60/940 Бетонски трапезоиден лим

beton altı trapez sac

60/940 Бетонски трапезоиден лим

60/940 трапезоиден лим цени, 60/940 трапезоиден лим под бетон технички цртеж, 60/940 трапезоиден лим под бетонска апликација, 60/940 трапезоиден лим производство под бетон, 60/940 трапезоиден лим компанија под бетон, 60/9 шест трапезоиден лист гебзе, 60/940 бетон шест трапезоиден лим Истанбул

60/940 суббетонски трапезоиден лим има ширина од 940 mm, односно 94 cm, како што се гледа на сликата погоре. 60/940 трапезоиден лим цени цени на галванизиран лим Се пресметува со ставање договорна работа на неа. Цените на трапезоидните лимови под бетон се 50 американски долари/тон по тон договорна изработка. Со други зборови, можете лесно да ја најдете цената на чинење од 50 американски долари/тон по тон и транспортот на поцинкуваниот лим со квалитет dx51 што треба да се користи. Како што се гледа во техничкиот цртеж на трапезоиден лим под бетон 60/940, длабочината на чекорот е 60 mm. 60/940 примена на бетонски трапезоиден лимна обетка шајка се користи. Нашиот капацитет за производство на трапезоидни лимови со под-бетон 60/940 е во Истанбул. Како компанија за трапезоиден лим 60/940 под бетон, ние со години произведуваме трапезоиден лим. Можете исто така да вршите пратки од нашата фабрика за бетонски трапезоиден лим 60/940 во Гебзе. 60/940 бетонски трапезоиден лим истанбул цените се исти како цените на гебзе.

60/940 Бетонски трапезоиден лим тегови

ДОЛЖИНА Дебелина на галванизиран лист
0,5 мм 0,6 мм 0,7 мм 0,8 мм 0,9 мм 1мм 1,2 мм
2,00 м 9,6 кг 11,52 кг 13,44 кг 15,36 кг 17,28 кг 19,2 кг 23,04 кг
3,00 метри 14,4 кг 17,28 кг 20,16 кг 23,04 кг 25,92 кг 28,8 кг 34,56 кг
6,00 м 28,8 кг 34,56 кг 40,32 кг 46,08 кг 51,84 кг 57,6 кг 69,12 кг
Beton altı trapez döşemesi
Бетонски трапезен под

60/940 Цени за бетонски трапезоиден лим

Цени на трапезоиден лим од галванизиран бетон од 0,60 mm

60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  TL/mt
60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  tl/kg

Цени на галванизиран трапезоиден лим од 0,70 mm

60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  TL/mt
60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  tl/kg

Цени на галванизиран трапезоиден лим од 0,80 mm

60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина TL/mt
60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина tl/kg

Цени на галванизиран трапезоиден лим 0,90 mm

60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  TL/mt
60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина tl/kg

Цени на галванизиран трапезоиден лим од 1,00 mm

60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  TL/mt
60/940 Под-бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  tl/kg

Цени на галванизиран трапезоиден лим од 1,20 mm

60/940 Бетонски трапезоиден лим цени 94 cm покривна површина  TL/mt
60/940 Цени на трапезоиден лим под бетон 74 cm покривна површина tl/kg

Големините на Metal Deck 60/940 се совршени за оние на кои им треба издржливо, но бетонско решение за кофражни подови. Овие големини на металната палуба се прилагодливи на точните градежни спецификации и се доволно силни за да седат без да ги оштетат. Доаѓаат претходно издупчени за лесно склопување и монтажа.

Метал Бетонски трапезоиден лим Изборот на вистинската големина е клучен дел од вашиот целокупен градежен проект. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации или насоки.

овој метал Бетонски трапезоиден лим за домови или комерцијални објекти и е цврст, издржлив и високо отпорен на временските оштетувања. Лесно се инсталира и е достапен во многу големини.

Достапна во различни должини и дебелини, нашата челична платформа е дизајнирана да одговара на вашите барања на проектот. Конструктивниот челик од легура е силен, сигурен и лесен за заварување. Висококвалитетниот челик на нашата метална обвивка ги зголемува празнините што може да се постигнат за ефикасност на конструкцијата.

Еден од најчестите облици на подови во челична конструкција, овој под обезбедува силна и стабилна површина за поддршка на подови и покриви. Метален подДостапен е во многу дебелини и должини што се користат за различни апликации.

Идеален за сите временски услови, Дебелина: 1,5 mm и распон: 20, Тежина: 283 Kg/m², Вкупна висина: 65 mm, Тип на палуба: Композитен (плочка и греда за покривање).

