ورق گالوانیزه، فولاد گالوانیزه، لوله گالوانیزه، پروفیل گالوانیزه

Rulo sac kesim fiyatları,galvaniz sac kesim fiyatları, rulo sac kesim fiyatları

Galvanizli Sac rulo çelik sac üreticileri

ورق گالوانیزه ruloları üretim şekli olarak elektroliz veya sıcak daldırma tercihe edilmektedir. Ülkemizdeki گالوانیزه rulo sac üreticileri sıcak daldırma galvaniz üretim şekli ile üretim yapmaktadır. Bu geçmiş yıllarda kullanılan elektro galvaniz yönteminden farklı olarak Soğuk haddelenmiş rulo sacların sıcak çinko havuzlarından geçirilmesi ile üretilmektedir. İstanbul, gebze, İskenderun ve Kdz. Ereğli gibi çelik sanayisinde öncü şehirlerde yapılmış olan yatırımlardır.

گالوانیزه Sac Dilme

گالوانیزه rulo saclar ülkemizde 0,27 mm ile 3 mm arasında üretilmektedir. Galvaniz rulo sacların genişlikleri ise 20 mm den 2000 mm kadar üretilebilmektedir. Aslında galvaniz sac üretimi standart olarak 1000 mm , 1200 mm, 1500 mm, 2000 mm olarak üretilmektedir. Bu ebatlardan daha dar rulo sac ihtiyacı olduğunda rulo sac dilme yapılarak istenilen ölçüye getirilmektedir.

Rulo sac dilme genişliği min 20 mm yapılabilmektedir. گالوانیزه sac dilme işlemi ikiye dilme, üçe dilme , dörde dilme gibi farklı ebatlara göre değişmektedir. Örneğin galvaniz rulo sac genişliğimiz 1000 mm olarak standart ölçüde olduğunu varsayarsak 300 mm lik dilme yapılacaksa bu işlemi 3 rulo dilme bıçağı ile yapılabilmektedir. گالوانیزه Dilinecek rulonun dilme ebat genişliği ne kadar dar ise işlem adedi o kadar fazlalaşmaktadır. Dilme bıçakları aralığı yeterli genişlikte olması gerekliliğinden ötürü bu dilinecek rulo bant ölçüsü önemlidir.

گالوانیزه Rulo Boy Kesme

Galvaniz saclar kullanım alanlarına göre farklı genişliklerde olabildikleri gibi farklı uzunluklara da kesilebilmektedirler. Rulo olarak üretilen گالوانیزه saclar rulo sac boy açma tesisimizde istediğiniz farklı uzunluklarda boy kesim yapılabilir. Rulo sacların standart genişlikleri 1000 mm , 1200 mm, 1250 mm ve 1500 mm dir. Rulo boy açma işlemi ile standart ebat olarak

  • 1000mm x 2000mm
  • 1200mm x 2400mm
  • 1250mm x 2500mm
  • 1500mm x 3000mm

gibi her genişlik ölçüsüne uygun ebatlarda boy kesilebilir. Ayrıca rulo sac boy kesme hattımızda 500 mm uzunluktan 6000 mm uzunluğa kadar istenilen özel ölçü boy kesim yapılabilmektedir. ورق های گالوانیزه boy kesim işlemi son derece hassastır. Galvaniz sac yüzeyinde oluşabilecek en ufak çizik sacın galvaniz kaplamasının zedelenmesine ve ileri vadede hem estetik hem de korozyona açık hale gelmesine sebep olmaktadır.

گالوانیزه قیمت ورق

Galvaniz saclar daha önce de belirttiğimiz üzere soğuk haddelenmiş rulo saclardan üretilmektedir. Soğuk haddelenmiş sacların çinko havuzuna daldırılması ve istenilen mikron kadar çinko ile kaplanması ile galvaniz rulo saclar üretilir. ورق های گالوانیزهın üzerine kaplanacak çinko malzemenin ömrününde uzun olmasını sağlamaktadır. Korozyona açık halde olan soğuk haddelenmiş saclar çinko kaplanması ile en az 15 -20 yıl korozyondan korunması sağlanmaktadır. Galvaniz sac fiyatları soğuk haddelenmiş sac fiyatları ve çinko külçe fiyatlarına bağlıdır. Galvaniz sac fiyatlarını çelikfiyatlari.com sitemizden ya da müşteri temsilcilerimizde öğrenebilirsiniz.

Galvanizli Saclar

Galvanizli sacların çinko kaplanması çeliğin ömrünün de uzun olmasını sağlar demiştik. Genellikle mikronlarla ölçülen bu kaplama miktarı metre kare başına gr olarak hesaplanır. Şu an Galvaniz sac üreticileri en az 50 gr/m2 olarak galvaniz sacların yüzeylerini çinko ile kaplamaktadır. Ülkemizde en yüksek kaplama 275 gr/m2 olarak bilinse de sıvama galvaniz türü olan 600 gr /m2 de yapılabilmektedir. Galvaniz sac yüzeyine uygulanacak her bir gr çinko artışı galvaniz kaplama fiyatını da arttıracağından Galvaniz sac fiyatı da ona göre artacaktır.

Galvaniz çelik fiyatları neden yüksek
چرا قیمت فولاد گالوانیزه بالاست؟

Galvanizli Boru

گالوانیزه مو lardan üretilen galvaniz borular farklı ebatlarda ülkemizde üretilmektedir. Galvaniz boru fiyatları Galvaniz sacların fiyatlarına haliyle çelik fiyatlarına bağlıdır. گالوانیزه boru üretimi standart genişlikte olan rulo sacların önce çapına uygun olarak dilinmiş sacların roll form yani boru şekillendirme makinelerinden geçirilerek ve sonrasında boyuna kaynaklanarak yapılması ile oluşmaktadır. Boyuna kaynaklanan galvaniz sacların çinko kaplaması hasar göreceğinden sonrasında çinko püskürtme yöntemi ile çıplak olan çelik yüzeyler kapatılır. Yine galvaniz sac fiyatlarında olduğu gibi galvaniz boru fiyatları günlük değişmektedir. Galvanizli boru fiyatlarını öğrenmek için sitemizden ya da müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Galvanizli Kare Profil

پروفیل جعبه گالوانیزهl iki farklı yöntemle üretilmektedir. En çok tercih edilen yöntem galvaniz rulo sacdan üretilen kutu profildir. Kalınlıkları 2 mm ye kadar olan galvaniz saclardan üretilen galvanizli kutu profilleri fiyat açısından da diğer yöntemlere göre daha az maliyetlidir. Galvanizli kutu profil fiyatları bu iki yöntemin seçimine göre belirlenmektedir. Galvaniz sacdan yapılan galvanizli kutu profiller diğer galvanizli kutu profil üretim yöntemi olan sıcak daldırma galvaniz kaplanmış kutu profil fiyatlarına göre daha uygundur. Galvaniz sac fiyatları Sıcak daldırma çinko kaplama fiyalarına göre daha uygundur.

galvaniz çelik sac
galvaniz çelik sac
خطا: محتوا محافظت شده است!!
fa_IRفارسی