Galvanizli Kutu Profil Üreticileri, Galvanizli kare profil istanbul

Galvanizli kare profil, galvanizli demir profil, galvanizli kutu profil, galvanizli paslanmaz çelik profil, çelik kare profil, içi boş çelik profil, kutu profil fiyatları

Galvanizli kutu profil kalınlık ve ebatlarına göre farklı şekillerde üretilebilmektedir. Galvanizli kutu profil üreticileri iki farklı yöntemle ürettiği çelik profillerin fiyatları da üretim yöntemine göre değişmektedir. Galvanizli kutu profil üretimi yani yapılış şekli aynı zamanda ömrünü de belirlemektedir.

Teklif banneri

Galvanizli Kutu Profil Üreticileri

Galvanizli kutu profil iki farklı yöntemle üretilmektedir. En çok tercih edilen yöntem galvaniz rulo sacdan üretilen kutu profildir. Kalınlıkları 2 mm ye kadar olan galvaniz saclardan üretilen galvanizli kutu profilleri fiyat açısından da diğer yöntemlere göre daha az maliyetlidir. Galvanizli kutu profil fiyatları bu iki yöntemin seçimine göre belirlenmektedir. Galvaniz sacdan yapılan galvanizli kutu profiller diğer galvanizli kutu profil üretim yöntemi olan sıcak daldırma galvaniz kaplanmış kutu profil fiyatlarına göre daha uygundur. Galvaniz sac fiyatları Sıcak daldırma çinko kaplama fiyalarına göre daha uygundur.

Galvaniz Kutu Profil Fiyatları

Galvanizli kutu profiller iki yöntemle üretilir demiştik. Birinci ve en çok kullanılan fakat belli bir kalınlıklar için kullanılan yöntem olan galvaniz sacdan üretim yöntemi kısaca şu şekildedir. Üretilecek kutu profil ebatına göre önce dilme yapılacak galvaniz rulo sacın ebatı belirlenir. Örneğin 1 mm galvaniz rulo çelik sac kullanıcağımızı varsayalım. Galvaniz rulo çelik sacların genişlikleri standart olarak 1000 mm , 1200 mm veya 1250 mm olmaktadır.

Galvanizli Kare Profil Üretimi İstanbul

Bizim üretmeyi planladığımız Galvanizli kutu profil kenar genişliğinin 50 mm olduğunu düşünürsek, galvanizli kare profil 4 kenarı da aynı ebatta olacağından 4 adet 50 mm genişliğinde yani 200 mm genişliğinde galvaniz rulo dilinmiş sac malzemeye ihtiyacımız olduğunu hesaplayabiliriz. Galvaniz rulo çelik sac 1000 mm olduğunu varsayarsak 5 adet bıçaklı rulo sac dilmesi sonucu elimizde 200 mm lik galvaniz çelik rulo sac olmaktadır. 200 mm galvaniz rulo çelik sacları roll form dediğimiz ve galvanizli kare profil şeklinde kıvırması yapılan hatlardan dakikada 100 metre hızla  çalışan kare profil çekme hattında şekillendiriyoruz. Roll form makinesinden çıkan galvanizli kare profilin boyuna kaynak işlemi yapılması ile açık olan ucu da kapatılır. Artık elimizde galvanizli kare profil vardır, fakat bu süreçte yapılan kaynak yerinden galvaniz olmadadığından bu yüzey korozyona açıktır. Galvanizli kare profilin kaynak yapılan bölümüne püskürtme yöntemi ile galvaniz kaplama yapılır yani çinko püskürtülür. Artık son halini alan Galvanizli Kare Profil 50x50x1 mm paketleme ünitesinde her ebata göre belirli adetle çemberlenerek sevkiyata hazır hale gelir. Galvaniz kare profil üretimi İstanbul ve gebze de bulunan stok sahalarımızdan sevk etmekteyiz. Galvanizli Kutu profil fiyatları üretimde kullanılan galvaniz rulo çelik sac fiyatlarına ve çinko külçe fiyatlarına göre değişmektedir. Galvaniz kutu profil ihtiyaçlarınızda bizleri çekinmeden arayabilirsiniz.