Hvad er PPGI?, PPGI-producenter, PPGI-priser

Boyalı sac

Hvad er PPGI?, PPGI-producenter, PPGI-priser

Stålpriser kusursuz PPGI önde gelen tedarikçilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Belirlenen endüstri normlarına ve yönergelerine göre üretilen boyalı sacların kalite standardı isteğe göre belirlenir. PPGIProduktets styrke, holdbarhed og korrosionsbestandighed sikrer, at produktet kan bruges i mange år uden vedligeholdelse.

 

PPGI egenskaber

  • Fremragende holdbarhed
  •  Høj modstand mod korrosion
  • fin efterbehandling

Når varmgalvaniseret plade males, giver det mere robust korrosionsbeskyttelse med sit duplex-system. Den galvaniserede belægning beskytter basisstålet ved at give katodisk beskyttelse og barrierebeskyttelse. Malingbelægningen fungerer som en barrierebeskyttelse for den varmgalvaniserede belægning og reducerer zinkens korrosionshastighed markant. Den øgede levetid, der kan opnås ved kombinationen af maling på galvaniseret stål, gør denne type korrosionsbeskyttelsessystem meget attraktiv for konstruktioner designet til at holde i aggressive miljøer.

Boyalı saclar
PPGI

PPGI priser

PPGI yani PPGI, Soğuk haddelenmiş Rulo bobin kaplamasız çelik sacların  sonradan sıcak daldırma çinko kaplanması ile olan çelik alt tabaka yani galvanizli çelik sac üzerine , renkli kaplamalı çelik yani boyanarak 9002 ya da 3004 gibi farklı renklerde boyanması sonucu oluşan malzemedir. Bu ürün bir boyalı sac bobinidir ya da rulo boyalı sacdır. PPGI, oluşumundan önce Galvanizli Çelik’in boyanmasıyla yapılır. Galvanizli Demir, kaplanmış çelik,% 99’dan daha büyük saflıkta Çinko oluşturmak için sürekli olarak sıcak daldırıldığında elde edilir.

PPGI – Boyalı Sac Kaplama Özellikleri

Boyalı Sac – PPGI terimi bazen Alüminyum, Çinko / Alüminyum, Çinko / Demir ve Çinko / Alüminyum / Magnezyum gibi çeşitli metalik kaplamalara sahip çeliği ifade etmek için gevşek bir şekilde kullanılmasına rağmen; tam anlamıyla, oluşumdan önce çinko ile kaplanmış çeliği ifade eder (Sonradan Boyalı Çinko Kaplı Çelik) Sıcak daldırma metalik kaplama işlemi ayrıca alüminyum kaplamalar ile çelik sac ve bobin veya çinko / alüminyum alaşımlı kaplamalar, çinko / demir ve çinko / alüminyum / magnezyum da fabrikada önceden boyanmış olabilir.

Mens GI nogle gange bruges som en samlebetegnelse for forskellige varmebelagte metalliske stål, henviser det mere præcist til kun zinkbelagt stål. På samme måde kan PPGI nogle gange bruges som en generel betegnelse for en række metalbelagte stål, der er blevet formalet, men mere præcist refererer til formalet zinkbelagt stål.

Boyalı sac
PPGI
fejl: Indholdet er beskyttet !!
da_DKDansk