Metal Çatı Oluk Fiyatları

oluklu Çatı Sacı

Metal çatı oluk fiyatları kullanılacak alanın büyüklüğüne, üretimde kullanılacak malzemeye ve tasarıma bağlı olarak değişkenlik gösterir. Büyük yapılar için uygulama yapılırken vinç gerekmesi de fiyata etki eden bir başka faktördür. Uzun süren işçiliklerde maliyet artsa da elde edilen sonuç sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Teklif banneri

Metal Çatı Kaplama

Metal çatı kaplama sistemleri yapının yağmur, kar ve rüzgâr gibi hava şartlarına karşı korunması için yapılır. Çatı eğimi en az %3 olan çatılarla dairesel ve tonoz kesitli çatılara uygulama yapılır. Neredeyse her türlü yapıya kolaylıkla monte edilebilir. Uzun çatılar için tek bir levha kullanılarak kaplama yapmaya imkan verir. Genleşmeye müsait bir kaplama çeşididir ve montajı kısa sürer. Uygulanacak yere göre düz levha ya da basamaklı step gibi farklı görünümlerde malzeme üretimi yapılabilir. Böylece farklı tasarımlarla görüntüden ödün vermeden yapılarınızı en iyi şekilde koruyabilirsiniz.

oluklu Çatı Sacı
oluklu Çatı Sacı

Metal Çatı Kaplama Malzemeleri

Metal çatı kaplama malzemeleri boyalı sac, alüminyum, çinko ve bakırdır. Üretimde kullanılacak malzemeyle yapıya bindirilecek yükün en az olması amaçlanır. Alüminyum alaşımdan yapılanlar asit yağmurlarına bile dayanıklı yapılarıyla dikkat çeker. Ayrıca alüminyum hafif ve ekonomik bir malzemedir. Müşteri talebine göre içerisine boya eklenerek farklı renklerde kaplama elde edilebilir. Bakırdan imal edilenlerin kendine has estetik bir görünümü vardır. Çinkodan üretilenler galvanizli ya da titanyum karıştırılarak imal edilir. Galvanizli çelik paslanmaz çelik özellikleri göstererek ürünün daha fazla dayanmasını sağlar. Titanyum ise sağlamlığıyla malzemenin dayanıklılığını arttırır. Titanyum- çinko karışımıyla üretilen malzeme su geçirmez ve geri dönüşüme uygundur.

Metal Çatı Aşık Hesabı

Metal çatı aşık hesabı 2018 yılında yürürlüğe giren Çelik Yapıların Tasarım, Hesap Ve Yapım Esasları Yönetmeliği gereğince yapılmaktadır. Hemen hemen her projede kullanılan bu hesap sayesinde projeye uygun profil boyutları belirlenir. Metal çatı aşık hesabı yönetmeliğe uygun olarak geliştirilen excel tablosu ile yapılabilir. Metal çatı aşık hesabı tablosuna şuradan ulaşabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri tabloya girdikten sonra sonuçları öğrenebilirsiniz. Yönetmelikte yapılacak değişikliklere göre tablo da güncellenecektir.