გემის ფურცლის კლასები

გემის ფურცლის კლასები

Gemi sac ve diğer çelik malzemeler, gemi yapımında kullanılan malzemelerin başında Gemi sacları gelmektedir. Bir geminin bütün konstürksiyonu çelikten yapılmaktadır. Çelik gemi üreticilerinin en önemli hammaddesidir. Çelikten üretilen gemilerin omugasından dış kaplamalasına kadar bütün aksamları gemi çeliklerinden yapılmaktadır.

Gemi üreticileri geminin omurgası dediğimiz yani iç kısmında genellikle st 37 kalite veya st52 kalite çelik tercih ederler. Bu kısımlar deniz suyu ile buluşmadığından burada gemi sacı kullanımı zorunlu değildir. Gemi sacları kimyasal bileşim olarak ticari kalite çeliklere oldukça yakındır. A grade Gemi sacı kimyasal bileşenlerinde st 37 kalite sacın kimyasal bileşenleri karşılaştırdığımızda A grade gemi sacının kimyasal bileşininde karbon oranı 0,21 civarında görülmektedir, ayrıca Mangan değeri gemi saclarında ticari kalite saclara göre yüksektir.

Aşağıdaki tabloda da göreceğiniz üzere A grade gemi sac kimyasal bileşenleri bulunmaktadır.

Gemi sac çelikleri kimyasal bileşenleri

სტანდარტული ხარისხი C
მაქს.
წთ
წთ.

მაქს.

მაქს.
სი მიიღეთ
წთ.
ABS – P2 A GRADE 0,21 2.5 x C 0,035 0,035 max 0.50
ABS – P2 B GRADE 0,21 0,80 0,035 0,035 max 0.35
ABS – P2 D GRADE 0,21 0,60 0,035 0,035 0.10-0.35 0,020
ABS – P2 E GRADE 0,18 0,70 0,035 0,035 0.10-0.35 0,020

Gemi sacları kimyasal bileşen tablosunda da görüldüğü gibi başlıca kaliteleri A GRADE, B GRADE , C GRADE, D GRADE VE E GRADE olarak tanımlanmıştır. Gemi sacları kimyasal yapısına baktığımızda mangan değerinin farklılığı gözümüze çarpıyor. Gemi sacları yapı olarak ticari kalite saclardan farkı oksitlenme sürelerinin st 37 kalite saclara göre daha uzun olduğunuz bilmekteyiz.

p295 ხარისხის ლითონის ფურცელი
p295 ხარისხის ლითონის ფურცელი

Gemi üretici tersanelerin gemi sacı kullanmasının yegane sebeplerinden biri dayanıklılık süresi olmaktadır. Gemi konstrüksiyon çelikleri gemi montajlaması öncesinde yüzey temizleme ve boyama işlemine tabi tutulurlar. Bu işeme gemi sac kumlama boyama da denmektedir. Sac kumlama boyama işlemlerinde yüzey temizliği ve düzgünlüğünü sağlamak için çelik bilyeler kullanılır, çelik bilyeler ile yüzey temizliği sonrası astar boya olarak tabir edilen epoksi boya işlemi uygulanır.

Kumlama boyama işlemleri sonrasında çelik malzemenin ömrü uzamış olur. Çeliğin ömrünün uzamasından kasıt oksilenme sürecinin yavaşlamasıdır. Çelik mukavement olarak değişiklik göstermemektedir. Çeliğin ömrünü uzatmanın bir diğer yöntemi galvaniz kaplamaktır. Fakat galvaniz kaplama yöntemi kumlama boyama maliyetleri ile kıyaslandığından çok ciddi bir fark olmasından kaynaklı gemi yapımcıları yani tersaneciler kumlama boyama işlemini tercih etmektedirler.

Ayrıca avrupa çelik standartlarına göre gemi sacları kaliteleri farklı isimlendirilmişlerdir.

