A516 Sınıf 70 Çelik Kimyasal Yapısı

ASTM A516 kalite çelik mekanik özellikleri

A516 Sınıf 70 Çelik Kimyasal Yapısı

ASTM A516 Grade 70, karbon çeliği için standart bir spesifikasyondur. Yağ tanklarında ve basınçlı kaplarda kullanılır ve kaynak sırasında çeliğin çentik tokluğunu arttırır. En yaygın olarak kullanılan Grade 70 dahil olmak üzere dört farklı A516 çeliği kalitesi vardır. Plakaların maksimum kalınlığı, bileşimlerine ve mekanik özellik gereksinimlerine bağlıdır. Bir kangaldan kesiliyorlarsa, minimum kalınlık A20/A20M olmalıdır.

Teklif banneri

Bu çelik yüksek bir mukavemet seviyesine sahiptir ve genellikle kaynaklı basınçlı kaplarda kullanılır. Kimyasal bileşim büyük ölçüde diğer sınıflarla aynıdır, dolayısıyla bu ikisi arasında kritik bir fark yoktur. Çelik aynı zamanda kimya ve enerji üretim endüstrilerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır ve yüksek tokluk seviyeleri onu bu endüstriler için popüler bir seçim haline getirmektedir. ASTM A516 GR 70 kalite çelik genellikle müşteri spesifikasyonlarını karşılayabilir ve birçok farklı formda mevcuttur.

p355gh
p355gh

Basınçlı kap üreticileri ve imalatçıları, basınçlı kaplar, modüller ve diğer proses ekipmanlarını oluştururken ASTM A516 kalite 70 çelik kullanır. Bu çelik aynı zamanda sonraki işlemler için de kullanışlıdır. Bu çelik EN10204 3.1 ve 3.2’ye göre sertifikalandırılmıştır, bu nedenle petrol ve gaz endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, bu ürünlerin her zaman hemen teslim edilemediğini unutmamak önemlidir. Bunları saygın bir tedarikçiden satın almak, en kaliteli ürünü rekabetçi bir fiyata almanızı sağlayacaktır.

ASTM A516 kalite çelik mekanik özellikleri
ASTM A516 kalite çelik mekanik özellikleri

ASTM A516 kalite 70 çelik levha mekanik özellikleri

Uygulamadan bağımsız olarak, ASTM A516 kalite 70 çelik levha, ASTM A516 standartlarında belirtilen kimyasal gereksinimleri karşılar. Çekme mukavemeti ve akma mukavemeti, P355GH veya 490B’den daha yüksektir. Ayrıca giyilmesi daha zordur ve daha iyi ısı transfer özelliklerine sahiptir. Bu, onu kazan ve basınçlı kap ekipmanı için mükemmel bir seçim yapar. Diğer malzemelerden etkilenmediğinden emin olmak için plakanın çekme mukavemetini kontrol etmek önemlidir.

A516 kalite 70 çelik levha malzeme, endüstriyel kazanların ve basınçlı kapların imalatı için uygundur. 60 ve 65. Sınıflardan daha iyi çekme mukavemeti sunar ve daha da düşük sıcaklıklarda çalışabilir. Boyuta göre kesilebilen haddelenmiş malzemede mevcuttur. Haddelenmiş malzeme EN10204 3.1 ve 3.2’ye göre sertifikalandırılabilir. Buna ek olarak, ASTM A516 Grade 70 çeliği çeşitli özelliklere sahiptir.

ASTM A516 kalite çelik kimyasal bileşimi
ASTM A516 kalite çelik kimyasal bileşimi

En yüksek Mangan olan Çelik Kalitesi ASTM A516

A516 kalite 70, en yüksek manganez, fosfor, kükürt ve silikon konsantrasyonlarına sahip orta karbonlu bir alaşımdır. En güçlü karbon çelik levhalardan biridir ve fabrikasyon ve yapısal bileşenler için çok popüler bir seçimdir. 55 ve 60 kaliteleri de mevcuttur. Basınçlı kaplar için çok yaygın bir seçimdir. Gerilme mukavemeti uygulamaya bağlı olarak değişir, ancak bükülme için en iyisidir.
Basınçlı kap kalitesi (PVQ) çeliği, bir ASTM A516 standardıdır. Çekme mukavemeti 380 ila 620 MPa arasında değişmektedir. Bu çelik, tanklar ve basınçlı kaplar gibi yüksek basınçlı uygulamalarda kullanılır. Bu tip levha binalar için de idealdir.

Mukavemet En yüksek Çelik Sac

Mukavemet seviyesi yüksek olduğu için korozyona karşı oldukça dirençlidir ve her türlü uygulama için çok güçlü bir seçimdir.
Basınçlı kap kalitesi (PVQ) çeliği, 380 ile 620 MPa arasında çekme mukavemetine sahiptir. Daha yüksek kimyasal bileşim ve malzeme özellikleri gerektiren yüksek basınçlarda gazları içerecek şekilde tasarlanmıştır. İki sınıfta gelir: ASTM A516 kalite 70 ve A516 kalite 60. Her ikisi de aynı gerilme mukavemetine sahiptir, ancak gerilme mukavemetleri farklıdır.

ASTM A516 Grade 70’in çekme mukavemeti

ASTM A516 Grade 70’in çekme mukavemeti, basınçlı kap kalitesi için yüksektir. Ayrıca mükemmel kaynaklanabilirliğe sahiptir. Basınçlı kap uygulaması için mükemmel bir seçimdir. ASTM A516 çeliğinin diğer türlerinde olduğu gibi hafif ve yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. ASTM A516 kalite 70, petrol ve gaz ve petrokimya endüstrileri de dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.