İstanbul Metal Kiremit Fiyatları

metal roof colors

İstanbul Metal Kiremit Fiyatları

İstanbul metal kiremit fiyatları her projeye göre değişiklik göstermektedir. Uygulama alanının büyüklüğü bu konuyu doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla evlere ya da iş yerlerine uygulanmadan önce ölçüler alınarak, buna göre ortalama rakamlar belirlenmektedir.

Teklif banneri

Ayrıca yapılan işin ve kullanılan metalin kalitesi de fiyatlar üzerinde önemli bir etkendir. Farklı çatı tiplerine kolayca uygulanabilmekte olup, pratik ve dayanıklı bir yapısı vardır. Eğer en iyi çözümlerin alınması isteniyorsa tüm işlemler dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Döşemeler sadece mevcut çatıların üzerine değil aynı zamanda beton döşemelerin üzerine, kiremit altı tahtası döşenmiş çatılara, düz yüzeyli malzemeyle kaplanan çatılara da uygulanabilmektedir. Bu bakımdan bir kısıtlaması bulunmamaktadır.

metal kiremit
metal kiremit

İstanbul Metal Kiremit Avantajları Nelerdir?

İstanbul Metal kiremit nedir ham maddesi çelik çinko kaplı olan, çelikten imal edilen bir çatı kaplama malzemesidir. Elektrostatik boya teknolojisi kullanılarak alt katı aslarla boyanır. Üstü ise astar ve polyester ile boyanmaktadır.

Bu sistemlerin avantajı hem estetik hem de pratik açıdan görülmektedir. Farklı renk seçenekleri olduğu için herkesin zevkine uygun bir şekilde hazırlanabilir. Görünümü bakımından da modern, zarif bir estetik sunmaktadır.

Pratik açıdan incelendiğinde ise hafif yapısı görülmektedir. Böylece zamandan ve nakliyeden tasarruf etmenizi sağlar. Kısa süre içerisinde sistemi uygulamanız mümkündür. Dayanıklı bir yapıda olduğu için her iklim koşuluna dayanabilir yapısı vardır.

Bakım gerektirmeyen İstanbul metal kiremitler, çatlama ve kırılma göstermez. Dolayısıyla uzun yıllar herhangi bir sorun, olumsuzluk olmadan kullanmanız mümkündür. Tahta döşemeye gereksinim bırakmaması, su yalıtım malzemelerine gerek duymaması nedeniyle malzemeden tasarruf yapmanıza olanak tanır. Böylece ekonomik bir yapısı da vardır.

Montaj işlemleri de kolay olduğu için işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. Böylece diğer kiremit türlerine göre daha ekonomiktir. İstanbul Metal kiremit ömrü ne kadar Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Amerika, Avrupa ve İskandinav ülkelerinden de kullanılmakta olup yaklaşık 100 yıla kadar ömrü vardır.

İstanbul Metal Kiremit Nasıl Uygulanır?

Metal kiremit her çatı türüne göre farklı uygulanmaktadır. Mevcut çatılar, düz beton döşemeler ve diğer sistemlere farklı uygulanmakla beraber sorun yaşamamak ve tüm avantajlarını görebilmek için ham malzemesi olan metal kiremit en yüksek kalitede üretilmiş olmalıdır.