Oluklu Galvaniz Sac Fiyatları

galvaniz oluklu sac

Sıcak bir şekilde haddelenen rulo haldeki saclar ve düşük karbonlu soğuk rulo saclar sıcak daldırma yöntemiyle çinko kaplanarak galvaniz sac ürünleri elde edilir. Müşterilerin taleplerine göre rulo halde, standart olarak, istenilen boylarda, mahya, trapez, stor ve oluklu olarak ya da duvar profilleri olarak kullanılacak ürünler üretilir.  Oluklu galvaniz sac fiyatları genişlik ve kalınlığına bağlı olarak hesaplanır.

Teklif banneri

galvaniz oluklu sac
galvaniz oluklu sac

Oluklu Galvaniz Sac İmalatı

Oluklu galvaniz sac imalatı, çinko kaplı düz levhaların form makaralarından geçirilmesiyle elde edilir. Oluklama TS 822 standartlarına uygun olarak yapılan bir işlemdir.  Oluklu galvaniz sac Dx51 kaliteye sahiptir. 0,4 ila 1 mm arasındaki kalınlıklarda üretilir.

Oluklu Galvaniz Sac Avantajları

Oluklu galvaniz sac, çinko kaplamanın getirdiği birçok avantaja sahiptir. Malzeme son derece uzun ömürlüdür. Katlama yapıldığında bile kaplama kısmında aşınmalar ve dökülmeler olmaz. Sıvama ve derin çekmeye elverişlidir. Lehimlenmesi ve boyanması kolaydır. Ateşe dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ekonomik bir ürün olduğundan büyük alanlara uygulanmak için tercih edilebilir. Uygulanması pratik bir üründür ve kullanıldığı alanı dış etkenlere karşı korur. Kolay bir şekilde montaj edilebildiğinden zaman ve işçilikten tasarruf etmeyi sağlar. Nakliye sırasında pratiklik sağladığından kırılma ve deforme meydana gelmez. Boyanması kolaydır, boyayı muhteşem bir şekilde tutarak iyi sonuçlar verir. Monte edilmesi kadar sökülmesi de zor olmaz.

Oluklu galvaniz sac çatı ve cephe kaplamalarında, prefabrik yapı elemanları yapımında, sinai tesis ve uçak hangarları üretiminde, depo ve kapalı tesis yapımında, portatif sergi ve fuar galerileri yapılırken kullanılır.

Oluklu Çatı Sacı Ebatları

Oluklu galvaniz sac 1000 mm’lik rulo saclardan imal edilir. Üretim sonrası elde edilen malzemenin genişliği 875 mm’e iner ve hadve yükseliği ise 18/76.2 olur. Burada 18 mm dalganın derinliği demekken 76,2 ise dalganın genişliğidir.

Oluklu Çatı Sacı Minimum Maximum
Levha Kalınlığı 0.3 mm 1.20 mm
Levha Uzunluğu 1000 mm 4000 mm

 

 Oluklu Çatı Kaplama Levhası

Oluklu çatı kaplama levhası farklı alanların atmosfer şartlarına dayanıklı hale gelmesini sağlar. Hafif bir malzeme olduğundan çatıya taşınması kolaydır. Kullanıldığı alanın konforunu arttırır. Ürün falçata, çivi ve çekiç gibi kolay bulunabilir malzemelerle uygulanabilir. Garaj uygulamaları için iyi bir malzemedir.

Oluklu Çatı sacı
Oluklu Çatı sacı