Corten Sac Fiyatları

coten sac fiyatları

Corten Sac Fiyatları

Çelik Fiyatları, Türkiye’de ki önde gelen Corten çelik sac tedarikçilerinden biridir.

Teklif banneri

Corten çelik sac tedarikçisi

Corten çeliği, ayrışma çeliği adı verilen bir grup çelik alaşımının parçasıdır. Corten adı, rustik renklendirme, yüksek mukavemet ve korozyona karşı inanılmaz direncin üç imza özelliğini ifade eder.

Corten çeliği, hava koşullarına karşı direncini ve benzersiz rustik rengini, havaya doğal maruz kalma yoluyla oluşturulan oksit pas patina tabakasının oluşumuna borçludur. Bu katmanın doğal olarak oluşması genellikle yaklaşık 6-12 ay sürer (bunu hızlandırabilecek ön hava koşulları olmasına rağmen) ve çeliği daha fazla korozyona karşı korur. Yontulmuş veya hasar görmüşse, korten çeliği sürekli olarak kendini yenileyecek ve ona daha fazla bir görünüm tutarlılığı ve düzenli bakım veya boyamaya çok az ihtiyaç duyacaktır.

Corten çelik sac ne için kullanılır?

Corten çelik sac, tipik olarak, güçlü yönleriyle oynamasına yardımcı olan dış ortamlarda kullanılır. Örnekler arasında dış cephe kaplaması, konteynerler ve tabelalar için kullanılması sayılabilir, ancak aynı zamanda mimarlar, sanatçılar ve heykeltıraşlar arasında saksılar veya bahçe kenarları gibi tasarım özellikleri ve popüler sanat eserleri yaratmak için popüler hale geldi.

Corten çelik sac çeşitlerimiz

Boyut ve kalınlıkta çok çeşitli Corten çelik sac ürünleri stoklarız.

Tam Corten çelik sac yelpazemiz aşağıdakilerden oluşur:

 • 1,5 mm Kalın Corten Sac
 • 2 mm Kalın Corten Sac
 • 2,5 mm Kalın Corten Sac
 • 3 mm Kalın Corten Sac
 • 4 mm Kalın Corten Sac
 • 5 mm Kalın Corten Sac
 • 6 mm Kalın Corten Sac
 • 8 mm Kalın Corten Sac
 • 10 mm Kalın Corten Sac
 • 12-20 mm Corten Sac

1,5 mm ve 2 mm Corten çeliğimiz soğuk redüksiyonlu ve 3 mm Corten çeliğimiz sıcak haddelenmiştir. Yukarıdaki kalınlıkların her biri, bir dizi standart genişlik ve yükseklikte satın alınabilir. Sunduğumuz ürün yelpazesini görüntülemek için yukarıdan uygun Corten çelik sac ürün kalınlığını seçmeniz yeterlidir.

Tüm Corten çelik saclarımız hava koşullarına maruz bırakılmadan tedarik edilir, yani ürün resimlerinde gösterildiği gibi ulaşacaktır.

Corten çelik sac 6-12 aylık doğal aşınma sürecinden geçerken, paslı patina tabakası görünümünü Corten metal ile eşanlamlı koyu kahverengi / turuncu rustik sac tonlara değiştirecektir. Bu işlemin hızı, yerleştirildiği ıslak-kuru ortama bağlı olacaktır.

Corten çelik sacımız ayrıca vidalarla doğrudan düz bir yüzeye sabitlenebilir ve gerekirse sabitleme delikleri (her köşede 1 adet olmak üzere 4 adet) ekleyebiliriz. Bu hizmete ihtiyacınız varsa lütfen alışveriş sepetinize ‘sabitleme delikleri’ ekleyin.

Çelik Fiyatlarından Corten çeliği satın almak

Corten çelik sac serimizin tamamını bizi arayarak keşfedin. Tüm ürün yelpazesi için hızlı ve kolay bir şekilde sipariş edilebilir. Ayrıca 0 216 545 60 00 numaralı telefondan satış ekibimizi arayabilirsiniz.

