Renkli Çatı Kaplama ve Cephe Metal Kaplama, Trapez sac uygulama

boyalı sac, renkli sac, trapez sac, cephe kaplama, çatı kaplama

Renkli Çatı Kaplama ve Cephe Metal Kaplama, Trapez sac uygulama

Renkli Çatı Kaplama Trapez saclar çatı kaplama ve cephe kaplama uygulamarında kullanılan ister renkli isterseniz ise sadece galvanizli olarak kullanılabilen uygun fiyatlı malzemelerdir.

Teklif banneri

Trapez saclar metre hesabı satabilen firmalar olsa da sacların birim fiyatları usd/ton olarak hesaplanır. Çatı kaplaması malzemesi Trapez saclarında satış şekli kg/m2 değil TL/ton dur. Çatı kaplama uygulaması yaptırmak istiyorsanız öncelikle trapez sac fiyatlarının hesaplamasını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Cephe kaplaması içinde aynı durum geçerlidir.

Renkli Çatı Kaplama ve Cephe Kaplama

Renkli çatı kaplama malzemesi olarak trapez saclar genellikle beyaz, kırmızı ya da mavi gibi renklerde üretilmektedir. Boyalı trapez sacların renk kodları 9002 , 3009 gibi farklı renk kodları olabilmektedir. Tercihinize göre renkleri değişebilmektedir. Renkli cephe kaplaması veya çatı kaplaması olarak kullanacağınız boyalı trapez sac genişlikleri 80 cm kapama veya 100 cm kapama olarak üretilmektedir. En çok kullanılan trapez sac şekli 27/200 roll form olan trapez sac şeklidir.

Metalçatı trapez sacı
Metalçatı trapez sacı

Boyalı Trapez Sac Kalınlığı

Renkli çatı kaplama uygulaması yaptırmadan önce uygulama yaptıracağınız yerin iklim koşullarını bilmeniz ve ona uygun kalınlıkta boyalı veya galvanizli trapez sac temin sipariş etmenizi öneririz. Trapez sacların boyalı olması ömrünün de uzaması anlamına geldiğini unutmayınız. İklim koşulları yani kar yağışının sıklığı ve buna bağlı olarak Çatı kaplama uygulaması yapacağınız boyalı trapez sacın kalınlığı da belirlenecektir. Renkli Çatı Kaplama  Sıcak halaya uygun trapez sac ile -20 derece havalara uygun ve kar taşıyıcı özelliği olan boyalı trapez sacların taşıma kapasiteleri farklıdır. Buradaki taşıyıcı özellik Boyalı trapez sac şeklinden çok kullanılan boyalı galvaniz sacı kalınlığını değiştirmektedir. Boyalı trapez sacların standart kalınlığı 0,50 mm dir. Farklı iklim koşullarına göre bu kalınlık 1 mm ye kadar çıkabilmektedir.

Çatı Kaplama Fiyatları

Renkli Çatı Kaplama ve cephe kaplama fiyatlarını yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle çelik konstrüksiyon yapınızın bulunduğu iklim koşuları sonrasında Renkli ise boyalı trapez sac , değilse galvanizli trapez sac fiyatı belirleyecektir. Boyalı Trapez çatı kaplaması ile galvanizli trapez çatı kaplaması fiyatları arasında (boyasına ve rengine göre değişmekle birlikte) minimum 100 usd ton başına fiyat değişmektedir. Ortalama bir galvaniz trapez sac fiyatını 0,50 mm için 800 usd olarak alırsak boyalı trapez saclar 900 usd yi geçmektedir.

38/151 trapez sac,boyalı sac, renkli sac, trapez sac, cephe kaplama, çatı kaplama
38/151 trapez sac,boyalı sac, renkli sac, trapez sac, cephe kaplama, çatı kaplama