güneş ışınlarına ve diğer hava koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır.
 • Maliyet: Boyalı sacın fiyatı, rengine göre değişebilir.

Boyalı sac fiyatları, 6 metre, 3 metre, 4 metre, trapez sac, boyalı rulo, trapez , çatı, metal, kaplama, galvaniz, çelik, levha, kiremit,mm