Cos'è l'acciaio zincato? Quali sono le aree di utilizzo dell'acciaio zincato?

galvaniz çelik sac

Cos'è l'acciaio zincato? Quali sono le aree di utilizzo dell'acciaio zincato?

acciaio galvanizzato, yüzeyi çinko ile kaplanmış çelik bir levhayı ifade eder. Galvanizleme sıklıkla kullanılan ekonomik ve etkili bir antikorozif yöntemdir ve bu süreçte dünyanın çinko üretiminin yaklaşık yarısı kullanılmaktadır. Sıcak daldırma galvanizli çelik, korozyon direnci, şekillendirme ve kaplama gibi best kapsamlı özelliklerin yanı sıra maliyet ve iyi görünüm avantajlarına sahiptir.

Üretim ve işleme yöntemlerine göre aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

1- Sıcak daldırma acciaio galvanizzato sac. Çelik levha, erimiş çinko banyosuna batırılır ve yüzeye bir çinko çelik sac tabakası yapıştırılır. Şu anda, esas olarak sürekli galvanizleme işlemi ile üretilmektedir, yani sarmal çelik sac, galvanizli çelik sac yapmak için erimiş çinko ile sürekli bir çinko kaplama banyosuna daldırılmaktadır.

2-  Galvaniz çelik sac  Bu çelik sac ayrıca sıcak daldırma yöntemiyle üretilir, ancak tanktan çıktıktan hemen sonra, çinko ve demirden oluşan alaşımlı ince bir film oluşturmak için yaklaşıokay 500 ° C’ye ısıtılır. Bu acciaio galvanizzato sac iyi bir yapışma ve kaynaklanabilirliğe sahiptir.

Çatı panelleri için acciaio galvanizzato rotolo

3- Galvanizli çelik sac. Elektrokaplama ile üretilen acciaio galvanizzato sac iyi işlenebilirliğe sahiptir. Ancak kaplama incedir ve korozyon direnci sıcak daldırma galvanizli sac kadar iyi değildir;

4- Tek taraflı ve çift taraflı diferansiyel galvanizli çelik. Tek taraflı acciaio galvanizzato, yani sadece tek tarafı galvanizli ürünler. Kaynak, boyama, pas önleyici işlem ve işlemede, çift taraflı galvanizli sacdan daha iyi uyarlanabilirliğe sahiptir. Bir tarafta kaplanmamış çinko eksikliklerinin üstesinden gelmek için, diğer tarafta ince bir çinko tabakası, yani çift taraflı galvanizli sac ile kaplanmış başka bir tip galvanizli sac vardır;

5- Alaşım ve kompozit lamiera di acciaio zincato. Çinko ve alüminyum, kurşun, çinko vb. Gibi diğer metallerden ve hatta kompozit kaplı çelik plakalardan yapılır. Bu çelik sac hem mükemmel pas önleme performansı hem de iyi kaplama performansına sahiptir.

Yukarıdaki beş türe ek olarak, renkli galvanizli çelik saclar, baskılı kaplamalı acciaio galvanizzato saclar ve polivinil klorür lamine galvanizli çelik saclar bulunmaktadır. Bununla birlikte, sıcak daldırma galvanizli sac hala en yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

acciaio galvanizzato uygulanan yerler

Galvanizli çelik ağırlıklı olarak inşaat, hafif sanayi, otomotiv, tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ticari endüstriler de kullanılmaktadır.

İnşaat esas olarak sivil inşaat evlerinde kullanılan anti-korozif stopüstriyel malzemeler ve paneller, çatı ızgaraları, balkon panelleri, denizlikler, gazete bayileri, depolar, yuvarlanan kapılar, ısıtıcılar, yağmur suyu boruları vb.

Hafif sanayi, ev aletleri, sivil bacaları, mutfak gereçleri, vb. İçin konut yapmak için kullanır. Otomotiv endüstrisi esas olarak otomobiller için korozyona dayanıklı parçalar yapmak için kullanılır;

Çatı panelleri için galvaniz çelik rulo – Trapez Sac Uygulaması

Tarım, hayvancılıokay ve balıokayçılıok esas olarak tahıl depolama ve nakliye, et ve su ürünlerinin dondurulmuş işlenmesi, vb. İçin kullanılır;

Ticaret esas olarak malzemelerin depolanması ve taşınması için kullanılır, paketleme aletleri, vb. Buzdolapları, çamaşır makineleri, anahtar dolapları, klimalar, mikrodalga fırınlar, tost makineleri, fotokopi makineleri, otomatlar, fanlar, elektrikli süpürgeler vb. acciaio galvanizzato sac kullanın.

Sıcak daldırma galvanizli çelik sac

Galvanizli çeliğin sınıflandırılması
Galvanizli sac düzene göre ayrılır: çinko çiçek galvanizli sac ve çinko olmayan çiçek galvanizli sac vardır.

Çinko tabaka kalınlığına göre: 80 GR çinko; 100 GR çinko; 120 GR çinko; 180 GR çinko; 275 GR çinko.

Galvaniz rulo sac
Lamiera zincata

Galvaniz Sac Nedir?

Molte persone sanno cos'è l'acciaio zincato. Utilizzato per un'ampia varietà di applicazioni, dal condotto HVAC ai secchi da giardino; decorazione domestica per bidoni della spazzatura. Il rivestimento dell'aratro sulla superficie lo rende visivamente accattivante, ma lo rende anche più durevole e resistente alla corrosione.

Allora come è fatto l'acciaio zincato? Da dove viene questo aratro? Scopriamolo.

Immerso a caldo Zincatosucchiare

L'acciaio zincato è un acciaio al carbonio rivestito di zinco. Il metodo più comune di rivestimento in zinco è il processo di immersione a caldo.

Il processo di immersione a caldo prevede l'immersione dell'acciaio al carbonio in un bagno di zinco fuso (circa 680 gradi Fahrenheit). Quando il materiale viene rimosso dal bagno di zinco e raffreddato, si verifica una reazione all'ossigeno nell'aria. La reazione fa sì che lo zinco diventi parte dell'acciaio (legame ferro-zinco). La nuova finitura superficiale sembra avere una finitura cristallina o una finitura brillante.

Sebbene questa sia la forma più comune di zincatura, viene spesso utilizzata per prodotti in acciaio precedentemente fabbricati poiché lo spessore del prodotto finale non poteva essere facilmente controllato. Un altro metodo di zincatura è la zincatura continua.

Lamiera zincata

errore: Il contenuto è protetto !!
it_ITItaliano