Laserem řezaný Istanbul

cnc laserové řezání plechů ceny, laserové řezání ceny, laserové řezání společnosti, laserové řezání kovů istanbull, laserové řezání dudullu, laserové řezání ankara

Laserem řezaný Istanbul

Laserem řezaný Istanbul, tek bir dalga boyunda olan konsantre bir ışık demetidir. Her ışığın dalga boyu vadır. Metal kesim için ayrı dalga boyu, galvaniz sac lazer kesim için ayrı dalga boyu, paslanmaz sac cnc lazer kesim için ayrı dalga boyu kullanılmaktadır. Yani her metalin ışığı emme kapasitesi farklıdır, ayrıca bu durum Laserem řezaný Istanbul ile kesilecek malzemenin kalınlığı ve yüzey dururumu ile de alakalıdır.

Yani farklı malzemeler lazer ışığı farklı miktarlarda emer, yansıtır ve iletir. Bir cnc metali lazer kesim işlemi için, kesmeyi düşündüğünüz malzeme için ona uygun miktarda  dalga boyu seçmek önemlidir. Lazer enerjiyi direk malzeme yüzeyine yönlendirildiği için, malzeme, erime sıcaklığından ve degradasyon sıcaklığına kadar hızla ısınmasından dolayı çok fazla enerji ve ışığı emmektedir. Cnc lazer kesme makinesi, bir cnc lazer ışık ışınını metal plaka üzerine odaklayarak çalışır. Laserem řezaný Istanbul –  Lazer ışığı o kadar yüksektir ki, odaklandığında, malzemeyi eritecek veya buharlaştıracak kadar kesilecek metal malzemenin sıcaklığını yükseltir, çok küçük bir odaklanma ile kesim işlemini yapmaktadır.

Lazer kesim İstanbul, kesim esnasında oluşan erimiş malzemeyi gaz ile kesilen metal plaka üzerinden uzaklaştırır. Bu cnc kesim yöntemi özellikle levha sacların kesiminde kullanılan bir yöntemdir. Laserem řezaný Istanbul da bulunan farklı uzunluk ve genişlikte makinalarımız ile istediğiniz kalınlıkta sac lazer kesim yapabilmekteyiz.

istanbul lazer kesim fiyatları
istanbul lazer kesim fiyatları

Istanbul laserové řezání Fiyatları

Laserem řezaný Istanbul makineleri istanbul da bulunan tesisimizdeki lazer sac kesim makinaları ile çelik kesim , bakır plaka kesim, alüminyum plaka kesim , paslanmaz çelik sac kesim, lazerle açılı boru kesim, lazerle açılı profil kesim gibi birçok metal malzemeyi yüksek hassasiyetle kesebilmektedir. CNC řezání laserem makianaları oynar başlıklar ile açılı veya 3d kesim dediğimiz plaka haricinde farklı malzemelerin kesiminde de kullanılmaktadır. H profil kesimi ya da Kaynaksız boru kesimi gibi bir çok çelik ya da metal malzeme lazer kesimi mümkündür. Dünya da lazer kesim makinesi pazarının 2017-2021 döneminde % 8,04’lük bir oranda büyüyeceğini tahmin ediyor.

İstanbul Lazer Kesim Yöntemleri

Lazerler kullanılarak kesmede,cnc lazer kesim yapılacak metal malzemenin türüne göre kesme yöntemleride farklılık göstermektedir.Metal malzemeleri cnc lazer kesim için kullanılan farklı tiplerde birçok farklı yöntem vardır. Yöntemlerden bazıları buharlaşma, eriyik ve üfle, eriyik üfle ve yak, ısıl gerilme çatlağı, kazıma, soğuk kesme ve yanma stabilize lazerle kesmedir.

