Galvanizli Çelik Profil Faydaları

Galvanizli Çelik Profil

Galvanizli Çelik Profil Faydaları

Galvanizli Çelik Profil kullanmanın birçok faydası vardır. Galvanizli olmayan çelik profil ile karşılaştırıldığında, galvanizli çeliğin kesit faktörü 109 kata kadar daha yüksektir ve bu da kullanımını yaklaşık yüzde yetmiş oranında artırır. En küçük kesit faktörü, yüz yetmiş bir kesit faktörüne sahip olan 2 mm dedir.

Teklif banneri

Galvanizli çeliğin en büyük faydası yangına dayanıklılığı ile görülebilir. Galvanizli kaplama korozyona karşı koruma sağlarken aynı zamanda yangına karşı dayanıklıdır. En sık yapısal bölümlerde ve küçük somun ve cıvatalarda kullanılır. Koruyucu çinko tabakası, metal sıcaklığının yükselme hızını azaltmada önemli olan çeliğin yüzey emisyonunu azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle galvanizli çelik profiller yangına dayanıklılık özelliklerini artırmıştır.

Galvanizli Çelik Profil
Galvanizli Çelik Profil

Galvanizli Çelik Profil dayanımı

Yangın direncine ek olarak, galvanizli çelik profil, bükülme ve çatlamaya daha az eğilimlidir. Yüzey emisyonundaki azalma nedeniyle, galvanizli çelik profil daha küçük bir sıcaklık artışı yaşayabilir. Sonuç olarak, galvanizsiz çelik profil bölüme göre daha düşük sıcaklığa sahip bir metal daha uzun bir ömre sahip olacaktır. Bununla birlikte, bir yangının ürettiği ısı yine de çeliğin gücünü etkileyecektir.

Galvanizli çelik profilin yangına dayanıklılığı, galvanizli olmayan çeliğe göre daha iyidir. Aynı miktarda galvanizli çelik profil, yangına 15 dakikaya ve 30 dakikaya kadar dayanabilir. Sonuç olarak, bir Galvanizli Çelik Profil , galvanizli olmayan muadilinden yüzde otuza kadar daha iyi performans gösterecektir. Galvanizli çelik profil bölümün ana faydası, geliştirilmiş sıcaklık direncidir.

Galvanizli Çelik Profil Kaplama Değerleri

Galvanizli çelik profil avantajları çoktur. Normal yüklere dayanabilir ve yangınlara dayanabilir. Soğuk haddelenmiş 26 gauge çeliği, yalıtılmasına izin verir ve ses dalgalarını azaltır. Hafif yapısı Galvanizli Çelik Profilden ve metal bir direkten oluşmaktadır. Ayrıca, bir Galvanizli Çelik Profil Bölüm, kiriş direği desteği olarak kullanılmak ve çatı kirişlerini almak üzere tasarlanmıştır.

Galvanizli Çelik Profil , yüzey emisyonunu artırarak yangına direnecektir. Daha yüksek bir yüzey emisyonu, çelik bölümün yangına daha az duyarlı olacağı anlamına gelir. Bu nedenle galvanizli çelik profil, galvanizli olmayan çelikten daha düşük emisyona sahiptir. Daha fazla yangına dayanabilir. Ayrıca galvanizli olmayan muadillerinden daha fazla ısıya dayanabilir. Bu nedenle, yapısal bir üye için harika bir seçimdir.

Galvanizli Çelik Profil Ömrü

Galvanizli olmayan çelikten farklı olarak, galvanizli çelik daha uzun bir ömre sahiptir. Uygun şekilde bakımı yapıldığında aşırı sıcaklıklara dayanabilir ve çinko-karbonat tabakasını soymaz. Galvanizli çelik profil, dayanıklı olmasının yanı sıra normal şartlar altında 50 yıl veya daha fazla dayanacaktır. Bununla birlikte, korozyon ve nem konusunda endişeleriniz varsa, yüksek kaliteli bir Galvanizli Çelik Profil Profili arayabilirsiniz.