Цени на челик од метален покрив на 9 август 2021 година

9 август 2021 година Метален покрив Челик Цените

метален покрив челик Тоа е одличен избор за материјали, заштеда на трошоци, брзо време на инсталација и брзо враќање на вашиот покрив. Металните челични материјали за покриви се издржливото, долготрајно решение за вашиот покрив. метален покрив челик Лимот обезбедува многу повеќе придобивки од бетонската плочка и асфалтната шиндра. Овие предности вклучуваат долговечност, издржливост, енергетска ефикасност и изненадувачка естетска привлечност.

80 см ширина метален покрив челик Цена

Трапезоиден лист Дебелина mm 0,45 мм 0,50 мм 0,60 мм
Трапезоиден лист Тежина 0,81 m2 Ширина 3,60 кг 4,00 кг 4,80 кг
Трапезоиден лист kg Цена TL/kg Цена под + 500 TL (15.000 TL/kg) 14.500 TL/kg 14.500 TL/kg
Трапезоиден лим Квадратни метри Цена ТЛ/0,81 м2 %5 ќе биде пониска од цената подолу (55,01 TL/m2) 58,00 TL/m2 69,60 TL/m2

100 см ширина Метален покривен лим Цена

Трапезоиден лист Дебелина mm 0,45 мм 0,50 мм 0,60 мм
Трапезоиден лист Тежина 0,81 m2 Ширина 4,32 кг 4,80 кг 5,76 кг
Трапезоиден лист kg Цена TL/kg Следнава цена е за 500 TL повеќе (15.000 TL/kg) 14.500 TL/kg 14.500 TL/kg
Трапезоиден лим Квадратни метри Цена ТЛ/0,81 м2 %5 ќе биде пониска од цената подолу (66,12 TL/m2) 69,60 TL/m2 83,52 TL/m2

на дното на секоја страница

– Контактирајте за конечна цена и статус на залиха
– Нашите цени важат до крајот на денот.
– Важи под услов да е на залиха.
– Потребна е потврда.
– Тоа е информативен, а не инвестициски совет. Никогаш не може да се сподели или копира.
– Celikfiyatlari.com секогаш го задржува правото да прави промени.

Метален покривен лим Материјали, метален кров челичен лим

1.Боја: поцинкувана, црвена зелена сина жолта бела

2.Материјал: SGCC,SGHC,G550,DX51D

3. Сертификат: ISO9001-2000

4.Дебелина:0,4-1мм

5.Ширина:600 -1500мм

Метални покриви Челични материјали на Глобал ресурси ★ Метален покрив Челик Материјалите се обезбедени од производители, производители и добавувачи.

Челичните материјали за покриви од метал имаат многу карактеристики што го прават одличен избор за вашиот дом: висока издржливост, елегантен дизајн, модерен стил, отпорен на оган, мала тежина, еколошки и енергетски прифатлив, лесен за инсталирање и одлична услуга за клиентите.

МЕТАЛЕН КРИВИ
МЕТАЛЕН КРИВИ

ASTM А 792 челик метален покривен лим

Овој метален покрив е систем за квалитет кој може да се примени на различни структури. Одлично за гаражни згради, згради за складирање дома, работилници и многу повеќе!

Како водечко име во индустријата, ние сме ангажирани да нудиме широк спектар на метални челични материјали за покриви на нашите ценети корисници. Нашите метални челични материјали за покриви гарантираат дека вашиот дом е отпорен на атмосферски влијанија и цврст, со широк спектар на челични производи за избор.

Метални покривни челични лимови – за различни згради, Метална заштита на покривот од корозија, Висока отпорност на ротација Метален покрив

1. Метални покривни листови Градежни материјали

2. Лесно се инсталира

3. Висока јачина

4. Прекрасен изглед

5. Добар квалитет и ниска цена

метални кровни лимови, цени на метални покриви, брановидни лимови, метални покривни материјали

метална покривна плоча со добар квалитет и разумна цена за азиските пазари

Металите се исто така поотпорни на атмосферски влијанија, што е совршено за апликации на отворено и е исто така исклучително издржливо.

Опис на метални покривни челични материјали:

Metal Roofing е водечки производител и снабдувач на метални покривни лимови, брановидни челични лимови, галванизирани рамни челични лимови. На нашите клиенти им нудиме производи со висок квалитет со акредитации на МСС. Компанијата има задоволни клиенти бидејќи обезбедува производи ориентирани кон перформансите, како што се покривни плочи, поцинкувани покривни плочи, поцинкувани брановидни плочи, претходно обоени галванизирани покривни листови.

Металниот покрив е покривен, ѕиден покрив и материјал за обложување. Тој е силен, лесен и термички ефикасен.

Се продава метален покривен челик во гола ладно валана завршница. Брановидни, западни ребра, R панел, рамен лист и калем.

Име на производ: Список на машини за образување на ролни за покривање: компоненти на машината за формирање ролна Uncoiler → Напојување и водич → Станица за формирање на ролна → Пресече до должина → Хидраулична станица → Контролор на компјутер

Нашите системи за метални покриви се дизајнирани да ги издржат најтешките климатски услови и нудат докажана комбинација на заштита од временски услови и енергетска ефикасност. Без разлика дали ви треба помош за завршување на нова градба или за замена на стар покрив, ние можеме да го препорачаме вистинското решение за вашите потреби и буџет. Но, немојте само да го прифатите нашиот збор за тоа. Сите наши производи се поддржани од нашите водечки во индустријата гаранции и оценки за отпорност на ветер, отпорност на пожар и енергетска ефикасност.

метална плочка
метална плочка

челичен лим за покрив и ѕиден панел

Име на производот: галванизирана челична плоча, поцинкуван челичен лим Карактеристики на производот: Поцинкуваната челична плоча е направена од ладно валана челична плоча како подлога и се произведува со процес на галванизирање на топло. Производот е силен, издржлив, отпорен на временски услови и отпорен на корозија, а неговиот животен век е долг.

грешка: Содржината е заштитена!!
mk_MKМакедонски јазик