Çatı sacı – Cephe kaplaması

ÇATI SACI- trapez sac

Çatı Sacı – Cephe Kaplaması Malzemesi

 

Çatı sacı veya diğer adıyla trapez saclar yapılarına ve kullanım yerlerine göre model değişikliğine sahiptirler. Çatı sacı malzemesi farklı boyutlarda üretilebilmesinin yanı sıra renk seçenekleri de bulunmaktadır. Çatı sacları trapez sac denilmesinin sebebi ingilizceden dilimize trapeziodal steel den gelmesidir.

Teklif banneri

Çatı sacları üretim malzemeleri :

  • Galvaniz sac
  • Boyalı Galvaniz Sac

Çatı saclarının galvaniz saclardan üretilmesinin sebebi galvanizli sacların yüzey kaplama kalınlığına göre paslanmama ömürlerinin çok uzun olması gelmektedir. Ortalama bir galvaniz sac 10 yıl paslanmadan dayanabilmektedir. Burada galvaniz kaplama miktarı yani metrekareye düşen çinko miktarı aynı zamanda korozyondan da koruma katsayısının artmasına sebep olmaktadır. Yani diğer bir değyişle galvaniz kaplama miktarı trapez sacın ömrünü de belirlemektedir.

Çatı Kaplama Sacları Modelleri

Çatı kaplama sacları farklı modellerde üretilebilmektedir.

  • Beton altı Trapez Sac
  • Çatı kaplama Trapez Sac
  • Cephe Kaplama Trapez Sac
  • Garaj sundurma malzemesi Trapez Sac

Trapez saclar galvaniz sac ve boyalı galvaniz saclardan üretildiğini belirtmiştir. Galvanizli rulo saclardan istediğiniz boyda üretilebilen trapez çatı sacları genellikle 2 metreden başlar 12 metreye kadar üretilebilirler. Çatı sacları tavsiye edilen en kısa ölçü 2 metredir.

ÇATI SACI- trapez sac
ÇATI SACI,ÇATI SACI- trapez sac

Çatı sacı Ağırlıkları

Not: 1 mt kapatır olan çatı sac ölçülerine göre verilmiştir. Kalınlığa ve kaplamaya göre değişiklik göstermektedir. Takribi kg dır.