Corten çelik sacınızı istediğiniz ölçüye göre kesin

Ayrıca tüm metal yelpazemizde kesim hizmeti sunuyoruz, yani Corten çelik sacınızı tam gereksinimlerinize göre kesebilirsiniz. Ölçülerinizi belirlemek için Corten çelik sac yelpazemizden en uygun standart bedeni seçin, sepetinize ekleyin ve bunu yapmaya hazır olduğunuzda sepet sayfamıza ilerleyin. Buradan ekibimize otomatik olarak iletilecek kesim talimatlarını ekleyebilirsiniz.

coten sac fiyatları
coten sac fiyatları

A588 CORTEN SAC

A588 Corten Çelik Levha aka Ayrışma Çelik levha, A572-50’nin tüm avantajlarını sunan ancak elementlere karşı mükemmel korozyon direncine sahip yüksek mukavemetli bir çeliktir. A588 Corten plakasındaki yüksek bakır seviyeleri, doğal bir kırmızı oksit patine görünümü üreten kendi kendini iyileştirme özelliği üretir.

Bu hava koşullarına dayanıklı çelik, düşük bakım maliyeti ve uzun ömürlü dayanıklılığı nedeniyle genellikle köprüler, korkuluklar, işaret direkleri ve otoyol yapıları gibi boyanmamış uygulamalarda kullanılır. Çelik Fiyatları, tam ihtiyacınız olan boyutta satın alınabilecek kalınlıklarda çok çeşitli A588 Corten sac stokları bulundurur. Ek kalınlıklar, boyutlar ve şekiller için bizi arayın.

 

Corten çelik özellikleri

Tanım: Ayrışma, kimyasal bileşimi nedeniyle COR-TEN A çeliğinin korumasız kullanıldığında, alaşımsız çeliklere kıyasla atmosferik korozyona karşı daha fazla direnç göstermesi anlamına gelir. Bunun nedeni, havanın etkisiyle yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturmasıdır. Yüzeyi koruyan tabaka, havanın etkisine maruz kaldığında sürekli olarak gelişir ve yenilenir. Genel olarak kaplama tabakası endüstriyel, kentsel ve kırsal iklimlerde atmosferik korozyona karşı koruma sağlar. Agresif ajanlar tarafından belirli hava kirliliği durumlarında, geleneksel yüzey koruması tavsiye edilir. Su ile uzun süreli temas halinde, sürekli olarak neme maruz kaldığında veya denize yakın yerlerde kullanılacaksa mutlaka kaplama gereklidir. Aşındırıcı çelik durumunda, boya kaplamalarının pas altında sızma duyarlılığı, benzer ayrışmayan çelik durumunda olduğundan daha azdır.

Corten veya Ayrışma Çelik Levhalar

Ayrışma çeliği genellikle COR-TEN (veya basitçe Corten) ticari markasıyla anılır ve üstün korozyon direnci ve kalınlığı ile bilinir. Bunun nedeni, çeliğin yüzeyinin havaya maruz kaldığında koruyucu bir oksit tabakası oluşturmasıdır. Başka bir deyişle, çeliğin kendini koruması için paslanmasına izin verilir. Bu koruyucu yüzey tabakası, yıllarca maruz kalındığında yenilenmeye devam eder.

Corten Sac Faydaları

Corten çelik sacın koruyucu özellikleri aşağıdaki faydaları sağlar:

Levha çeliği, kurulumdan önce uzun ömür için asla işlem gerektirmez
İlginç bir tasarım özelliği olarak çalışan benzersiz bir endüstriyel görünüm yaratır
Dayanıklı, uygun maliyetli kaplama sağlar.
Boyama ihtiyacını ortadan kaldırır. Aslında Corten çelik sacın boyanması, koruyucu filmin zamanla oluşmasını engellediği için korozyon direncini ortadan kaldırır..

Corten sac Nerelerde kullanılır?

Açık hava heykelleri
Köprüler
Deniz taşımacılığı
Rustik çelik kutuları
Rustik bahçe kenarı
Bina Kaplama (dış ve iç)

Corten Sac Plaka Çelik Boyutları ve Kalınlıkları

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı boyut ve kalınlıklarda Corten / Weathering çelik sac tedarikçileri olmaktan gurur duyuyoruz:

 • 1,5 mm korten çelik saclar
 • 2mm corten çelik levhalar
 • 3mm corten çelik levhalar
 • 5mm corten çelik levhalar
 • 6mm corten çelik levhalar

Korten çelikte çeşitli ebatların yanı sıra ısmarlama siparişler sunuyoruz. Bunun dört katı bir güç derecesi ile son derece güçlüdür. Paslanmaya karşı doğal olarak dirençli olduğundan ve dolayısıyla boyama veya başka koruma biçimleri gerektirmediğinden uzun bir ömre sahiptir. Corten’in muhteşem turuncu/kahverengi hava koşullarına dayanıklı kaplaması, açıkta bırakıldığında gelişir ve özellikle bahçe ve dış mekanlarda çarpıcı ve benzersiz bir görünüm oluşturur. Corten Sac Fiyatları çelik fiyatlarına göre değişmektedir.

