découpe de tôle au laser

découpe laser dudullu, découpe laser imes, découpe laser istanbul, découpe laser Ikitelli, découpe laser tôle, découpe laser métal, tôle découpe laser

découpe de tôle au laser

1965 yılında, elmas kalıplar yapmak için matkap delikleri delmek için  ilk lazer kesme makinesi üretilmiştir. Bu makine Batı Elektrik Mühendisliği Araştırma Merkezi tarafından yapıldı . 1967′ yılında oksijen püskürtme yöntemi ile sac kesimi ilk İngilizler tarafından yapılmıştır . 1970 yıllarda ise lazer titanyum kesim için havacılık teknolojilerinde kullanılmıştır. découpe de tôle au laser tarihine baktığımızda 50 yıllık bir geçmişe ulaşabilmekteyiz. Öncesinle lazer sac kesim makinaları daha olmadığı zamanlarda oksijen kaynak makinaları ile kesimler yapılmaktaydı. Oksijen kesimi elle yapıldığından lazer metal kesim kadar firesiz ve düzgün kesimi kolay değildi. Lazer kesimin endüstriye katılmasıyla hem üretim hataları ortadan kalmış oldu hem de minimum fire hedeflemesi daha kolay yapılabilmektedir. 

istanbul lazer kesim fiyatları
istanbul lazer kesim fiyatları

Lazer sac kesim dudullu

Lazer kesim yapılmadan önce bazı aşamaları belirlemek gerekmektedir. Öncelikle lazer kesim yapılacak malzemenin ne olduğunu belirlememiz gerekmekte. Paslanmaz sac lazer kesim ile karbon çelik plaka kesim arasında hem hassasiyet hem de hız açısından farklılıklar olduğundan lazer kesim fiyatları da farklılık göstermektedir. Lazer Sac kesim yapılacak plakanın kalınlığı belirlendikten sonra, kesilecek plakanın ebatlarını lazer kesim şekline göre belirlememiz gerekmektedir. Bunun asıl sebebi lazer kesim sonrası plaka üzerinde minimum fire hedefinden kaynaklıdır. Miminum fire ile lazer kesim için her lazer kesim firması farklı program kullanıyor olsa da autocad ile çizilerek yapılan lazer kesim herkes tarafından kabul görmektedir. Lazer kesim plaka ebatlarına yerleştirilecek şekile göre plaka ebatlarımızı belirledik diyelim.

Lazer Sac Kesim Öncesi Yapılacaklar

Aslında burada bir kaç önemli nokta bulunmakta.

  • Lazer kesim yapılacak şekil
  • Lazer kesim makinesinin ebatları
  • Lazer kesim sac plakanın boyutu

Lazer Sac Kesim Çizimi

Après avoir choisi le matériau à découper au laser, un dessin autocad doit être réalisé conformément aux dimensions de la plaque à découper au laser. Une fois le dessin Autocad réalisé, la machine de découpe laser de tôle est chargée dans le programme et positionnée sur la plaque de manière à minimiser les déchets. Ainsi, nous minimisons les déchets de la plaque à découper au laser.

Lazer kesim makinaları boyutları

Machines de découpe laser en standard

1200mm x 2500mm
1500mm x 3000mm
2000mm x 3000mm

gibi farklı ebatlarda olabilmektedir. Bu lazer kesim makinesi ebatlarına göre kullanacağımız sac plaka ebatları da belirlenmektedir.

Lazer Sac Plaka Standart Ebatları

1000mm x 2000mm
1200mm x 2400mm
1250mm x 2500mm
1500mm x 3000mm

Eğer hazır plaka yerine rulo sac kesimi yaptıracaksanız farklı uzunluklarda da sac kesim yaparak sac plaka ebatını belirleyebilirsiniz.

Istanbul découpée au laser
Istanbul découpée au laser

Lazer sac kesim teknolojisi

découpe de tôle au laser teknolojisi, özelleştirilmiş imalat alanında yeni bir gelişmedir. CNC işleme veya su jeti ile kesme gibi geleneksel yöntemlere göre bir takım avantajlar sunar. Belki de en önemli yararı, çok az kerf kaybıyla yüksek kaliteli kesimler üretme yeteneğidir. Bu, onu sıkı toleranslara sahip hassas iş parçaları için ideal bir seçim haline getirir. découpe de tôle au laser aynı zamanda hızlı ve verimlidir, bu da onu küçük ölçekli üretim çalışmaları için çekici bir seçenek haline getirir.

découpe de tôle au laser teknolojisi, malzemeleri kesmek için lazer kullanan bir işlemdir. İşlem, malzemeyi bir lazerle işaretleyerek başlar ve daha sonra malzemeyi ısı kullanarak keser. Lazer kesim işlemi metaller, plastikler ve kumaşlar dahil olmak üzere çeşitli malzemeleri kesmek için kullanılabilir. découpe de tôle au laser teknolojisi, özelleştirilmiş imalatlar üretme kabiliyeti nedeniyle son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

Günümüz toplumunda teknoloji her zaman ilerlemekte ve değişmektedir. Teknolojideki en son gelişmelerden biri lazer kesimdir. découpe de tôle au laser, malzemeleri kesmek için lazer kullanan bir işlemdir. Lazer ışını kesilecek malzemeye odaklanır ve yönlendirilir. Lazer ışınından gelen ısı malzemeyi eritir ve buharlaşmasına neden olur. Bu, malzemeyi lazerden uzaklaştıran ve kesilmesine izin veren bir gaz oluşturur.

Lazer Sac Kesim Teknolojisi ne gibi faydalar sağladı

Son yıllarda lazer sac kesim, ürün üretme şeklimizde devrim yarattı. Bu işlem, metal, plastik ve ahşap gibi malzemeleri kesmek için güçlü bir lazer kullanır. Lazer kesim, testere ve zımbalama gibi geleneksel yöntemlere göre birçok avantaj sunar. Hassas kesimler üretmenin hızlı ve verimli bir yoludur ve herhangi bir atık malzeme üretmez. Sonuç olarak, lazer kesim üreticiler arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Erreur: Le contenu est protégé !!
fr_FRFrançais