Galvaniz çelik fiyatları

Galvaniz çelik fiyatları

Galvaniz Çelik kullanımı son yıllarda artmaya başlamıştır. Galvanizli çelik tüketiminin başlıca kullanım alanları: otomotiv sanayi , hafif çelik konstrüksiyonlar, Trafik levha ve işaretleri, bina iç ve dış aksamı, Pvc kapı pencere sektörü , gemi sanayi gibi bir çok sanayi dalından örnek verebiliriz.

Teklif banneri

Galvaniz çeliği korumak için kaplama yöntemlerinden biridir. Kaplama yapılması çeliğin ömrünü uzatacağından galvaniz kaplama tekniği de önemlidir. Galvaniz çelik fiyatları galvaniz kaplanan çelik malzemenin üzerine uygulanan çinko miktarı ve çelik fiyatına bağlıdır. Galvaniz kaplama da kullanılan çinko malzemeyi galvaniz kaplamacılar külçe olarak satın alırlar. Galvaniz çelik fiyatları burada kullanılan çinko miktarına da bağlıdır. Galvanizli çelik rulo sipariş edecekseniz öncelikle soğuk haddelenmiş rulo sac fiyatlarını kontrol etmelisiniz. Galvaniz rulo sac fiyatları , soğuk haddelenmiş rulo sacların kaplanması ile yapıldığından hammaddesi olan bu saclar fiyatı belirleyici etkendir.

galvaniz çelik
galvaniz çelik

Galvaniz sac fiyatları nasıl değişiyor?

Sac fiyatları ülkemizde ve tüm dünya da dolar üzerinden belirlenmektedir. Örneğin amerikan çelik fiyatları usd/mtons olarak belirlenir. Çin çelik fiyatları da aynı şekildedir. Dünya daki bütün üreticiler hammadde maliyetlerini de dolar birim fiyatla aldığından çelik satış fiyatları dolar olarak belirlenmektedir. Avrupa bölgesinde bu durum euro olarak tanımlansa da bazı çelik üreticileri usd karşılığı euro birim fiyat vermektedirler.

Galvaniz sac fiyatları yani galvaniz çelik fiyatları da çelik fiyatlarının değişmesine göre dolar olarak değişim göstermektedir. Galvanizim hammaddesi olan çinko külçe satışı da dolar üzerinden yapıldığını düşündüğümüzde bu durumu daha iyi anlarız. Türkiye çelik fiyatları TL birim fiyatına dolar kuru çarpılarak ulaşılmaktadır. Ülkemizde değişken kur uygulandığından galvaniz sac fiyatları günün dolar kuruna göre TL birim fiyatı değişmektedir. Galvaniz çelik fiyatlarını her zaman güncel olarak sitemizden takip edebilirsiniz.a