DX52 + Z галванизирани калеми

dx52d

Што е галванизиран калем со квалитет DX52?

Иако поцинкуваниот лим од калем со квалитет DX52 е близок до квалитетот dx51 во однос на хемиските својства, тој е посоодветен за малтерисување отколку поцинкуваниот челик со квалитет dx51. Поцинкуваниот лим од квалитетен челик Dx52 е всушност верзијата на dc02 обложена со цинк, која е ладно валана калем лист. Како резултат на облогата со цинк, материјалот dkp е заштитен од корозија. Овој процес се нарекува галванизација.

 

Поцинкуван челик DX52D + Z / GI / HDGI / Поцинкуван челик / Поцинкуван серпентина HGI / GI / Натопена галванизирана челик со топла натопена / Намотка од галванизиран челик G550 z275/ цинк челик / калем челик / калем од цинк челик / калем од цинк челик со топла натопена /

DX52D + Z поцинкуван лим

Опис на производот: GI COIL, GI SHEET, GI PLATES DX 51D / SGCC, G350, G550 Име на производ: калем од галванизиран челик со топла натопување /

Калем од галванизиран челик / HDGI / GI / GI калем /

ГИ лист Основен метал: ладно валана челична калем

Состојба на површината: нулта шпагла, нормална шпанка, мини шпагла, голема шпанка

Дебелина: 0,15 mm до 5,0 mm Ширина: 600 mm до 1500 mm

Стандард: AISI, ASTM653, BS, DIN, JIS3302, GB

Класа: DX51D, DX52D / DX53D / DX54D, S350, S400, S450, S550, G550, SGCC, G350ST01Z, CSA, CSB, FSA, FSB, DDS

Цинк облога: од z60g/m2 до z600g/m2, z60g/m2, z80g/m2, z90g/m2, z100g/m2, z120g/m2, z140g/m2, z150g/m2, z160g/m2, z20g/m2, z16 m2, z160g/m2, z160g/m2, m2, z250g/m2, z275g/m2, z300g/m2, z400g/m2, z500g/m2, z600g/m2

Минимална количина на нарачка: По дебелина

10 тони.

Сертификација: ISO9001

galvaniz çelik sac
галванизиран челичен лим

DX52D + Z Области на примена на галванизиран лим:

Квалитет DX52 рамните челици обезбедуваат предност во лесното обликување со тоа што обезбедуваат мекост со низок принос и цврстина на истегнување.

Врвните оценки DX51D се повеќе способни за процеси на ладно формирање, како што се предење и формирање на преса.

Dx52 квалитет Области за примена: Градежна област; Апарати за Домаќинство; Авто индустрија

Во прилог на нашите топло-поцинкувани производи, нашите производи со галванизирано жарење (обложени со легура на цинк-железо) се произведуваат според спецификациите ASTM A-653.

Нашите електрогалванизирани производи се во согласност со ASTM A-879. GI, HDGI, HGI, калем од галванизиран челик, цинк челик, челичен калем, калем од цинк челик, калем од цинк челик со топла натопи, HDGI, серпентина од галванизиран челик G550 z300, серпентина од галванизиран челик G350 z300, калем од галванизиран челик z275, калем, gi калеми, галванизиран челик, галванизиран железен калем, галванизиран калем, галванизиран железен калем, галванизиран челик, серпентина од галванизиран челик z275

серпентина од галванизиран челик со топла натопена, серпентина од галванизиран челик, серпентина од галванизиран челик dx51d z100, серпентина од галванизиран челик dx51d z200, серпентина од галванизиран челик G550 z300, серпентина од галванизиран челик G350 z400, серпентина од галванизиран челик G350 z400, галванизирана челик z50gal серпентина G50 z275, калем од галванизиран челик G550 z200, галванизиран челик DX52D + Z,

 

DX52D хемиска анализа (1.0350): EN 10346-2009

В Си мн П С Ти
макс 0,12 максимум 0,5 максимум 0,6 максимум 0,1 макс 0,045 макс 0,3

 

dx52 квалитетен поцинкуван лим ново развиен топло натопено
со облога за производи од челик
крајни својства за заштита од корозија
обезбедувајќи облога со високи перформанси
за сите примени со цинк-обложен челик
е неопходно.
• dx52 квалитетен поцинкуван лим цинк и мал
фракции на магнезиум (% 1 до 2) и
алуминиум (% 1 до 2).
• Поцинкуваниот лим со квалитет dx52 нуди извонредна корозија
заштита со фиксирани облоги
карактеристики и значително намалени
дебелина во споредба со стандардната
топло поцинкувани слоеви (Z). сол спреј
тестовите дадоа четири отпорност на корозија
пет пати повеќе од стандардното
поцинкуван.
• Поцинкуваниот лим со квалитет dx52 убедува во супериорност
лепење на лак.
• Поцинкуваниот лим со квалитет dx52 нуди подобрена врвна моќ
заштита. Благодарение на неговиот посебен отпор
антикорозивен ефект
Ова беше постигнато со антикорозивен слој
значително повисоки од ефектите
произведени од стандардни производи, многу
парница по завршување на постапката.

Dilme rulo sac, galvaniz dilme, Dilme bobin , dilme makinesi, rulo dilme fiyatları
Лим за сечење намотка, галванизиран рез, калем за сечење, машина за сечење, цени за сечење намотки

DX52 квалитет Механички својства

ReH Минимална јачина на принос / еластична минимална
Rm Јачина на истегнување / A цврстина на истегнување
A Minimum elongation / Минимално издолжување
J Notch тест тест за удар

DX52 квалитет Услови за термичка обработка

+ Меко жарено
+ AC Annealed за да ги направи карбидите сферични
+ AR во ролни
+ AT решението анил
+ C Ладно исцртано / тешко
+CR Ладно валани
+ FP Третирано според структурата на ферит-перлит и опсегот на цврстина
+ I Изотермално жарење
+ LC Ладно нацртано / меко
+ M Термо механичко тркалање
+ N Нормализирано
+ NT Нормализиран и калено
+ P Врнежите се стврднаа
+ ЈП Излупени
+ QA Воздух изгаснат и калено
+ QL Течност гасена и калена
+ QT изгаснат и калено
+ S Ја зголемува способноста за покривање
+ SH Се тркалаше и се сврте
+ SR Ладно извлечено и ослободено од стресот
+Т калено
+ Третирано до опсегот на тврдост TH
+ WW Топло работеше
+ U Необработени

 

Лек челик одделение Квалитет JIS G 3302 Област за користење
Нискојаглероден челик и супер јаглероден челик Квалитет DX51D+Z Формирање на зглобови
DX51D+ZF
DX51D+ZA
DX51D+AZ
Малтерисување DX52D+Z SGCC Челик погоден за малтерисување
DX52D+ZF JAC270C
DX52D+ZA
DX52D+AZ
Погоден за длабоко цртање DX53D+Z SGCD1 Челик погоден за длабоко цртање
DX53D+ZF JAC270D
DX53D+ZA
DX53D+AZ
Погоден за екстра длабоко цртање DX54D+Z SGCD2 Челик погоден за екстра длабоко цртање
DX54D+ZF JAC270E
DX54D+ZA
DX54D+AZ
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
грешка: Содржината е заштитена!!
mk_MKМакедонски јазик