P235 İle P355 Arası Kimyasal Farklılıkları Nelerdir

p355 kalite - erdemir 6345 kalite

P235 İle P355 Arası Kimyasal Farklılıkları Nelerdir

P235 ve P355 malzemeleri kazan sacı olarak da bilinen basınçlı kap çelikleridir. Genel özelliklerine bakıldığında her iki malzemenin de kaynaklanabilirliğinin iyi olduğu görülür. Bunun yanı sıra yüksek basınca da dayanabilirler.

Teklif banneri

P235 Kalite Mukavemet Değerleri

P235 kalite malzeme alaşımsız çelik grubuna girer. Endüstriyel alanlarda kazan üretilirken yardımcı parça olarak bu malzemeden faydalanılır. Türkiye’de sadece Ereğli demir çelik fabrikaları tarafından üretilmektedir. Erdemir 6335 kalite kodudur. Satan kişiler de buradan alır. İçerisinde bulunan maksimum karbon oranı yüzdesi 0.16, mangan oranı 0.6 ila 1.20 arasında, fosfor oranı 0.025 ve kükürt oranı 0.015’tir. Bunun dışında içerisinde nikel, molibden, bakır, titanyum gibi elementler de bulunur. Çekme dayanımı 360 ila 500 MPa arasındadır. Akma dayanımı 215 ila 235 MPa arasındadır ve kalınlık arttıkça azalır. Soğuk şekillendirmeye uygun bir malzemedir.

P355 Kalite Mukavemet Değerleri

P355 kalite malzeme basınçlı kaplar ve sıcak sıvı taşıyan boruların üretilmesinde kullanılır. İçeriğindeki karbon oranı P235’ten yüksektir. Sürünme dayanımlı ve yüksek ısı çelikleri grupları arasındadır. En 10028-2 standardına göre üretilir. İçerisinde 0.08-0.2 oranında karbon, 0.4 oranında silisyum, 0.9-1.5 oranında mangan, 0.3 oranında karbon gibi elementler bulunur.

Akma ve çekme dayanımı kalınlığa bağlı olarak değişir. Kalınlık arttıkça akma dayanımı azalır. Genellikle 280 MPa ile 355 MPa arasındadır. Akma dayanımı üretimde kullanılacak malzemeler için belirleyici mekanik özelliklerden biridir. Yük taşıyacak malzemelerin akma mukavemetlerinin yüksek olması istenir. Ancak şekillendirme işlemine tabi tutulacak malzemelerin yüksek akma değerleri olsun istenmez. Akma dayanımı çekme dayanımına bölünerek malzemenin şekil alma kabiliyetini belirleyen değer bulunur. P355 kalite malzemenin çekme dayanımı ise 470 MPa ile 650 MPa arasında değişir. Yüzde uzama miktarı ise %20’dir.

P235 İle P355 Isı Dayanımı

P235 malzemesi 150-200 derece sıcaklıklara kadar dayanabiliyorken P355 malzemesi 400 derece sıcaklıklara çıkıldığında bile bozulmadan kalır. Bu özelliğinden dolayı kazan ve boru gibi yüksek sıcaklığa maruz kalacak malzemelerin üretiminde kullanılır. P235 ise kazan üretimi sırasında ana malzeme değil yardımcı olarak kullanılır.

P235gh çelik

Size kaliteli P235gh çelik sunuyoruz. Ürünlerimiz, P235gh çelik borulardan P235gh çelik levhalara ve P235gh çelik bağlantı parçaları ve flanşlar dahil olmak üzere aradaki her şeye kadar uzanır.

İhtiyaçlarınızı karşılamak için kaliteli ürünler sunuyoruz. Ürünlerimiz çelik borulardan corten çelik saclara kadar çeşitlilik göstermektedir.

Yüksek kaliteli P235GH çelik üretiminde uzmanız. P235gh borular ve p235gh çelik levhalar dahil olmak üzere geniş bir p235gh çelik yelpazesi sunuyoruz.

P235GH çeliği, basınçlı kaplarda, kazanlarda ve ısı eşanjörlerinde kullanım için Avrupa tarafından belirtilen bir çeliktir. Bu çeliğin bileşimi, yüksek çalışma sıcaklıklarının norm olduğu ve malzemenin petrol, gaz ve petrokimya endüstrisindeki imalatçılar tarafından kullanıldığı uygulamalar için idealdir.
Çelik ürünlerimizin kalitesi kaynağında başlar. 160 yıllık şirketimiz dünya çapında binalar, otomobiller ve ev aletlerinin omurgasını sağlamıştır. Bireylerden şirketlere ve kuruluşlara kadar herkesten oluşan bir tüketici tabanıyla, kalite, verimlilik ve dayanıklılıkta lider olan çelik ürünler sağlama sözümüzü yerine getirmemiz çok önemlidir.

