Що таке оцинкована сталь? Які сфери використання оцинкованої сталі?

galvaniz çelik sac

Що таке оцинкована сталь? Які сфери використання оцинкованої сталі?

оцинкована сталь, yüzeyi çinko ile kaplanmış çelik bir levhayı ifade eder. Galvanizleme sıklıkla kullanılan ekonomik ve etkili bir antikorozif yöntemdir ve bu süreçte dünyanın çinko üretiminin yaklaşık yarısı kullanılmaktadır. Sıcak daldırma galvanizli çelik, korozyon direnci, şekillendirme ve kaplama gibi best kapsamlı özelliklerin yanı sıra maliyet ve iyi görünüm avantajlarına sahiptir.

Üretim ve işleme yöntemlerine göre aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

1- Sıcak daldırma оцинкована сталь sac. Çelik levha, erimiş çinko banyosuna batırılır ve yüzeye bir çinko çelik sac tabakası yapıştırılır. Şu anda, esas olarak sürekli galvanizleme işlemi ile üretilmektedir, yani sarmal çelik sac, galvanizli çelik sac yapmak için erimiş çinko ile sürekli bir çinko kaplama banyosuna daldırılmaktadır.

2-  Galvaniz çelik sac  Bu çelik sac ayrıca sıcak daldırma yöntemiyle üretilir, ancak tanktan çıktıktan hemen sonra, çinko ve demirden oluşan alaşımlı ince bir film oluşturmak için yaklaşıokay 500 ° C’ye ısıtılır. Bu оцинкована сталь sac iyi bir yapışma ve kaynaklanabilirliğe sahiptir.

Çatı panelleri için оцинкована сталь рол

3- Galvanizli çelik sac. Elektrokaplama ile üretilen оцинкована сталь sac iyi işlenebilirliğe sahiptir. Ancak kaplama incedir ve korozyon direnci sıcak daldırma galvanizli sac kadar iyi değildir;

4- Tek taraflı ve çift taraflı diferansiyel galvanizli çelik. Tek taraflı оцинкована сталь, yani sadece tek tarafı galvanizli ürünler. Kaynak, boyama, pas önleyici işlem ve işlemede, çift taraflı galvanizli sacdan daha iyi uyarlanabilirliğe sahiptir. Bir tarafta kaplanmamış çinko eksikliklerinin üstesinden gelmek için, diğer tarafta ince bir çinko tabakası, yani çift taraflı galvanizli sac ile kaplanmış başka bir tip galvanizli sac vardır;

5- Alaşım ve kompozit оцинкований сталевий лист. Çinko ve alüminyum, kurşun, çinko vb. Gibi diğer metallerden ve hatta kompozit kaplı çelik plakalardan yapılır. Bu çelik sac hem mükemmel pas önleme performansı hem de iyi kaplama performansına sahiptir.

Yukarıdaki beş türe ek olarak, renkli galvanizli çelik saclar, baskılı kaplamalı оцинкована сталь saclar ve polivinil klorür lamine galvanizli çelik saclar bulunmaktadır. Bununla birlikte, sıcak daldırma galvanizli sac hala en yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

оцинкована сталь uygulanan yerler

Galvanizli çelik ağırlıklı olarak inşaat, hafif sanayi, otomotiv, tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ticari endüstriler de kullanılmaktadır.

İnşaat esas olarak sivil inşaat evlerinde kullanılan anti-korozif stopüstriyel malzemeler ve paneller, çatı ızgaraları, balkon panelleri, denizlikler, gazete bayileri, depolar, yuvarlanan kapılar, ısıtıcılar, yağmur suyu boruları vb.

Hafif sanayi, ev aletleri, sivil bacaları, mutfak gereçleri, vb. İçin konut yapmak için kullanır. Otomotiv endüstrisi esas olarak otomobiller için korozyona dayanıklı parçalar yapmak için kullanılır;

Çatı panelleri için galvaniz çelik rulo – Trapez Sac Uygulaması

Tarım, hayvancılıokay ve balıokayçılıok esas olarak tahıl depolama ve nakliye, et ve su ürünlerinin dondurulmuş işlenmesi, vb. İçin kullanılır;

Ticaret esas olarak malzemelerin depolanması ve taşınması için kullanılır, paketleme aletleri, vb. Buzdolapları, çamaşır makineleri, anahtar dolapları, klimalar, mikrodalga fırınlar, tost makineleri, fotokopi makineleri, otomatlar, fanlar, elektrikli süpürgeler vb. galvanizli çelik sac kullanın.

Sıcak daldırma galvanizli çelik sac

Galvanizli çeliğin sınıflandırılması
Galvanizli sac düzene göre ayrılır: çinko çiçek galvanizli sac ve çinko olmayan çiçek galvanizli sac vardır.

Çinko tabaka kalınlığına göre: 80 GR çinko; 100 GR çinko; 120 GR çinko; 180 GR çinko; 275 GR çinko.

Galvaniz rulo sac
Оцинкований рулонний лист

Galvaniz Sac Nedir?

Багато хто знає, що таке оцинкована сталь. Використовується для широкого спектру застосувань від каналів HVAC до садових відер; прикраса будинку для сміттєвих баків. Орне покриття на поверхні робить його візуально привабливим, а також робить його більш міцним і стійким до корозії.

Отже, як виготовляється оцинкована сталь? Звідки цей плуг? Давай дізнаємось.

Hot Dipped Оцинкованийсмоктання

Оцинкована сталь - це вуглецева сталь, покрита цинком. Найпоширенішим способом нанесення цинкового покриття є процес гарячого занурення.

Процес гарячого занурення передбачає занурення вуглецевої сталі у ванну з розплавленим цинком (приблизно 680 градусів за Фаренгейтом). Коли матеріал виймають із цинкової ванни й охолоджують, відбувається реакція на кисень повітря. Реакція призводить до того, що цинк стає частиною сталі (зв’язок залізо-цинковий сплав). Нова обробка поверхні виглядає кристалічною або сяючою.

Хоча це найпоширеніший вид гальванізації, він часто використовується для сталевих виробів, які виготовлялися раніше, оскільки товщину кінцевого продукту неможливо було легко контролювати. Ще одним способом цинкування є суцільне цинкування.

Оцинкований лист

помилка: Контент захищено!!
ukУкраїнська