Avrupa Gemi sac kaliteleri

AH 32 TM, A 32 TM, DH 32 TM, D 32 TM, EH 32 TM, E 32 TM
AH 36 TM, A 36 TM, DH 36 TM, D 36 TM, EH 36 TM, E 36 TM, FH 36 TM, F 36 TM

Gemi sac fiyatları konusunda bilgi almak isterseniz diğer yazımız olan gemi sacı fiyatlarına bakabilirsiniz.

კლასის ხომალდის ფირფიტის სისქე 5-60 მმ სიგანე 1000-2500 მმ სიგრძე 3000-12000 მმ სტანდარტული საექსპორტო საზღვაო პაკეტი, შესაფერისი ყველა სახის გადაზიდვისთვის ან საჭიროებისამებრ.

Dereceli Gemi sac Plakası, kalınlığı 100 mm’den fazla olmayan ve genişliği genellikle 600 mm’den yüksek olan yassı çelik çubuk veya düz plaka paneldir. Pratik uygulamalarda, Konteynerler ve büyük ekipmanlar yaklaşık 5-20 mm kalınlığındaki parçayı kullanabilir. Daha iyi taşınabilirlik ve iyi kaynaklanabilirlik, ancak zayıf korozyon direnci

a sınıfı Gemi Plakası Giriş a sınıfı Gemi sac Plakası uygulama aralığı a sınıfı Gemi Plakası, gemi inşası ve petrol platformu amacıyla kullanılır ve ABS, DNV, GL, BV, LR, NK, RINA ve diğer klas kuruluşları tarafından onaylanmıştır. Ayrıca ağırlığı 10000 tonun altında olan geminin gövde yapısının imalatında kalite bir Gemi Plakası kullanılabilir. bir dereceli Gemi Plakası kimyasal bileşimi:

a sınıfı Gemi sac Plakası, A b D E A32 D32 E32 F32 A36 D36 E36 F36 A40 D40 E40 F40. Kalınlık:5-300mm Genişlik:1500-3500mm Boy:3000-12000mm Isıl İşlem: Haddelenmiş/Normalize edilmiş (N) Haddelenmiş/Kontrol haddelenmiş (CR) Termo Mekanik Kontrol Prosesi (TMCP) Normalize ve Temperlenmiş (Q+T) Diğer soğuk haddeleme veya sıcak haddeleme gibi teslimat durumları mümkündür.

ASTM A sınıfı გემის ფურცელი levhası, çelik üretim süreci için uygundur. Çalışma ortamının yapısı zorludur. Kimyasal bileşim de belirli bir gerekliliktir. Düşük sıcaklık, düşük basınç ve yüksek korozyon ortamlarında H2S direnci ve performans gereksinimlerini karşılamalıdır.

gemi yapımı için uygun bir kalitedir ve orta düzeyde basınca dayanabilir. Yaklaşık 58 ila 71 ksi’lik bir çekme mukavemetine ve minimum %22 alan azalması ile %38 uzamaya sahiptir. Daha küçük gemilerin yapımında yüklü bileşenler için kullanılmasına izin veren iyi bir darbe dayanımına sahiptir.

30 მმ-ზე ნაკლები სისქისთვის, ძირითადად, ვჭრით ლაზერული ჭრით, 30 მმ-ზე მეტი სისქისთვის, ძირითადად ვჭრით OXY ჭრით, ალი ჭრით. 200 მმ სისქის ფოლადის ფირფიტისთვის, ტემპერატურა ძალიან მაღალია ცეცხლზე ჭრის დროს. აქედან გამომდინარე, საჭრელი ნაწილები შეიძლება დაირღვეს ფოლადის ფირფიტის კუთხით. ამ შემთხვევაში, ჩვენ შეგვიძლია გამოვიყენოთ ღორის რკინა, რათა მეტი მასალა დავამატოთ გატეხილ ნაჭრებს.

ჩვენ გავაფართოვეთ ჩვენი წარმოების შესაძლებლობები და გავაფართოვეთ სისქის და სიგანის დიაპაზონი ჩვენი პროდუქტის თითოეული ნაწილისთვის ქვეკლასების რაოდენობის გაზრდით.

