Corten sac , Paslı sac tedarikçisi

corten sac, corten çelik fiyatları

Corten sac , paslı sac tedarikçisi

Çelik Fiyatları, Türkiye’de ki önde gelen Corten çelik sac, Paslı Sac tedarikçilerinden biridir.

Teklif banneri

Corten Çelik

Corten çeliği yani paslı sac, ayrışma çeliği adı verilen bir grup çelik alaşımının parçasıdır. Corten adı, rustik renklendirme, yüksek mukavemet ve korozyona karşı inanılmaz direncin üç imza özelliğini ifade eder.

Corten çeliği, hava koşullarına karşı direncini ve benzersiz rustik rengini, havaya doğal maruz kalma yoluyla oluşturulan oksit pas patina tabakasının oluşumuna borçludur. Bu katmanın doğal olarak oluşması genellikle yaklaşık 6-12 ay sürer (bunu hızlandırabilecek ön hava koşulları olmasına rağmen) ve çeliği daha fazla korozyona karşı korur. Yontulmuş veya hasar görmüşse, korten çeliği sürekli olarak kendini yenileyecek ve ona daha fazla bir görünüm tutarlılığı ve düzenli bakım veya boyamaya çok az ihtiyaç duyacaktır.

Corten çelik sac ne için kullanılır?

Corten çelik sac,Paslı Sac tipik olarak, güçlü yönleriyle oynamasına yardımcı olan dış ortamlarda kullanılır. Örnekler arasında Paslı Sac dış cephe kaplaması, konteynerler ve tabelalar için kullanılması sayılabilir, ancak aynı zamanda mimarlar, sanatçılar ve heykel tıraşlar arasında paslı saksılar veya bahçe kenarları gibi tasarım özellikleri ve popüler sanat eserleri yaratmak için popüler hale geldi.

Corten çelik sac çeşitlerimiz

Boyut ve kalınlıkta çok çeşitli Corten çelik sac ürünleri stoklarız.

Tam Corten çelik sac yelpazemiz aşağıdakilerden oluşur:

  • 1,5 mm Kalın Corten Sac
  • 2 mm Kalın Corten Sac
  • 2,5 mm Kalın Corten Sac
  • 3 mm Kalın Corten Sac
  • 4 mm Kalın Corten Sac
  • 5 mm Kalın Corten Sac
  • 6 mm Kalın Corten Sac
  • 8 mm Kalın Corten Sac
  • 10 mm Kalın Corten Sac
  • 12-20 mm Corten Sac

1,5 mm ve 2 mm Corten çeliğimiz soğuk redüksiyonlu ve 3 mm Corten çeliğimiz sıcak haddelenmiştir. Yukarıdaki kalınlıkların her biri, bir dizi standart genişlik ve yükseklikte satın alınabilir. Sunduğumuz ürün yelpazesini görüntülemek için yukarıdan uygun Corten çelik sac ürün kalınlığını seçmeniz yeterlidir.

Tüm Corten çelik saclarımız hava koşullarına maruz bırakılmadan tedarik edilir, yani ürün resimlerinde gösterildiği gibi ulaşacaktır.

Paslı görünümlü dış çephe kaplama

Paslı görünümlü dış çephe kaplamalar son yıllarda çok tercih edilmektedir. Corten çelik sac 6-12 aylık doğal aşınma sürecinden geçerken, paslı patina tabakası görünümünü Corten metal ile eşanlamlı koyu kahverengi / turuncu rustik sac tonlara değiştirecektir. Bu işlemin hızı, yerleştirildiği ıslak-kuru ortama bağlı olacaktır.

Corten çelik sacımız ayrıca vidalarla doğrudan düz bir yüzeye sabitlenebilir ve gerekirse sabitleme delikleri (her köşede 1 adet olmak üzere 4 adet) ekleyebiliriz. Bu hizmete ihtiyacınız varsa lütfen alışveriş sepetinize ‘sabitleme delikleri’ ekleyin.

Çelik Fiyatlarından Corten çeliği satın almak

Corten çelik sac serimizin tamamını bizi arayarak keşfedin. Tüm ürün yelpazesi için hızlı ve kolay bir şekilde sipariş edilebilir. Ayrıca 0 216 545 60 00 numaralı telefondan satış ekibimizi arayabilirsiniz.