Lazer kesim  – Buharlaşma kesme

Buharlaştırmada, odaklanmış ışın kesimi malzemenin yüzeyini kaynama noktasına kadar ısıtır ve bir anahtar deliği oluşturur. Anahtar deliği , deliği hızla derinleştirerek emiciliğin aniden artmasına neden olur . Delik derinleştikçe ve malzeme kaydıkça, üretilen buhar erimiş duvarları ejektayı üfleyerek aşındırır ve deliği daha da büyütür. Odun, karbon ve termoset plastikler gibi erimeyen malzemeler genellikle bu yöntemle kesilir.

Lazer kesim –Eritmek ve darbe

Erime ve üfleme veya füzyon lazer kesim, bu lazer kesim yönteminde alevle gazın buluşmasından oluşan erimiş malzemeyi kesim alanından üflemek için yüksek basınçlı kullanır. Bu yöntem ile lazer sac kesimin güç gereksinimini büyük ölçüde azaltılmaktadır. Erime noktasına kadar ısıtılan malzeme sonra bir gaz yüksek basınçla erimiş sac plaka malzemenin üzerine üfleyerek kesim işlemi gerçekleşir. Bu durum malzemenin sıcaklığını daha da arttırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu işlemle cnc kesim yapılan malzemeler genellikle metaldir.

Lazer kesim –Fiber lazer

Fiber lazer kesim makinaları, cnc lazer kesmenin en güçlü yoludur. Fiber lazer CO₂ Lazer kesime kıyasla çok daha güçlüdür. Fiber lazer kesim fiber aktif makinenin kesme kafasına iletilir. Fiber lazer kesim CO₂ ye göre daha küçüktür. Fiber lazer kesim istanbul, çelik plaka (sac plaka), paslanmaz çelik plaka, alüminyum plaka ,bakır plaka veya pirinç plaka gibi metallerden sacların işlenmesi için uygundur.

Lazer kesim – Reaktif kesme

Reaktif lazer sac kesim genellikle sac plaka kesiminde kullanılan yöntemlerdendir. Alevle kesme olarak bilinen bu kesim yöntemi en yavaş yöntemlerdendir. Diğer lazer kesim yöntemlerine göre yavaş olmasına karşın cnc lazer kesimi istenen sac plaka malzemelerin kalınlığı artabilmektedir.

Laserem řezaný Istanbul
Laserem řezaný Istanbul

Lazer Kesim Fiyatları İstanbul

Lazer kesim fiyatları kesilecek sac malzemenin kalınlığına , yapılacak cnc lazer kesimin boyutlarına göre değişmektedir. Bu değişimin sebebi lazer kesim fiyatlarına yansımaktadır. Lazer sac kesim yapılacaksa, kesilecek sac plakanın kalınlığı ve plaka üzerindeki boyutu kesim hızını etkilediğinden ceny řezání plechů laserem změny výpočtu. Ceny řezání laserem jsou kalkulovány podle cm / sec. Z důvodu, že ceny řezání laserem Při výpočtu se zkoumá mnoho kritérií. Rozdíl mezi cenami laserového řezání nerezové oceli a laserového řezání pozinkovaného plechu je dán také stavem povrchu řezaného plechu.

V níže uvedené tabulce je jako příklad uvedeno, jak dlouho bude plech o jaké tloušťce řezán laserem. Ceny řezání laserem jsou kalkulovány podle cm/sec. jsme zmínili. Vzhledem k tomu, že řezání plechu laserem a řezání hliníku laserem jsou různé struktury, čas strávený řezáním cnc laserem se liší stejnou rychlostí.

Ceny řezání kovů laserem

laserové řezání istanbul, laserové řezání dudullu, laserové řezání dvoudrátové, laserové řezání plechů
laserové řezání istanbul, laserové řezání dudullu, laserové řezání dvoudrátové, laserové řezání plechu, laserové řezání kovů, laserové řezání plechu s dudulem, dvoudrátové laserové řezání plechu
chyba: Obsah je chráněn!!
cs_CZČeština