Ucuz Renkli Metal Çatı Sistemi Nasıl Seçilir

metal roof colors

Ucuz Renkli Metal Çatı Sistemi Nasıl Seçilir

Alışılmadık bir çatı istiyorsanız, ucuz renkli bir metal çatı sistemi seçmek harika bir seçenektir. Ancak, çatınız için bir renk seçerken biraz dikkatli olmalısınız. Genellikle, bu çizelgelerde sunulan renkler sınırlıdır. Kartela da rengin yalnızca küçük bir örneğini görebilirsiniz. Ayrıca bu yongalar çatınızın gerçek rengini yansıtmaz. Çatınızdaki rengin doğru bir temsili olamayacak kadar gözünüze yakınlar.

Teklif banneri

metal kiremit
metal kiremit

Düşünülmesi gereken ilk şey fiyattır. Renkli bir metal çatının maliyeti, panellerin kalınlığına ve çelik kiremitlerin ağırlığına bağlı olacaktır. Alternatif olarak, daha düşük malzeme maliyetleri nedeniyle daha ucuz olan çinko çatı kaplamayı tercih edebilirsiniz. Metal çatı da hemen hemen her renk bulunabilir ve hatta evinizin duvarlarının rengine uygun bir çatıya bile sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki basit adımları izleyerek uygun fiyatlı bir renkli metal çatı sistemi bulabilirsiniz:

Panellerin mastarını belirleyerek panellerin rengini seçebilirsiniz. En uygun fiyatlarla 0,40-0,50 mm çelik arasından seçim yapabilirsiniz. Daha ekonomik bir fiyat için daha hafif bir gösterge de seçebilirsiniz. Bu iki metal çatı tipi arasındaki maliyet farkı %10 veya %25 kadar olabilir. Ayrıca evinizin tarzına ve metal çatı rengine uygun bir renk seçebilirsiniz. Panel tipine göre doğru renkleri seçtiğinizden emin olun.

Trapez çatı sacları
Trapez çatı sacları

Renkli Metal Çatı Fiyatı

Daha dayanıklı, daha uzun ömürlü bir çatı arıyorsanız, metal çatı kaplamayı düşünmelisiniz. Bunlar onlarca yıl dayanabilir ve şiddetli hava koşullarına asfalt zonadan çok daha dayanıklıdır. Ayrıca ateşe direnirler ve çok çekicidirler. Değerini artıracak metal çatılı güzel bir eve sahip olabilirsiniz. Bu avantajlar, eviniz için en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olacaktır. Bir müteahhit tutmadan önce fiyatı kontrol etmeyi unutmayın.

Ucuz renkli bir metal çatı seçerken, panellerin aynı malzemelerden olmasına dikkat edin. Seçeceğiniz panel tipine göre fiyat değişmektedir. Evinizin rengine uygun bir panel satın alabilirsiniz. Piyasada birçok metal çatı  rengi mevcuttur. Yeşilin belirli bir tonunu istiyorsanız evinizin rengine uygun bir panel seçebilirsiniz. Ucuz renkli metal çatı sisteminin maliyetini belirlemenin diğer bir yolu da panellerin fiyatını yükleniciye sormaktır. Bir müteahhit, genellikle işçilik içeren paneller için size bir fiyat teklifi verecektir.

Metal çatı yaparken rengin yanı sıra çatı için malzeme türünü de seçebilirsiniz. Metal çatı kaplama ürünleri çinkodan veya çinko ve alüminyum kombinasyonundan yapılır. Galvalume, ikisinin en dayanıklısıdır. Fiyatı kalınlığına bağlı olacaktır. Daha kalın bir kaplama daha uzun süre dayanır, ancak başlangıçta daha pahalıya mal olur. Evinizin hava durumuna ve tarzına bağlı olarak, renkli bir metal çatı çok pahalı olabilir, bu nedenle tasarruf etmek için ucuz renkli metal çatı almak isteyebilirsiniz.

Ucuz Renkli Metal Çatı

Ucuz renkli bir metal çatının fiyatı birkaç faktöre bağlıdır. Yaşadığınız yere bağlı olarak, en açık renk daha görünür olur ve sıcak havalarda serinlemeyi destekler. Daha koyu renkler daha yansıtıcıdır ve daha düşük ısıtma maliyetleri sağlar. Metal çatınızın rengi çok önemlidir. Evinizin görünümünü etkileyebilir ve evinizin en çekici özelliği olabilir. Bu onu çekici ve uygun fiyatlı bir seçim haline getirir. Ucuz renkli bir metalik çatı düşünüyorsanız, süreç hakkında olabildiğince çok şey öğrenmek için zaman ayırmaya değer.

Ucuz renkli bir metal çatının rengini seçmek önemlidir çünkü evinizin görünümünü etkileyebilir. Metal çatınız ne kadar renkliyse, solma olasılığı o kadar yüksektir. Ek olarak, kısa vadede daha parlak bir renk daha iyi görünecek, ancak koyu renkli bir renk daha soğuk havalarda ısıyı daha iyi tutacaktır. Ucuz renkli bir metal çatı arıyorsanız, galvaniz oluklu sac versiyonunu seçin.