Цени за метална плочка во Истанбул

metal roof colors

İstanbul Metal Kiremit Fiyatları İstanbul metal kiremit fiyatları her projeye göre değişiklik göstermektedir. Uygulama alanının büyüklüğü bu konuyu doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla evlere ya da iş yerlerine uygulanmadan önce ölçüler alınarak, buna göre ortalama rakamlar belirlenmektedir. Ayrıca yapılan işin ve kullanılan metalin kalitesi de fiyatlar üzerinde önemli bir etkendir. Farklı çatı tiplerine kolayca uygulanabilmekte olup, pratik […]

Димензии и тежини на профилот на челик Hea 400

Димензии и тежини на челичен профил Hea 400 Челичниот профил HEA 400 е лесна верзија на челик со зрак H. Неговиот пресек во облик на H обезбедува помала тежина бидејќи може да се направи од многу различни класи на материјали. Двете најчести сорти на челик за HEA се EN 10025 S275 и S355. Достапни се и во различни ширини и должини на прирабниците. Нивната тежина е околу 350 g секоја од нив. HEA 400 […]

Како да изберете евтин обоен метален систем за покриви

metal roof colors

Како да изберете евтин обоен метален систем за покриви Ако сакате неконвенционален покрив, изборот на евтин обоен метален систем за покриви е одлична опција. Сепак, треба да бидете малку внимателни при изборот на боја за вашиот покрив. Општо земено, боите претставени во овие графикони се ограничени. Можете да видите само мал примерок од бојата на табелата со бои. Покрај тоа, овие чипови не ја одразуваат вистинската боја на вашиот покрив. Точна […]

Зошто цената на галванизираниот челик е толку висока?

Galvaniz çelik fiyatları neden yüksek

Зошто цената на галванизираниот челик е толку висока? Постојат голем број фактори кои предизвикаа пораст на цените на галванизираниот челик неодамна. Значителниот недостиг на снабдување резултираше со високи цени на челикот. Во некои случаи, нема доволно челик за да се задоволи побарувачката. Дополнително, снабдувањето со дрва е речиси двојно зголемено од пандемијата „Ковид-19“. Целокупната цена на галванизиран челик го достигнува врвот на циклусот […]

Зошто да избереме галванизиран челик?

galvaniz çelik

Зошто да избереме галванизиран челик? Поцинкуваниот челик се користи речиси 2.000 години поради неговата незаменлива способност да трае многу долго и да се спротивстави на 'рѓата. Топло поцинкуваниот челик и галванизираниот челик со галванизација се изработуваат со различни методи, а облогите со цинк поцинкуван рѓа сосема поинаку. Дознајте од нас за овие процеси на галванизација (тука) и како корозијата на цинкот варира помеѓу нив.

челик отпорен на топлина p355

Isıya Dayanıklı Çelik kaliteleri

Челик отпорен на топлина P355GH Челик отпорен на топлина P355GH Челичната плоча е еден вид материјал за челични плочи EN10028 P355GH, челик за котел и сад под притисок. Челик отпорен на топлина EN10028 Челичните плочи P355GH се карактеризираат со минимална цврстина на отстапување од 280-355 MPa и добра заварливост, така што челикот отпорен на топлина P355GH главно се користи за котли кои транспортираат топли течности, под притисок […]

Sıcak Haddelenmiş Çelik Fiyatları Düşüş Bekliyordu

siyah-sac-fiyatlari

Sıcak Haddelenmiş Çelik Fiyatları Düşüş Bekliyordu Çelik üreticileri, Sıcak Haddelenmiş Çelik Fiyatlarında düşüş olmasını umuyor. Bu, SMU School of Business tarafından çelik kullanıcıları üzerinde yapılan bir ankete dayanmaktadır. Ankete katılanların çoğu, Sıcak Haddelenmiş Çelik Fiyatları‘nın zirve yaptığına ve mevcut ortalama fiyatın zirveye ulaşacağına inanıyor. Fiyat artışı zaten emtia talebini artırdı, ancak görünüm kasvetli olmaya devam […]

P235GH Котелски челици

p355 kalite - erdemir 6345 kalite

P235GH Котелски челици Материјалот на P235GH Boiler Steels е нелегиран челик дефиниран во системот EN 10028 и EN10216. Тој нуди добра пластичност, цврстина, ладно свиткување и својства на заварување дури и при висока температура. Буквата „P“ означува „заварливо“, „G“ значи „меко греано“ и „H“ значи „зацврстено“. Во споредба со материјалот P265GH, челиците за котел P235GH имаат сличен хемиски состав, но помала содржина на јаглерод и […]

Кортен лист, снабдувач на 'рѓосани листови

corten sac, corten çelik fiyatları

Кортен лим, снабдувач со 'рѓосани лимови Steel Prices е еден од водечките добавувачи на кортен челичен лим, 'рѓосан лим во Турција. Кортен челик Кортен челик, или 'рѓосан лим, е дел од групата на челични легури наречени челици за атмосферски влијанија. Името Corten се однесува на три карактеристични карактеристики на рустикално боење, висока јачина и неверојатна отпорност на корозија. Кортен челикот е отпорен на временските услови […]

Цени за кортен лист

coten sac fiyatları

Corten Sheet Prices Steel Prices е еден од водечките добавувачи на челичен лим Кортен во Турција. Добавувач на кортен челичен лим Кортен челикот е дел од групата на челични легури наречени челици за атмосферски влијанија. Името Corten се однесува на три карактеристични карактеристики на рустикално боење, висока јачина и неверојатна отпорност на корозија. Кортен челик може да се пофали со својата отпорност на временски услови и уникатната рустикална боја, […]

грешка: Содржината е заштитена!!
mk_MKМакедонски јазик