Corten çeliği, fabrikasyon olarak bilinen bir işlem kullanılarak çeşitli biçim ve boyutlarda kalıplanır.

Corten Korozyona dayanıklı çelik, genellikle aşınma çeliği olarak bilinir. İşlenmeden bırakıldığında dış yüzeyinde çeliği asidik koşullardan ve korozyondan koruyan koruyucu bir kaplama (platina) oluşturur.

Ayrışma çeliği, endüstri standartlarında genellikle “Cor 10” olarak adlandırılır. Bu çelik levhalar, levhalar, bobinler, köşebentler, kanallar, borular ve tüpler halinde mevcuttur ve ASTM A588, A242, A606-4, A847 ve A709-50W eşdeğeri gereksinimleri karşılar. Corten A (yapısal çelikleri ifade eder), Corten B (demiryolu veya otomobil köprülerinde kullanıma uygundur) ve Corten C. (kalınlığa göre büyük miktarları gösterir) gibi her terimin kendi anlamı vardır.

Corten Çelik Levha ve Levhaların Boyutları:
Genişlik: 100 cm – 200 cm Kalınlık: 1 mm 10 mm
200 cm ila 1200 cm uzunluk

corten sac, corten çelik fiyatları
corten sac, corten çelik fiyatları

Corten Sac Fiyatları buradan satın alınabilir.

Corten çeliği, korozyona dayanıklı, ancak paslanmaya karşı dayanıklı olmayan, hava koşullarına dayanıklı bir çeliktir. Nem ve oksijenle altı ay temas ettikten sonra koruyucu bir pas kaplaması oluşturduğundan, bu çelik alaşımı peyzaj ve diğer dış mekan uygulamalarında sıklıkla kullanılır.

Corten çeliği, zamanla havalandıkça güzel ve koruyucu bir pas kaplaması geliştiren bir çelik türüdür. Bir dereceye kadar paslanmış olmasına rağmen, yüzey onu ek korozyondan koruyan bir kaplama içerdiğinden, bu biraz çelişkilidir.

Ayrışma çeliği bunun için başka bir isimdir. Corten Sac Fiyatları, teknik açıklamaya göre elementlere maruz kaldığında koruyucu bir pas patina oluşturan yüksek mukavemetli, düşük alaşımlı bir çeliktir. Sert hava koşullarına maruz kaldığında bir kaplama oluşturan bakır, nikel, krom ve fosfor içerir. Korozyon, nihayetinde Corten’in yükseltilmiş bir bölümünü bir “ay kraterine” dönüştürecektir.

Corten çeliği, diğer alaşımsız çeliklerle karşılaştırıldığında, atmosferik hava koşullarına karşı daha yüksek bir dirence sahip olan bir bakır krom alaşımlı çeliktir. Çevreye maruz kaldığında, kimyasal yapısı yapışkan bir koruyucu pas kaplamasının üretimini teşvik eder.

Perçinleme, cıvatalama veya kaynak yoluyla köprü ve yapıların yapımında kullanılmak üzere yapısal kalitede çelik formlar, levhalar ve çubuklar… daha fazla

Korten çeliğin nasıl oluşturulduğunu bilmek istiyorsanız, önce tekniği anlamalısınız.

Corten çelik ürünlerinin saygın bir üreticisi ve üreticisiyiz.

Corten Steel nedir ve nasıl çalışır? Genellikle aşınma çeliği olarak bilinen CORTEN veya Corten çeliği, malzemenin çarpıcı oksit yüzeyi sayesinde popülaritesini artırmıştır. Corten adındaki tescilli ticari markanın sahibi şu anda

Türkiye’de büyük miktarda ve uygun fiyatlı bir corten çelik levha tedarikçisiyiz.

