lasersko sečenje limova

lazer kesim, lazer sac kesim, lazer metal kesim istanbul,lazer metal kesim dudullu, lazer sac kesim ikitelli

lasersko sečenje limova

Lasersko rezanje listova farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Metal plaka yani sac kesimde en çok kullanılan yöntemdir. Paslanmaz çelik , alüminyum levha kesim ve sac kesiminde lazer kesim makinaları son derece hassastır. Lasersko rezanje listova de minimum fire ve ısı etki alanı dardır. lasersko sečenje limova karmaşık şekilleri kolayca kesmek mümkündür. Ayrıca laser metal kesim küçük deliklerin kesilmesini konusunda da oldukça hassastır.

Günümüzde, fiber lasersko sečenje limova makineleri, küçük ve büyük şirketlere, paslanmaz, karbon çeliği, galvanizli ve hatta alüminyum malzemeler gibi uygun fiyatlı lazerle kesilmiş metalleri lazerle lazerleme imkanı sunmaktadır. Sonuç olarak, şirketler evlerinde aşağıdakiler de dahil olmak üzere oldukça karmaşık metal parçaları, prototipleri ve özelleştirilmiş parçaları lazerle kesmenin etkin ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlar:

ankara cnc lazer kesim

  • Nehrđajući čelik
  • lim ili čelična ploča
  • Aluminijum
  • mesingana ploča
  • bakarna ploča
  • Ostale metalne ploče

Peki lazer ışığı çelik veya alüminyum bir levhayı nasıl keser?

lazer sac ve metal kesim makinaları, kesilecek metal malzemeyle doğrudan temas kurmazlar. Yüksek enerjili güç kaynağına ihtiyaçları vardır. Kesme toleransları oldukça hassastır. Bu hassasiyeti sağlamak için tam için genellikle tam otomatiktir. İstenirse açılı Lazer sac kesim yapmakta mümkündür. Açılı lazer kesim genellikle kalın plakalarda ya da boru , profil gibi metal malzemelerde tercih edilmektedir.

Lazer teknolojisi, ışıkların yüzeyler etrafında eğilme derecesi kırınım olarak bilinir ve çoğu lazer kesim uzun mesafelerde daha yüksek ışık yoğunluğu seviyeleri sağlamak için düşük kırınım oranlarına sahiptir. Elbette bu lazer türüne göre değişen faktörlerdir. Endüstriyel lazer kesimin farklı türleri de bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntem karbondioksit lazer kesim yöntemidir.

Lazer kesim
Lasersko rezanje

Lazer sac kesim yöntemleri

CO2 : Karbon dioksit lazerkesim diğer modellere göre daha güçlü bir metal kesim yöntemidir. Işığı odaklamak için kristal yerine bir gaz kullanılır. Lazerin gaz püskürtmesinde karbon dioksite göre daha az miktarda azot, helyum ve hidrojen ile karıştırılmasından oluşur. KZahvaljujući svojoj snazi puhanja, CO2 lasersko rezanje ima mogućnost rezanja čeličnih ploča do 25 mm debljine.Iako se generalno ne preporučuje sečenje tako debelih materijala, mašine za lasersko sečenje mogu rezati metal do 25 mm.

Jedna misao o “Lazer sac kesim

  1. Pingback: Lazer kesim fiyatları - Çelik Fiyatları - cnc kesim fiyatları

Komentari su zatvoreni.

greška: Sadržaj je zaštićen!!
bs_BABosanski