Beton altı trapez sac ağırlıkları

beton altı trapez sac ağırlıkları, beton altı sacı, beton altı sac uygulama, beton altı trapez sac ölçüleri

Galvanizli Beton Altı Trapez Sac Ağırlıkları

İstanbul Beton altı trapez sac aslında bir zemin kalıbıdır. Çelik ile dökülen sıvı betonun kuruyabilmesi için sağlam bir zemin hazırlar. Betondan tasarruf sağlandığı gibi zamandan da kazandırmaktadır. Beton altı zemin sacı kullanırken ek bir zemin çelik kalıp ihtiyacı bulunmamaktadır. İstanbul Beton altı Trapez sac kalıp görevi görmektedir. Ayrıca metal yapısı ile döşeme demir miktarının daha az kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Teklif banneri

İstanbul Beton altı Zemin trapez sacı, 0,70 ile 3 mm arasında değişik kalınlıklarda galvaniz rulo sac lardan  üretilmektedir. Beton altı kalıp sacı boy maksimum 12 metredir. Dilersenz farklı uzunlukta da üretilebilmektedir. Binalar da zemin beton kalınlığına ulaşabilmek için beton altı trapez sac ile daha az beton kullanılmakta ve çelik bina maliyetini düşürmektedir. Beton altı Zemin sacı aynı zamanda bir taşıyıcıdır.

Beton altı trapez sac
Beton altı trapez sac

İstanbul Beton Altı Zemin Sacı

İstanbul Zemin kalıp sacı nın üzerinde bulunan girintiler sayesinde beton daha kolay tutunur. Betonun tutunabilmesi için bu form ayrıca fayda sağlamaktadır. Zemin Kalıp levhaların yüzeyinde imalat sırasında oluşturulan çentik şeklindeki çıkıntılar ile beton ile çeliğin daha iyi kaynaşmasını sağlamaktır. Çelik Zemin Kalıbı sayesinde kompozit döşemenin mukavemetini arttırmakta ve ekonomi sağlamaktadır.

İstanbul Beton Altı Zemin Sacı ayrıca kalıp görevi görür.  İstanbul Zemin kalıp sacı inşaatta kalıp maliyetini azaltarak işçilik maliyet avantajı da sağlar. Çelik beton altı trapez sac, İnşaat yapımı sırasında kirişlerin basınç yönü için yanal olarak destek sağlar. Beton Altı Trapez sac hadve  yüksekliği, tercih edilen forma göre değişebilmekle birlikte 40 litre/m²’ye kadar beton ekonomisi sağlar.

0,70 beton altı çelik zemin kalıbı kesiti daha diğer kalıp malzemelerine göre daha fazla yük taşıdığından, beton yüksekliği yani m2 de kullanılan beton miktarı azalır. Zemin kalıbı sayesinde binaya daha az yük biner.

 

beton altı çelik zemin kalıbı boyutları, metalin türüne ve metalin kalınlığına bağlıdır. Çelik, güçlü olduğu kadar hafif olduğu için güverteler için popüler bir seçimdir. Tipik çelik beton altı trapez sac kalınlıkları, çoğu güverte 22 gauge olmak üzere 18 gauge ile 24 gauge arasındadır.

Metal türünden bağımsız olarak, çoğu beton altı trapez sac 48 veya 54 inç genişliğe ve 8 veya 10 fit uzunluğa sahiptir.
Çelik beton altı trapez sac nasıl yapılır? Şeritler halinde kesilen ve metale kalınlığını ve genişliğini veren bir dizi silindirden beslenen çelik bobinlerle başlar. Şeritler daha sonra çeliği pas ve korozyondan korumaya yardımcı olan çinko ile kaplanır. Ardından, güverte ızgara desenini oluşturmak için deliklerle delinir. Zemin kaplaması daha sonra galvanizlenir, bu da pas ve korozyonu daha fazla önlemek için koruyucu bir çinko tabakası verir. Son olarak, ülke çapındaki distribütörlere ve yüklenicilere gönderilir.

İstanbul Beton altı trapez sac ağırlıkları