Что такое оцинкованная сталь? Каковы области применения оцинкованной стали?

galvaniz çelik sac

Что такое оцинкованная сталь? Каковы области применения оцинкованной стали?

оцинкованная сталь, yüzeyi çinko ile kaplanmış çelik bir levhayı ifade eder. Galvanizleme sıklıkla kullanılan ekonomik ve etkili bir antikorozif yöntemdir ve bu süreçte dünyanın çinko üretiminin yaklaşık yarısı kullanılmaktadır. Sıcak daldırma galvanizli çelik, korozyon direnci, şekillendirme ve kaplama gibi best kapsamlı özelliklerin yanı sıra maliyet ve iyi görünüm avantajlarına sahiptir.

Üretim ve işleme yöntemlerine göre aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

1- Sıcak daldırma оцинкованная сталь sac. Çelik levha, erimiş çinko banyosuna batırılır ve yüzeye bir çinko çelik sac tabakası yapıştırılır. Şu anda, esas olarak sürekli galvanizleme işlemi ile üretilmektedir, yani sarmal çelik sac, galvanizli çelik sac yapmak için erimiş çinko ile sürekli bir çinko kaplama banyosuna daldırılmaktadır.

2-  Galvaniz çelik sac  Bu çelik sac ayrıca sıcak daldırma yöntemiyle üretilir, ancak tanktan çıktıktan hemen sonra, çinko ve demirden oluşan alaşımlı ince bir film oluşturmak için yaklaşıokay 500 ° C’ye ısıtılır. Bu оцинкованная сталь sac iyi bir yapışma ve kaynaklanabilirliğe sahiptir.

Çatı panelleri için оцинкованная сталь рулон

3- Galvanizli çelik sac. Elektrokaplama ile üretilen оцинкованная сталь sac iyi işlenebilirliğe sahiptir. Ancak kaplama incedir ve korozyon direnci sıcak daldırma galvanizli sac kadar iyi değildir;

4- Tek taraflı ve çift taraflı diferansiyel galvanizli çelik. Tek taraflı оцинкованная сталь, yani sadece tek tarafı galvanizli ürünler. Kaynak, boyama, pas önleyici işlem ve işlemede, çift taraflı galvanizli sacdan daha iyi uyarlanabilirliğe sahiptir. Bir tarafta kaplanmamış çinko eksikliklerinin üstesinden gelmek için, diğer tarafta ince bir çinko tabakası, yani çift taraflı galvanizli sac ile kaplanmış başka bir tip galvanizli sac vardır;

5- Alaşım ve kompozit оцинкованный стальной лист. Çinko ve alüminyum, kurşun, çinko vb. Gibi diğer metallerden ve hatta kompozit kaplı çelik plakalardan yapılır. Bu çelik sac hem mükemmel pas önleme performansı hem de iyi kaplama performansına sahiptir.

Yukarıdaki beş türe ek olarak, renkli galvanizli çelik saclar, baskılı kaplamalı оцинкованная сталь saclar ve polivinil klorür lamine galvanizli çelik saclar bulunmaktadır. Bununla birlikte, sıcak daldırma galvanizli sac hala en yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

оцинкованная сталь uygulanan yerler

Galvanizli çelik ağırlıklı olarak inşaat, hafif sanayi, otomotiv, tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ticari endüstriler de kullanılmaktadır.

İnşaat esas olarak sivil inşaat evlerinde kullanılan anti-korozif stopüstriyel malzemeler ve paneller, çatı ızgaraları, balkon panelleri, denizlikler, gazete bayileri, depolar, yuvarlanan kapılar, ısıtıcılar, yağmur suyu boruları vb.

Hafif sanayi, ev aletleri, sivil bacaları, mutfak gereçleri, vb. İçin konut yapmak için kullanır. Otomotiv endüstrisi esas olarak otomobiller için korozyona dayanıklı parçalar yapmak için kullanılır;

Çatı panelleri için galvaniz çelik rulo – Trapez Sac Uygulaması

Tarım, hayvancılıokay ve balıokayçılıok esas olarak tahıl depolama ve nakliye, et ve su ürünlerinin dondurulmuş işlenmesi, vb. İçin kullanılır;

Ticaret esas olarak malzemelerin depolanması ve taşınması için kullanılır, paketleme aletleri, vb. Buzdolapları, çamaşır makineleri, anahtar dolapları, klimalar, mikrodalga fırınlar, tost makineleri, fotokopi makineleri, otomatlar, fanlar, elektrikli süpürgeler vb. galvanizli çelik sac kullanın.

Sıcak daldırma galvanizli çelik sac

Galvanizli çeliğin sınıflandırılması
Galvanizli sac düzene göre ayrılır: çinko çiçek galvanizli sac ve çinko olmayan çiçek galvanizli sac vardır.

Çinko tabaka kalınlığına göre: 80 GR çinko; 100 GR çinko; 120 GR çinko; 180 GR çinko; 275 GR çinko.

Galvaniz rulo sac
Оцинкованный рулонный лист

Galvaniz Sac Nedir?

Многие знают, что такое оцинкованная сталь. Используется для широкого спектра применений от воздуховодов HVAC до садовых ведер; домашнее украшение для мусорных баков. Покрытие от плуга на поверхности делает его визуально привлекательным, а также делает его более прочным и устойчивым к коррозии.

Итак, как производится оцинкованная сталь? Откуда этот плуг? Давай выясним.

Горячий ближний свет оцинкованныйсосание

Оцинкованная сталь представляет собой углеродистую сталь, покрытую цинком. Наиболее распространенным методом цинкования является процесс горячего погружения.

Процесс горячего погружения включает погружение углеродистой стали в ванну с расплавленным цинком (примерно 680 градусов по Фаренгейту). Когда материал вынимают из цинковой ванны и охлаждают, происходит реакция на кислород воздуха. Реакция приводит к тому, что цинк становится частью стали (связь сплава железа и цинка). Новая отделка поверхности выглядит как кристальная или светящаяся.

Хотя это наиболее распространенная форма гальванизации, она часто используется для стальных изделий, которые были изготовлены ранее, поскольку толщину конечного продукта нельзя было легко контролировать. Еще один метод цинкования – непрерывное цинкование.

Оцинкованный лист

ошибка: Контент защищен !!
ru_RUРусский