Corten çeliği, elementlere maruz kaldığında stabil, çekici pas benzeri bir görünüm kazanan, yüksek mukavemetli bir ayrışma çeliğidir. Paneller öncelikle dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır, ancak çeşitli amaçlar için kullanılabilirler. Genellikle aşınma çeliği olarak bilinen Corten çeliği, diğer metallerden farklı olarak çevreye maruz kaldığında paslanmaya yöneliktir. Dış yüzeyde koruyucu bir kaplama olarak bir pas tabakası oluşur. Pasın rengi ve miktarı maruz kaldığı faktörlere bağlıdır ve panelden panele değişiklik gösterir.

Çeliğin kimyasal bileşimi, çeliğin mekanik özelliklerini etkilemeden bir yapıyı kaplayan bir pas kaplamanın oluşmasına izin verir. Bu pas tabakası, mimari çelik parçaları sadece hava koşullarından korumakla kalmaz, aynı zamanda onlara, çoğu insanın yolunda gitmesini sağlayan farklı bir görünüm verir.

Ayrışma çeliğinin, az bakım gerektirmesi de dahil olmak üzere bir dizi avantajı vardır. Çelik zamanla koruyucu bir pas patinasına sahip olur ve boyama ve yeniden boyama ihtiyacını ortadan kaldırır. Fotoğraflarınızı düzenli olarak açtığınızda bu katman görünür.

corten çelik nedir ve nasıl oluşturulur

Dış mekan mobilyalarınızın güçlü, şık ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız kullanacağınız malzeme budur. Corten çeliği inanılmaz derecede sağlamdır ve hem içeride hem dışarıda harika görünür. Corten çelik, zamanla pullaşabilen veya kararabilen belirgin bir yüzey kaplamasıyla yapılmıştır.

Corten çeliği, neme maruz kaldığında kendi koruyucu kaplamasını üreten, yüksek mukavemetli bir aşınma çeliğidir. Çelik 2 mm kalınlığındadır ve 2400 mm x 1200 mm ölçülerinde paneller halinde gelir. Ekranlar hem iç hem de dış mekan kullanımına uygundur ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Yapılarımız evde hassas ölçümler için lazerle kesilir ve benzeri web siteleri, evinizi ve bahçenizi Corten ekranlarla değiştirmek için size iç ve dış dekorasyon fikirleri için ilham veren fikirler sunar.

Corten Çelik Yapısı

Demir veya çelikten yapılmış ürünler için Hs kodu. Corten çeliği, corten çeliğinin yapımında kullanılır. Corten çeliği, inşaatta kullanılabilecek bir ayrışma çeliğidir. Bu sektörde Paslanmaz Çelik, Özel Çelik, Takım Çeliği, Kalıp Çeliği, Alaşımlı Çelik ve Çin GB, YB JIS spesifikasyonları sıklıkla kullanılmaktadır.

Mimari ve dış mekan sanatında corten çelik giderek daha popüler hale geliyor. Corten çeliği, yüzeyinin yağmura tepki vermesi ve sürekli değişen ve ayırt edici bir patina oluşturması bakımından sıra dışıdır. Corten çeliği genellikle dökümhaneden olduğu gibi gönderilir, oksidasyonu önlemeye yönelik herhangi bir girişimde bulunulmaz. Korten çeliği, pas tortusunun kalınlığını ayarlamak için endüstriyel boyalarla kaplanabilir veya verniklenebilir. Corten çelikleri mikro yapılarına göre gruplara ayrılır. Niyobyum, vanadyum veya titanyum içeren mikro alaşımlı çelikler; bakır içeren çelikler; ve otomat çelikleri, Corten çeliklerinin üç ana türüdür. Sadece birkaç yıllık hava koşullarından sonra, az miktarda niyobyum, vanadyum ve titanyum ilavesi, yüzeyde ince, sıkı bir oksit kafesi oluşturur. Sonuç olarak yağmur suyu penetrasyonu azalır ve korozyon oranları azalır.

Corten Çelik neler üretilebilir?

Corten çeliğinden yapılmış ürünler. Corten çeliği, elementlere maruz kaldığında stabil, çekici pas benzeri bir görünüm kazanan, yüksek mukavemetli bir ayrışma çeliğidir. Paneller öncelikle dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır, ancak çeşitli amaçlar için kullanılabilirler. Genellikle aşınma çeliği olarak bilinen Corten çeliği, diğer metallerden farklı olarak çevreye maruz kaldığında paslanmaya yöneliktir.

