Desenli Sac – Gözyaşı Motifli Sac

Gözyaşı desenli sac imalatı

Desenli Sac

Siyah sac ya da sıcak haddelenmiş saclardan yapılan özel üretim desenli sac ve gözyaşı desenli çelik sac fiyatlarını, ayrıca üretim şeklini tarif edeceğiz. Baklavalı yassı saclar adından anlaşılacağı üzere yüzeyinde desen bulunduran sac yani çelik malzemelerdir. Desenli olmasının tercih sebepleri elbette kullanılmak istenilen alandan kaynaklıdır. Motifli çelik sacların üretim tarihine baktığımızda 1900 lerin başında Amerika ve Fransa da başladığını biliyoruz. Baklavalı sac üretimi olarak başlayan Moifli alüminyum ve çelik sac üretimi daha sonra farklı modellerle çeşidini artırmıştır.

Teklif banneri

Desenli Plaka Sac Üretimi

Motifli çelik sac üretimi daha önce de belirttiğimiz gibi sıcak haddelenmiş sacdan yapılmaktadır. Sıcak haddelenmiş sacların 1000 Derece gibi bir sıcaklığa kadar ısıl işlem görmesi gerekmektedir. Gözyaşı Motifli ve baklavalı sac deseni sacın tek yüzeyine verilebilmesi için sıcak haddelenmiş sacın bir kaç aşamadan geçmesi gerekmektedir. Öncelikle belirtmemiz gereken sacın sadece tek yüzeyine işlem yapılacağıdır. Yani desenleri olan çelik plakaların sadece tek tarafı desenlidir. Desenleri olan sac plakalar farklı çelik malzemeden yapabilirler :

farklı deseni olan çelik plaka modellerinden bazıları ise,

  • Baklavalı Desenli Plaka
  • Gözyaşı Desenli  Plaka
  • Damla Desenli Plaka

Yüzeyi motifli çelik sac üretimi ve motif çelik sac fiyatları da bu modellere, ayrıca kullanılacak malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Desenli Çelik Sac İmalatı

Desenli çelik sac imalatını öncelik sıcak haddelenmiş çelik olarak anlatmak bizim için en doğrusudur. Sıcak haddelenmiş çelik saclardan üretilecek ürünün öncelikle kalınlığına ve genişliğine karar vermemiz gerekmektedir. Ebatlarını belirlediğimiz sac yani çelik malzemenin Baklava ya da gözyaşı desenli plaka yapılması için Rulo olarak seçilen çeliği Rulo Sac Kesim hattında istenilen boylarda kesilmesi gerekir.

Galvaniz Boy kesim hattında kesilen rulo sac plakalar paketlenir ve Sıcak işlem yani ısıl işlem görecekleri yer olan motifli plaka sac üretim tesisinde sıraya alınırlar. Plakalar heline gelen saclar üst üste konulurlar. Plaka plaka sıcak haddelemeye alınan saclar almaları için 1000 dereceye kadar ısıtılan çelik levhalar plaka sac şeklini alabilmesi için sıcak haddeleme merdaneler arasından geçirilirler. Sıcak haddeleme sonrası tek yüzeyi desenli olan saclar soğumaya alınırlar. 2 gün süresince açık hava da soğumaya bırakılırlar.