Npu profil nedir?

Npu profil nedir?

Npu profiller genellikle çelik konstrüsiyon yapılarda kullanılan hem taşıyıcı hem de birleştirici bir çelik profil türüdür. U beam ya da Upn olarak da anılırlar.

Teklif banneri

Npu profiller genellikle ticari kaliteler olarak s235, 275 veya s355 kalitelerinde üretilebilirler. Yapısal çeliklerden en çok kullanılan upn profile türü bölgesel coğrafik koşullara göre de kalite seçimi yapılabilrmektedir. S235jr kalite npu profil çeşidi normal hava sıcaklıklarında kullanıma uygundur. S235j0 ise 0 derece hava sıcaklığında kullanıma dirençlidir.

Npu profil sipariş verirken hangi kalitede istediğinizi belirtmeniz gerekir. Ticari kalite olan S235JR standart üretimdir.

Npu profil 60 mm genişlikten 550 mm genişliğe kadar üretilebilirler.

Yukardaki npu profil teknik çizimine detaylı baktığımızda h olarak belirtilen U profilin sırt kısmı bize aynı zamanda upn profilin ismini de vermektedir.

Npu profil Kullanım alanları

NPU 100 mm siparişi verdiğinizde gelecek olan u profilin sırt genişliği 100 mm olacaktır.

Npu profiller genellikle s235jr üretildiğini belirtmiştik. St235 kalitesi genellikle st 37 olarak anılırlar. Npu profillerin genişliği arttıkça yapısal taşıyıcı özelliği ve mukavementi de artacağı için daha üst mukavementli kalite olan s275 kalitesi tercih edilmektedir. s275 kalitesine st 44 olarak anılmaktadır.

NPU profiL, özel olarak işlenmiş yüksek mukavemetli ve düşük alaşımlı çeliklerden yapılır ve hem soğuk haddelenmiş hem de sıcak haddelenmiş çelik profillerin avantajlarını birleştirmek için tasarlanmıştır. Cıvata montajı için mükemmeldirler.

NPU profil, özel olarak işlenmiş yüksek mukavemetli ve düşük alaşımlı çeliklerden yapılmıştır ve hem soğuk haddelenmiş hem de sıcak haddelemenin avantajlarını birleştirmek için tasarlanmıştır.

Upn profillerinin imalatında kullanılan yüksek mukavemetli ve düşük alaşımlı çelikler, hem soğuk haddelenmiş hem de sıcak haddelenmiş çelik profillerin avantajlarını birleştirmemizi sağlar. Profillerimizin imalatında kullandığımız paslanmaz çelik saclar, daha fazla korozyon direnci elde etmek için özel olarak işlenir.

NPU ProfiL, hem soğuk haddelenmiş hem de sıcak haddelenmiş çelik profillerin avantajlarını birleştirmek için tasarlanmıştır.

Birinci kalite sıcak haddelenmiş Upn, Upe, U-kanallı çelik profiller

UPN, U harfine benzeyen bir kesite sahip çelik bir yapıdır. Soğuk şekillendirilmiş profiller küçük kalınlıklara sahiptir ve bu nedenle önemli bir malzeme tasarrufu sağlar. Profiller ayrıca kalın duvarlı sıcak haddelenmiş kirişlerden daha iyi eğilme özelliklerine sahiptir. Çelik yapıların yapımında taşıyıcı elemanlar ve farklı amaçlar için makine mühendisliği ürünleri için çok popülerdirler.

Soğuk haddelenmiş bir profilin yüksek haddeleme kalitesi ve sıcak haddelenmiş bir profilin yüksek üretilebilirliği ile birlikte yüksek mukavemetli ve düşük alaşımlı çelikler, yapılarınızın güvenilirliğini önemli ölçüde artıracaktır.

UPN kenarsız profillerimiz çelik bina yapıları için kullanılır ve hassas ve hızlı montajı kolaylaştırır.

Profil çeliği, UPE ve UPN bölümlerine yuvarlanır.

NPU PROFİL KALİTELERİ

AISI C1015-C1020, S235JR/S275JR, C45 (1.1730), 51CrV4

NPU profil leri – hem sıcak hem de soğuk haddelenmiş çelik profillerin avantajları. Özel işlem görmüş yüksek mukavemetli ve düşük alaşımlı çeliklerden yapılmış bu profiller, yüksek yük kapasitesine sahiptir (seçilen malzemeye göre belirlenir)

UPN profilleri firmamızda en çok kullanılan şekillerdir. 1000 mm’den 12000 mm’ye kadar, 4’ten 38 mm’ye kadar çeşitli uzunluk ve ebatlarda upn profiller tedarik etmekteyiz. Bireysel uygulamalar için uzunluklar ve kalınlıklar hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin veya bizi arayın.

upn profil
upn profil

UPN çelik profiller, mükemmel bir ağırlık-direnç oranına sahip oldukları için çok çeşitli kullanımlara sahiptir. Yüksek mukavemet gerektiren uygulamalar için idealdirler. Upn profilleri atmosferik korozyona karşı direnci artırılmış olup, boyasız olarak kullanılabilir. Ürün yüksek burulma direncine sahiptir ve inşaat, gemi yapımı, makine imalatı, çelik çerçeveler, raflar vb. çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Upn profillerinin açık yapısı, çoklu uygulama olanakları sağlar.

UPN kanalları, sertleştirme sayesinde özellikle yüksek performans ve yapıya sahip yapıların üretimi için uygundur. Sıcak haddeleme durumunda – sıcak haddelemeden sonra ısıtma, saflaştırma, normalleştirme ve tavlama işlemlerinin gerçekleştiği yapının kullanımı için.

Hemen hemen her türlü çelik profillerimize uygun profiller tedarik etmekteyiz.

Boyutlar (Y)80mm G:40mm U:19.05mm

Ürünlerimiz standarttır ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilmiştir. Bunları en yüksek standartlarda üretmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle, şirket içi kalite ve süreç kontrollerinin yanı sıra bitmiş ürünler için sıkı nihai kalite kontrollerine sahibiz.

Garantili kalite ile en çeşitli profil seçimi ve en rekabetçi fiyatlar.

upn 200 profil
upn 200 profil