900 x 300 mm, 600 x 1200 mm.

60/940 Димензии на металната палуба

Со големини на метална палуба од 60/940, 1,5 ковчег, 1,5 вреќи бетон, 1/3 кубни метри материјал и униформа граница на оптоварување од 4000 lbs, таа е одлична форма за формирање бетон. 60/940 Димензиите на металната палуба се состојат од галванизирана челична палуба со 18 калибар, спојници во стилот на 14 канали со колосек, завршни рамки од 2-1/2" Wx4" Y, 4" канални заварени долни потпорни греди, 2-1/2" Wx4". H крајни рамки, 3' мини држачи за заклучување што може да се прилагодат на должината што ви треба, лесна за употреба приспособлива клешта на панелот за лесно монтирање и висококвалитетно сидро за завртки за преклопување од 3/8“-16 или бр. Сидро со дупчалка за истурање бетон преку 15 обрасци од метална палуба.

60/940 Металната палуба е поддржана на секои 300 mm и има брановиден профил. Сегашната залиха што ја имаме е завршена во фабриката. Нашите метални облоги може да се користат како под или покрив. Имаме и целосен асортиман на додатоци кои можете да ги користите со вашата подна покривка; пополнете помине, Завртки и загради.

Без разлика дали сакате долготраен поцинкуван покрив Бетонски трапезоиден лим Без разлика дали барате цврста композитна палуба, не гледајте подалеку од 60/940 (номинална 24 инчи/902 mm широка) брановидна палуба од челик. Ги задоволува вашите потреби бидејќи неговите палуби нудат избор. Максималниот континуиран распон на 60/940 за монтирање на челична конструкција (челична палуба) или подна греда (композитна палуба) е 19 стапки 7 инчи.

Стандардна метал бетонски трапезоиден лим Димензии

Овој производ е челична плоча со ширина од 60 инчи и долга 940 инчи. Има дупки во него. 5093 фунти

Метал Бетонски трапезоиден лимТоа е одличен избор за комерцијални, индустриски или станбени апликации.

метална плоча, Тоа е одлична алтернатива за речиси секој покривен систем. Тој е лесен, лесен за инсталирање и исплатлив.

Бетонски трапезоиден лим Достапен во различни должини.

60/940 Метал Бетонски трапезоиден лим купете ги нашите големини. Достапен е сеопфатен опсег на големини за да одговараат на вашите специфични потреби. Мени

60/940 Метал Бетонски трапезоиден лим се достапни во различни должини и дебелини за да одговараат на потребите на вашиот проект.

Можеме да испорачаме 60/940 Metal Deck во различни должини до 18 m во зависност од должината потребна за вашата градба. Изберете од различни опции за мрежи и облоги за да обезбедите дополнително засилување или ако создавате балкони или простории за растенија. На пример, дизајниравме плоча направена од 60/940 метални плочи што ќе се полни со бетон на самото место и ќе се закотви на постоечките греди и столбови.

Метал Бетонски трапезоиден лим Наведете ја длабоката и плитка покривна покривка по спецификација со наведување на дебелината на облогата G60 или G90 во посебните одредби или спецификациите на проектот. Услови на рабовите на плочки за дизајн на композитни плочи.

Метал Бетонски трапезоиден лим е систем за метални подови кој може да се користи за создавање чисти линии со остар изглед. Монтажата е исто така ефикасна и брза, бидејќи се навртува со шестоаголна завртка и може да се постави со помош на метална кровна дупчалка.

метална облогае висококвалитетен и разновиден производ кој може да се користи како ефикасен покривен материјал. Можете да нарачате палубни плочи за комерцијална или домашна употреба и ние ќе го испорачаме вашиот производ за само 48 часа. Ние исто така нудиме широк асортиман на додатоци за подови, вклучително и прицврстувања, за да можете брзо и лесно да го инсталирате вашиот покрив“.

Подготвен за нарачка: 940mm x 60mm. Овој профил е дизајниран за лиење бетон помеѓу 60mm и 150mm. Предмет на потврда на нарачката од производителот

Како релативно лесен, но цврст материјал, челичната палуба е вообичаен избор за градежни подови, покриви и ѕидови на згради. Тој е идеален материјал за оваа намена бидејќи ја обезбедува потребната структурна поддршка на зградите без значително зголемување на тежината на зградите.

грешка: Содржината е заштитена!!
mk_MKМакедонски јазик