laser sheet cutting

laser cutting dudullu, imes laser cutting, istanbul laser cutting, laser cutting Ikitelli, laser sheet metal cutting, laser metal cutting, laser cutting sheet plate

laser sheet cutting

1965 yılında, elmas kalıplar yapmak için matkap delikleri delmek için  ilk lazer kesme makinesi üretilmiştir. Bu makine Batı Elektrik Mühendisliği Araştırma Merkezi tarafından yapıldı . 1967′ yılında oksijen püskürtme yöntemi ile sac kesimi ilk İngilizler tarafından yapılmıştır . 1970 yıllarda ise lazer titanyum kesim için havacılık teknolojilerinde kullanılmıştır. laser sheet cutting tarihine baktığımızda 50 yıllık bir geçmişe ulaşabilmekteyiz. Öncesinle lazer sac kesim makinaları daha olmadığı zamanlarda oksijen kaynak makinaları ile kesimler yapılmaktaydı. Oksijen kesimi elle yapıldığından lazer metal kesim kadar firesiz ve düzgün kesimi kolay değildi. Lazer kesimin endüstriye katılmasıyla hem üretim hataları ortadan kalmış oldu hem de minimum fire hedeflemesi daha kolay yapılabilmektedir. 

laser cutting prices in istanbul
laser cutting prices in istanbul

Lazer sac kesim dudullu

Lazer kesim yapılmadan önce bazı aşamaları belirlemek gerekmektedir. Öncelikle lazer kesim yapılacak malzemenin ne olduğunu belirlememiz gerekmekte. Paslanmaz sac lazer kesim ile karbon çelik plaka kesim arasında hem hassasiyet hem de hız açısından farklılıklar olduğundan lazer kesim fiyatları da farklılık göstermektedir. Lazer Sac kesim yapılacak plakanın kalınlığı belirlendikten sonra, kesilecek plakanın ebatlarını lazer kesim şekline göre belirlememiz gerekmektedir. Bunun asıl sebebi lazer kesim sonrası plaka üzerinde minimum fire hedefinden kaynaklıdır. Miminum fire ile lazer kesim için her lazer kesim firması farklı program kullanıyor olsa da autocad ile çizilerek yapılan lazer kesim herkes tarafından kabul görmektedir. Lazer kesim plaka ebatlarına yerleştirilecek şekile göre plaka ebatlarımızı belirledik diyelim.

Lazer Sac Kesim Öncesi Yapılacaklar

Aslında burada bir kaç önemli nokta bulunmakta.

  • Lazer kesim yapılacak şekil
  • Lazer kesim makinesinin ebatları
  • Lazer kesim sac plakanın boyutu

Lazer Sac Kesim Çizimi

After choosing the material to be laser cut, an autocad drawing should be made in accordance with the dimensions of the plate to be laser cut. After the Autocad drawing is made, the laser sheet metal cutting machine is loaded into the program and positioned on the plate in such a way as to minimize waste. Thus, we minimize the waste from the plate to be laser cut.

Laser cutting machines dimensions

Laser cutting machines as standard

1200mm x 2500mm
1500mm x 3000mm
2000mm x 3000mm

may be of different sizes. The sheet metal plate sizes that we will use are also determined according to the dimensions of this laser cutting machine.

Lazer Sac Plaka Standart Ebatları

1000mm x 2000mm
1200mm x 2400mm
1250mm x 2500mm
1500mm x 3000mm

Eğer hazır plaka yerine rulo sac kesimi yaptıracaksanız farklı uzunluklarda da sac kesim yaparak sac plaka ebatını belirleyebilirsiniz.

Laser Cut Istanbul
Laser Cut Istanbul

Lazer sac kesim teknolojisi

laser sheet cutting teknolojisi, özelleştirilmiş imalat alanında yeni bir gelişmedir. CNC işleme veya su jeti ile kesme gibi geleneksel yöntemlere göre bir takım avantajlar sunar. Belki de en önemli yararı, çok az kerf kaybıyla yüksek kaliteli kesimler üretme yeteneğidir. Bu, onu sıkı toleranslara sahip hassas iş parçaları için ideal bir seçim haline getirir. laser sheet cutting aynı zamanda hızlı ve verimlidir, bu da onu küçük ölçekli üretim çalışmaları için çekici bir seçenek haline getirir.

laser sheet cutting teknolojisi, malzemeleri kesmek için lazer kullanan bir işlemdir. İşlem, malzemeyi bir lazerle işaretleyerek başlar ve daha sonra malzemeyi ısı kullanarak keser. Lazer kesim işlemi metaller, plastikler ve kumaşlar dahil olmak üzere çeşitli malzemeleri kesmek için kullanılabilir. laser sheet cutting teknolojisi, özelleştirilmiş imalatlar üretme kabiliyeti nedeniyle son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

Günümüz toplumunda teknoloji her zaman ilerlemekte ve değişmektedir. Teknolojideki en son gelişmelerden biri lazer kesimdir. laser sheet cutting, malzemeleri kesmek için lazer kullanan bir işlemdir. Lazer ışını kesilecek malzemeye odaklanır ve yönlendirilir. Lazer ışınından gelen ısı malzemeyi eritir ve buharlaşmasına neden olur. Bu, malzemeyi lazerden uzaklaştıran ve kesilmesine izin veren bir gaz oluşturur.

Lazer Sac Kesim Teknolojisi ne gibi faydalar sağladı

Son yıllarda lazer sac kesim, ürün üretme şeklimizde devrim yarattı. Bu işlem, metal, plastik ve ahşap gibi malzemeleri kesmek için güçlü bir lazer kullanır. Lazer kesim, testere ve zımbalama gibi geleneksel yöntemlere göre birçok avantaj sunar. Hassas kesimler üretmenin hızlı ve verimli bir yoludur ve herhangi bir atık malzeme üretmez. Sonuç olarak, lazer kesim üreticiler arasında giderek daha popüler hale geliyor.

error: Content is protected !!
en_USEnglish