O que é chapa galvanizada? Quais são os métodos de galvanização?

Fabricantes de chapas galvanizadas, galvanizado a quente, preços de chapas galvanizadas erdemir, qualidades de chapas galvanizadas Erdemir, preços de chapas de bobinas galvanizadas de qualidade dx51, empresas de chapas galvanizadas de qualidade dx52, chapas galvanizadas de qualidade dx53, espessura de revestimento galvanizado de chapas de qualidade dx54

Galvaniz sac nedir?

Chapa galvanizada üretimi , Galvaniz çelik malzemeleri korozyondan korumak için yapılan çinko kaplamasıdır. Çelik korozyonu, çelik malzemenin hava veya s ile teması ile oluşmaktadır. Farklı atmosferik koşullara göre çeliklerin okside olma süreleri de değişmektedir. Çinko 450 °C derecede erimektedir. Çelik erime sıcaklığı ise 1200 °C derecedir.

Por que os preços do aço galvanizado estão altos?
Por que os preços do aço galvanizado estão altos?

O que é galvanização por imersão a quente, plantas de galvanização por imersão a quente

Galvanizleme ilk olarak 1742 yılında mutfak eşyalarının korozyondan korunması için Fransız kimyacı Melouin tarafından denenmiştir. İtalyan Luigi Galvani 1780 yılında, galvanizleme işlemine zemin hazırlayan ve sonuçta “galvanizleme” adından türetilmiş iki farklı metalin birbirine temas etmesiyle kaplama yapılabileceğini keşfetti.

1837 de ise Stanislas Sorel ilk patent başvrusunu yaptı. Fransız Stanislas aynı zamanda paslanmaz çeliklerinde isim babasıdır. İngilizce paslanmaz çelik Stainless steel olarak yazılır.

A galvanização a quente está entre os setores que têm recebido investimentos em nosso país nos últimos anos. Galder ou seja, quando olhamos para as atividades e membros da General Galvanizers Association, vemos que dezenas de empresas na Turquia estão fazendo galvanização por imersão a quente. O tamanho das piscinas galvanizadas a quente também determina o tamanho do aço a ser galvanizado.

aço galvanizado
aço galvanizado

Métodos de galvanização

Galvanização por imersão a quente : galvanizado por imersão a quente ou HDG (ou seja, galvanizado a quente): O método mais comum para galvanização. Ela ocorre em linhas de galvanização contínuas à medida que as chapas da bobina passam pela piscina de zinco fundido. aço sHDG na indústria – GI ya da GZR sac olarak da adlandırılır . Erdemir galvanizleme hattında üretilen saclara GZR denilmektedir. Erdemir Chapa galvanizada lar Gzr sembolü ile anılmaktadır. Erdemir Galvanizli sac ticari kaliteleri DX51, DX52, DX53 ve DX54 dür. Erdemir Gzr saclar 0,20 mm kalınlıktan başlar ve 2 mm ye kadar üretilebilirler.

Revestimento eletrogalvanizado: Sıcak daldırma galvanizleme işleminden oldukça farklı bir işlem olan çinko kaplama yöntemidir. Çİnko elektrolizleme işleminde çeliğe uygulanır.  Anot çinko plaka ile  katod çelik ve elektrolit çinko sülfattır. Başka bir deyişle, çinkoya batırılmak yerine elektrik verilen sacların üzerine çinko yapışır, böylece galvaniz sac elde edilir. Bu Chapa galvanizada kaplama yönteminde elektrik tüketimi çok yüksek olmasına karşın mükemmel bir sonuç sağlanmaktadır.

Erdemir galvaniz sac kaplama konusunda Türkiye’nin ilk galvaniz sac üreticisidir. Son yıllarda bir çok özel kuruluş galvaniz sac üretim yatırımı yapmıştır. Hatta Tosyalı Holding’in japon yatırımcılar ile ortaklaşa yaptıkları Tosyalı Toyo yatırımı son yılların en büyük galvaniz sac kaplama tesisi olmuştur.

erro: O conteúdo está protegido !!
pt_PTPortuguês