Çatı Kaplama için Metal OlukluSac Boyutları

trapez metal çatı kaplama uygulaması

Çatı Kaplama için Metal Oluklu Sac Boyutları

Çatı Kaplama için Metal Oluklu Sac Boyutlarının birçok avantajı olsa da, hangi boyutu seçeceğinizi anlamak çok kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki, hem sağlam hem de sağlam olan birkaç standart oluklu çatı malzemesi ölçüsü vardır. Kullanım türüne bağlı olarak, eşlik eden metal Oluklu boyutlarından birine göz atabilirsiniz: Her çekin çeşitli avantajları ve sakıncaları vardır. Örneğin, daha ağır bir önlem daha zordur ve özellikle çok geniş bir malzeme yelpazesinde kullanıldığında asmayı daha da zorlaştırır.

Teklif banneri

Çatı Kaplama için Metal Oluklu Sac Boyutları, en uyarlanabilir, ancak üstün dayanıklılığa sahip olduğu için doğru bir karardır. Oluklu sac rağmen, 0,40 ile 0,50 mm kalınlığında galvaniz levhalardan yapılmıştır. Aynı şekilde en kalın ve en topraklanmış çatı katı Oluklu seçeneklerinden biridir. Farklı çeşitlerle karşılaştırıldığında Oluklu sac daha az maliyetli ancak daha iyi dayanıma sahiptir.

Metal Oluklu Sac Deresi

Metal Oluklu Sac iyi bir karardır, ancak Trapez sac tercih olarak mükemmel kararlardır. Daha fazla seçenekleri vardır ve daha pratiktirler. Galvaniz kaplama dışında boyalı bir malzemeden yapılması mümkündür, istenilen boy yani uzunlukta kesildiği için maddi olarak en verilmisidir. Trapez sac en ideal seçimdir. Girişiminiz için hangi tipin ideal olduğunu bilmiyorsanız, gereksinimlerinize uygun Çatı Kaplaması için doğru Metal Oluklu Boyutlarına karar vermek için bu ipuçlarının bir kısmına bakın. Okuduğun için mutlu olacaksın!

Ölçü: Gösterge, bir Ouklu sac uzunluğu standarttır, bu plaka maliyetine karar verir. Sac ne kadar kalın olursa, metrekare başına maliyeti o kadar az olur. En yaygın olarak kabul edilen kalınlık 0,50 mm galvaniz sacdır. Çeşitli önlemlerin dalgalanan yük limitleri, aralıkları ve kayma değerleri vardır. Genel olarak, sac ne kadar kalınsa, masraf da o kadar yüksek olur. Nihai bir seçime karar vermeden önce birkaç değişkeni düşünmek idealdir.

Metal Oluklu Çatı

Çatı Kaplaması için Metal Oluklu Boyutları önemli ölçüde değişebilir, ancak ortalama boyutu yaklaşık 1000 mm yani 1 metre genişliğinde ve 2000 mm yani 2 metre uzunluğunda olacaktır. Trapez sac ile oluklu sac için her ikisi de karşılaştırılabilir yük limitine sahiptir ve herhangi bir çatı katında kullanılabilir. Kalınlığına rağmen, diğer önemli çatı malzemesinin türüdür. Oluklu sac çatı boyutu, Trapez sac aslında daha kolay uyarlanabilir, ancak yığın limiti normal bir F veya A değerlendirmeli metalden daha düşüktür. A-değerli çatılar daha düşük yüklere sahiptir ve daha ince olanlardan daha büyük yüklerle başa çıkabilir.

Kullandığınız Çatı Kaplaması için Metal Oluklu Boyutlarının türü, metrekare başına ödeyeceğiniz miktarı belirleyecektir. Metal Oluklu sac tercih edilir, farklı yük limitleri ve aralıkları vardır. 0,40 mm oluklu sac en yaygın olarak tanınan ve en ucuz olanıdır. Öyle olsa bile, ikisi arasında farklı karşıtlıklar var. Ölçü ne kadar ince olursa, o kadar maliyetli olur. Aynı şekilde daha mütevazı bir kalınlığa sahip ancak daha yüksek bir yük limiti olan bir çatı malzemesi oluklu sac alabilirsiniz.