Levha sac fiyatları

plaka sac, rulo sac, sac fiyat listesi,demir çelik fiyat listesi, erdemir fiyatları, kardemir fiyatları,galvaniz sac fiyatları

Levha saclar kalınlık olarak ortalama 15 mm ile 100 mm arasındaki çelik plakalar olarak anılmaktadır. Levha sacların üretim şekli slab ve rulo saclara göre farklıdır. Levha sac üretimi için slab yani kütük çelikler sıcak haddeleme yöntemi ile çeşitli işlemlerden geçerek inceltilmesiyle üretilirler. Haliyle slab fiyatları ve sıcak haddeleme de kullanılan maliyetler levha sac fiyatlarını etkiler. Örneğin slab çelik haddelenebilir hale gelmesi için ısıtılması gerekmektedir. Bu ısıl işlem için doğalgaz kullanılmaktadır. Doğalgaz fiyatlarındaki değişim levha sac fiyatlarını da etkileyecektir.

Türkiye levha sac üretimi konusunda çok fazla çelik üreticisi olmadığını belirtmek gerekir. Levha sac üreticileri belli bir kapasite ile çalıştıklarından aradığınız levha sacı hemen stoklarda bulamayabilirsiniz. Ortalama bir levha sacın üretimi 1 ay ile 2 ay arası değişmektedir. Burada belirleyici levha sac kalınlığı, levha sac kalitesi ve levha sac miktarıdır.

Levha sac fiyatları

Levha sac fiyatlarını belirleyici etkenlerden olan levha sac kalitesidir. Ticari Levha sac kalitesi olarak st 37kalite , st 44 kalite, st52 kalite veya 16m03 gibi farklı kaliteleri de her zaman stoklarda bulabilirsiniz.

Levha sac fiyatlarına ana sayfamızda bulunan çelik fiyatları linkli sayfanın içerisinde bulunan Siyah sac fiyatları sayfasından ulaşabilirsiniz. Levha sac fiyatları için hemen fiyat almak isterseniz müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

error: Content is protected !!