Otoyol güvenlik bariyerleri

Galvanizli çelik yol bariyeri

Otoyol güvenlik bariyerleri

Otoyol güvenlik bariyerlerinin tüm yol kullanıcıları için paha biçilmez bir gücenlik sağlar. Otoyol Güvenlik bariyeri , tüm yol kullanıcıları için değerli koruma sağlayan sistemlerle karayolu sektörü için kilitdir. Güvenlik bariyerleri gibi pasif koruyucu cihazların önemi yol kullanıcıları tarafından genellikle gözden kaçırılabilir, ancak otoyol tasarımcıları tarafından iyi anlaşılır. Hatalı bir aracı tekrar yola yönlendirmek ve diğer yönde akan trafiğe geçmesini veya yol kenarındaki engellere çarpmasını önlemek yol güvenliği için hayati önem taşır. Otoyol güvenlik bariyerleri aynı şekilde, araçta bulunanlar için çarpma kuvvetlerini azaltmak, bariyer tasarımcıları için karmaşık bir mühendislik zorluğu teşkil etmektedir. Bu alan, yeni ürünlerin hızla gelişmesinden ve sistem üreticileri ve tedarikçileri arasındaki güçlü rekabetten yararlanır. Otoyol güvenlik bariyerleri ,Beton ve çelik güvenlik çözümleri sunan sektörler arasında da güçlü bir rekabet var.

Teklif banneri

Güvenlik bariyerleri

En azından Kuzey Amerika ve Avrupa’da, nakliye için kullanılan büyük hacimli ağır kamyonlar, merkez hat kurulumları için beton bariyerlerin kullanımıyla ilgili birçok otoyol otoritesinin görüşünün değişmesine yardımcı oldu. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki otoyolların önemli bir yüzdesi artık çapraz geçiş kazalarını önlemek için somut bariyerler içeriyor ve bazı gelişmekte olan ülkeler de bu yaklaşımı kullanıyor.

Otoyol güvenlik bariyerleri
Otoyol güvenlik bariyerleri

Beton bariyer

Beton bariyerler, trafik yoğunluğunun yüksek olduğu karayollarında merkezi rezervasyonlarda kullanıldığında uzun ömürlü olabilmekte ve doğru uygulamada iyi bir yatırım getirisi sunabilmektedir. Beton bariyer formu, trafik gereksinimlerinin yerel düzenlemelerine uyacak şekilde temel tasarımda birçok varyasyonla, dünyanın her yerinde yaygın hale geldi. Kuzey Amerika ve Avrupa’nın yanı sıra Afrika, Asya, Avustralya ve Latin Amerika’daki otoyollarda Beton bariyerler yapmak için hem kayar kalıplı hem de ön döküm teknolojileri kullanılmaktadır.

Çelik bariyer sistemleri

Bununla birlikte, çelik bariyerler de yaygın olarak kullanılmaktadır ve çeliğin mekanik özellikleri şok emici özellikler sağlayarak ve darbe kuvvetleri için bir yastıklama etkisi sağlamaya yardımcı olarak güvenlik yararları sunar. Teknolojik gelişmenin hızı hızlı ve önceki sistemlere göre bir dizi avantaj sunduğu söylenen yeni çelik bariyer ürünleri piyasaya çıkıyor.

Çelik bariyer sistemleri uygun bir maliyetle , geçit vermeyen bir çarpışma yastığının performansını sağladığı söylenen sistemidir. Bu çelik bariyer sistemleri,yeniden yönlendirilmiş gereksinimi karşılar ve dar refüjler, ücretli alanlar veya şantiyeler gibi alan kısıtlamaları olan uygulamalar için faydalı olduğu söylenir. Bu yeni çelik bariyer türü, gerekirse kalıcı olarak kurulabilir ve ayrıca yönlendirme, geçit vermeyen darbe performansının gerekli olduğu çalışma bölgelerinde asfaltta kullanılması onaylanmıştır. Çelik bariyer sistemleri , standart geçiş seçenekleriyle geliyor ve dar bir ayak izine sahipken, dağıtımının kolay olduğu söyleniyor. Ürünün teknik özellikleri, düşük etkili alanlardaki dar yol kenarı kurulumlarında çift yönlü koruma sağlamasına olanak tanır. Sistem, tek yüzlü korkuluklara, çift yüzlü korkuluklara ve beton bariyerlere takılabileceği için çok yönlüdür, ayrıca standart geçiş bileşenleri kullanır. Çelik bariyer sistemleri asfalt üzerine de kurulabilirken, beton görevler için sadece 26 zemin ankrajı gerektirir.

otoyol çelik bariyeri
otoyol çelik bariyeri

Çelik bariyer sistemleri ayrıca, müteahhitler ve kamu hizmeti firmaları gibi müşterilerin ürünleri doğrudan tedarik etmelerini sağlamak için kurulmuş yeni bir web sitesine de sahiptir. Web sitesi aracılığıyla sunulan ilk ürün, ışık direkleri ve ağaçlar gibi yol kenarındaki engelleri korumak için tasarlanmış, başarısı kanıtlanmış Raptor Direk Koruma cihazıydı. Müşteri, gerekli sistem sayısını çevrimiçi olarak doldurabileceğinden, sipariş verme yönteminin basit olduğu söylenir. Çelik bariyer sistemleri daha sonra müşteriden ödeme detaylarını alır ve bu da firmanın talep edilen ürünlerin sevkiyatını planlamasını sağlar. Yeni ürünler piyasaya çıktıkça, bazı ürünler Avustralya veya Yeni Zelanda’da bulunmayacak olsa da, firma bunları çevrimiçi olarak da kullanıma sunmayı planlıyor.

Çelik Bariyer yapı Ürünleri, karayolları sektörüne odaklanan yeni bir ekibin lansmanı ile pazar payını artırmayı hedefliyor. Karayolları olarak adlandırılan bu bölümlerde Çelik bariyer sistemleri, firmanın daha önce bir dizi operasyonunda mevcut olan yol koruma çözümlerini bir araya getiriyor. Bu ürünler, Çelik bariyer sistemleri çözümlerini içerir. Çelik bariyer sistemleri yan kuruluşlarının yakın zamanda yeniden markalaşmasından sonra gelir. Ayrıca Çelik bariyer sistemleri bilgisayar simülasyonu modelleme sistemlerinden yararlanacak yeni bariyer ürünlerini piyasaya süreceğini söyledi.