İnanılmaz gücü nedeniyle, corten çelik başlangıçta köprü ve gökdelen inşaatı için yaratıldı. Elementlere maruz kaldığında, genellikle metalle ilişkilendirilmeyen sıcak, zengin dokular oluşturan koruyucu, çarpıcı bir pas görünümü kazanır.

Yaygın olarak korten veya hava koşullarına dayanıklı çelik olarak bilinen korten çeliği, panellerin uzun süre korozyona direnmesine izin veren bir demir-krom alaşımına verilen terimdir.

Genellikle Cor-Ten çeliği olarak bilinen Corten çeliği, bir tür ayrışma çeliğidir. Korozyon direnci ve çekme mukavemeti, bu tür çeliğin iki ayırt edici özelliğidir, dolayısıyla Cor-Ten adıdır. ASTM Uluslararası Standartlar Grubu, ilk Cor-Ten’e A242 (Cor-Ten A) adını verdi.

Corten çeliği nasıl yapılır?

“Corten çeliği nasıl yapılır? Her şey, uzun bir mükemmel işçilik, ustalık ve zamana göre test edilmiş mühendislik geçmişine dayanan bir CORTEN ürünüyle başlar.”

Corten çeliği, belirli bir hava koşullarına maruz kalma sürecinden geçen bir tür çelik alaşımıdır. Bu terim, Cor-TEN ticari marka teriminin henüz uygulanmadığı farklı bir alaşım için ayrılmış olmasına rağmen, Corten ayrıca “ayrışma çeliği” olarak da anılmıştır. “Cor” öğesi, kombinasyonun Almanya’da corten çeliğin ilk değerlendirmelerinden bu yana popüler “Cortenstaal” markası altında sunulması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Corten çelik, bahçe ve peyzajda çok çeşitli uygulamalar sunar. Sağlam, endüstriyel görünümü hem tasarımcılara hem de ev sahiplerine hitap ediyor. Corten çeliği dayanıklıdır, ancak diğer malzemeler daha uzun ömürlüdür. Bu videoda bir corten çelik heykel görüyoruz ve bu muhteşem olsa da, kaplamanın köşelerinde pul pul döküldüğü noktaya kadar çoktan aşınmış durumda… bu yüzden corten çelik hype inanmayın! Dış mekan mobilyalarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayın.

Corten Çelik Duvar Panelleri

Corten Çelik Çatı Kaplama/Duvar Panelleri: Corten Çelik Çatı Kaplama/Duvar Panellerinin Nakliyesi, temel, düz levhaların nakliyesinden biraz daha zordur. Ürün stokta mı ve sevk edilebilir mi?

Genellikle aşınma çeliği veya COR-TEN çeliği olarak bilinen Corten çeliği, boyama ihtiyacını ortadan kaldırmak ve elementlere birkaç yıl maruz kaldıktan sonra stabil pas benzeri bir görünüm oluşturmak için oluşturulmuş bir dizi çelik alaşımıdır.

Corten çeliği, atmosferik korozyona dayanıklı çelik olarak da bilinir. Ayrışma, cor-ten a ve cor-ten b çeliklerinin korumasız kullanıldıklarında, kimyasal bileşimleri nedeniyle alaşımsız çeliklere göre atmosferik korozyona karşı daha yüksek bir dirence sahip oldukları gerçeğini ifade eder. Bunun nedeni, elementlere maruz kaldığında yüzeyinde koruyucu bir kaplama oluşturmasıdır.

Mimari olarak açıkta kalan yapısal çelik, en tipik olarak köprüde kullanılır.

Çelik parçalar tekrarlayan araç veya hava yüklerine maruz kaldığında bina projeleri. Atmosferik Korozyona Dirençli Çelik levha olarak da bilinen hava koşullarına dayanıklı çelik levha, bu amaçla kullanılan bir tür çelik levhadır. NZS 3678:2011, bu plakalar için malzeme bileşimi ve işleme gerekliliklerinin yanı sıra ön ve son ısıtma gerekliliklerine ilişkin özel bilgileri belirtir. Yapısal çelikler için NZS 3404:1997, kalan belirli bileşenler için tutma seviyeleri hakkında genel yönergeler sağlar.