Corten çelik sacınızı istediğiniz ölçüye göre kesin

Ayrıca tüm metal yelpazemizde kesim hizmeti sunuyoruz, yani Corten çelik sacınızı tam gereksinimlerinize göre kesebilirsiniz. Ölçülerinizi belirlemek için Corten çelik sac yelpazemizden en uygun standart bedeni seçin, sepetinize ekleyin ve bunu yapmaya hazır olduğunuzda sepet sayfamıza ilerleyin. Buradan ekibimize otomatik olarak iletilecek kesim talimatlarını ekleyebilirsiniz.

A588 CORTEN SAC

A588 Corten Çelik Levha aka Ayrışma Çelik levha, A572-50’nin tüm avantajlarını sunan ancak elementlere karşı mükemmel korozyon direncine sahip yüksek mukavemetli bir çeliktir. A588 Corten plakasındaki yüksek bakır seviyeleri, doğal bir kırmızı oksit patine görünümü üreten kendi kendini iyileştirme özelliği üretir.

Bu hava koşullarına dayanıklı çelik, düşük bakım maliyeti ve uzun ömürlü dayanıklılığı nedeniyle genellikle köprüler, korkuluklar, işaret direkleri ve otoyol yapıları gibi boyanmamış uygulamalarda kullanılır. Çelik Fiyatları, tam ihtiyacınız olan boyutta satın alınabilecek kalınlıklarda çok çeşitli A588 Corten sac stokları bulundurur. Ek kalınlıklar, boyutlar ve şekiller için bizi arayın.

 

Corten çelik özellikleri

Tanım: Ayrışma, kimyasal bileşimi nedeniyle COR-TEN A çeliğinin korumasız kullanıldığında, alaşımsız çeliklere kıyasla atmosferik korozyona karşı daha fazla direnç göstermesi anlamına gelir. Bunun nedeni, havanın etkisiyle yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturmasıdır. Yüzeyi koruyan tabaka, havanın etkisine maruz kaldığında sürekli olarak gelişir ve yenilenir. Genel olarak kaplama tabakası endüstriyel, kentsel ve kırsal iklimlerde atmosferik korozyona karşı koruma sağlar. Agresif ajanlar tarafından belirli hava kirliliği durumlarında, geleneksel yüzey koruması tavsiye edilir. Su ile uzun süreli temas halinde, sürekli olarak neme maruz kaldığında veya denize yakın yerlerde kullanılacaksa mutlaka kaplama gereklidir. Aşındırıcı çelik durumunda, boya kaplamalarının pas altında sızma duyarlılığı, benzer ayrışmayan çelik durumunda olduğundan daha azdır.

corten sac, corten çelik fiyatları
corten sac, corten çelik fiyatları

Corten veya Ayrışma Çelik Levhalar

Ayrışma çeliği genellikle COR-TEN (veya basitçe Corten) ticari markasıyla anılır ve üstün korozyon direnci ve kalınlığı ile bilinir. Bunun nedeni, çeliğin yüzeyinin havaya maruz kaldığında koruyucu bir oksit tabakası oluşturmasıdır. Başka bir deyişle, çeliğin kendini koruması için paslanmasına izin verilir. Bu koruyucu yüzey tabakası, yıllarca maruz kalındığında yenilenmeye devam eder.

Corten Sac Faydaları

Corten çelik sacın koruyucu özellikleri aşağıdaki faydaları sağlar:

Levha çeliği, kurulumdan önce uzun ömür için asla işlem gerektirmez
İlginç bir tasarım özelliği olarak çalışan benzersiz bir endüstriyel görünüm yaratır
Dayanıklı, uygun maliyetli kaplama sağlar.
Boyama ihtiyacını ortadan kaldırır. Aslında Corten çelik sacın boyanması, koruyucu filmin zamanla oluşmasını engellediği için korozyon direncini ortadan kaldırır..

Corten sac Nerelerde kullanılır?

Açık hava heykelleri
Köprüler
Deniz taşımacılığı
Rustik çelik kutuları
Rustik bahçe kenarı
Bina Kaplama (dış ve iç)

Corten Sac Plaka Çelik Boyutları ve Kalınlıkları

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı boyut ve kalınlıklarda Corten / Weathering çelik sac tedarikçileri olmaktan gurur duyuyoruz:

1,6 mm korten çelik saclar
2mm corten çelik levhalar
3mm corten çelik levhalar
5mm corten çelik levhalar
6mm corten çelik levhalar