Kaliteli Çelik üreticileri

Çelik üretim süreci söz konusu olduğunda, burada p235gh steel’de “ürün kaynağında başlar” demekten gurur duyuyoruz. 160 yıldır p235gh çelik, çelik ürünlerimizin kalitesiyle her türden müşterinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Basınçlı kaplardan otomotiv ve ev aletlerine kadar geniş çelik yelpazemiz, müşterilerimizin başarıya giden yolda yardımcı olmuştur.

p235gh çelik olarak biz, ürünün kaynağında başladığını söylemekten gurur duyuyoruz. 160 yıldır binaların, otomobillerin ve ev aletlerinin omurgasını sağlıyoruz. Çok çeşitli tüketicilerimiz var – bireylerden şirketlere ve kuruluşlara kadar herkes. Kalite, verimlilik ve dayanıklılık açısından pakete öncülük eden çelik ürünleri ve çözümleri sağlama sözümüzü yerine getirmek için en kaliteli çelik ürünleri sağlamalıyız.

P235GH çelik, yüksek kaliteli çeliktir. Ürünlerimizi dünya çapında 100’den fazla ülkede bulabilirsiniz. Örneğin, p235gh çelik, basınçlı kap kalitesinde bir çeliktir. Çelik ürününüzü yüksek sıcaklıklarda kullanmanız gerekiyorsa, p265gh kalite çelik seçmek gerçekten iyi bir fikirdir.

Kalite çelikle başlar; bu nedenle p235gh ürünümüzle gurur duyar. 160 yılı aşkın bir süredir yüksek kaliteli çelik sağlıyoruz ve bireylerden şirketlere ve kuruluşlara kadar herkesi içeren bir müşteri tabanına sahibiz. Verdiğimiz sözü tutmak için kalite, verimlilik ve dayanıklılık açısından pakette lider olan çelik ürünler sunuyoruz.
p235gh çelik olarak, “ürün kaynağında başlar” demekten gurur duyuyoruz. 160 yıldır dünya çapında binalar, otomobiller ve ev aletleri için omurga sağladık. Her kesimden insandan oluşan bir tüketici tabanıyla, kalite, verimlilik ve dayanıklılık açısından pakete öncülük eden çelik ürünler ve çözümler sunma sözümüzü yerine getirmemiz önemlidir.

P235GH KALİTE ÇELİK ÜRETİM ARALIĞI

P235GH Steel olarak “ürün kaynağında başlar” demekten gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz 30 yılda dünya çapında binalar, otomobiller ve ev aletlerinin omurgasını sağladık. Bireylerden şirketlere ve kuruluşlara kadar herkesten oluşan bir tüketici tabanıyla, kalite, verimlilik ve dayanıklılık açısından pakete öncülük eden çelik ürünler ve çözümler sunma sözümüzü yerine getirmemiz çok önemlidir.

Çelik hayati ve önemli bir kaynaktır. Bu nedenle p235gh çelik olarak “Ürün kaynağında başlar” demekten gurur duyuyoruz. Çok yönlü çelik çözümleri sunuyoruz, çünkü hiç kimse çelik hakkında ekibimizden daha fazlasını bilmiyor. 30 yıllık gururlu bir geçmişimiz var

Yüksek kaliteli çelik arıyorsunuz. p235gh çelikten elde edeceğiniz şey bu. Sadece en iyi kaliteyi değil, aynı zamanda en iyi müşteri hizmetini de sağlıyoruz. P235gh çelik, binalar, arabalar ve cihazlar için çelik sağlayarak başlar. Ama aynı zamanda bireylerden şirketlere ve kuruluşlara kadar herkes için. Bu nedenle kalite, verimlilik ve dayanıklılık açısından pakete liderlik eden çelik ürünler sağlama sözümüzü yerine getirmemiz çok önemlidir. 30 yıldır, ihtiyacınız olan her şeye öncülük eden çelik ürünleri ve çözümleri (kalite, verimlilik, dayanıklılık) sağlıyoruz.

Ürettiğimiz yüksek çelik kalitesiyle gurur duyuyoruz. Bu nedenle p235gh çelik, çelik ürünleri pazarındaki herkes için mükemmel bir seçimdir. Ürün yelpazemiz ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmıştır ve fiyatlarımız yenilmez.

Çelik ürünlerimiz kaynağında başlar ve şirketimizi harekete geçiren de budur. 30 yılı aşkın deneyim ve müşteri memnuniyeti ile kalite ve verimlilikte lider olacak çelik ürünleri ve çözümleri sunmaya kendimizi adadık.

P235GH çelik, dünya çapında kullanılan yüksek kaliteli, basınçlı kap sınıfı bir çeliktir. Bir Avrupa standardıdır ve aynı zamanda bir ASTM A285/A285M sınıfıdır.