7 მმ-40 მმ, 40 მმ-80 მმ, 80 მმ-100 მმ სისქე საჭიროების მიხედვით

ფოლადის ფირფიტების წარმოების ხაზი. ფოლადის ფირფიტა საკმარისად თხელია დიდი დიამეტრის შედუღებულ მილებში მოსახვევად. ფილმი არის პროცესი, რომლის დროსაც ფოლადის ფირფიტა ჩაედინება მჟავა ხსნარში და შემდეგ ელექტრული საფარით.

უწყვეტი ჩამოსხმა: გამდნარი ფოლადი შეედინება დაახლოებით 20 მეტრის სიგრძის თოკში, რომელიც სწრაფად იკლებს მის გასამაგრებლად და 200-300°C-მდე დასაწევად. მავთული ხელმძღვანელობს ლილვაკებით და იღებს ფირფიტის ფორმას.

Çelik Sac Kaliteleri üreten gemi. Teknik standartlar:

Çelik Levha Kaliteleri üreten gemiler, gemi çelik yassı çubukları, gemi yapımı çelik yassı çubuklar

Gemi çeliği Kaliteleri – Standart gemi çeliği Kalitelerimiz, gemi plakası için farklı standartlarla birlikte çeşitli özellikler ve uygulamalar sunar. A Sınıfı Gemi plakası, yüksek mukavemet ve sünekliğe, iyi kaynaklanabilirliğe sahiptir.

Gemi üreten çelik levha Malzemenin gemi yapımında kullanılacağı kaliteleri ve daha sonra malzemenin kalınlığını ve genişliğini seçebilirsiniz. Yeni gemi üreten çelik ürünlerde kalite ile onaylanmış hammadde kullanılması gerekir.

Gemi üreten çelik levha Kaliteler A,B,D,E,A32,A36 D32 ve DH36 gemi inşa çeliğidir,Mevcut uzunluk 6-16m’dir,Diğer özel uzunluklar veya kalınlıklar için lütfen bize danışınız.

Çelik sac kaliteleri üretmek için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz

Gemi plakalarımız, müşterilerin ihtiyaçlarına göre çeşitli şekil ve boyutlarda sunulmaktadır. Ek olarak, bu kaliteli plakalar müşteriler tarafından uygun bir maliyetle kullanılabilir. Sunduğumuz gemi çelik sacları, kusursuz finişleri nedeniyle takdir edilmektedir.

Ana çelik kaliteleri: Ortak mukavemetli gemi plakası ABS Sınıfı AH32,ABS Sınıfı AH36,ABS Sınıfı AH40,LR Sınıfı AH32,LR Sınıfı AH36,LR AH40 Sınıfı,BV Sınıfı

Gemi inşası, gemi gövdesini inşa etmek için büyük miktarlarda yapısal çelik levha gerektirir. Gemi çeliği 2 seriye dönüştü: modern gemi yapımı için gemi ağırlığını ve bakım maliyetini azaltabilen yüksek mukavemetli ve korozyona dayanıklı çelikler.

Çelik levha sınıfları. Stoklarımızda çelik levha mevcuttur.

Dünyada Gemi Üreten Sac Kalitelerine Genel Bakış. Gemi sacı üreten kaliteler sac standartlarını ve kalitelerini kendi fabrikamızda üretmekteyiz.

Gemi Sac Sınıflandırması, Sınıf Standardı,

Gemi inşa çelik levhası, inşaat toplumunun gereksinimlerine uygun olarak üretilen gemi yapılarının imalatı için sıcak haddelenmiş çeliği ifade eder. Genellikle özel olarak kullanılan çelik sipariş, çizelgeleme, satış, gemi levhası dahil bir gemi, çelik vb.

ASTM A131, Gemiler için Yapısal Çelik için Standart Spesifikasyondur. Standart olarak SA131 Grade A plakalı daha yüksek mukavemetli gemi inşa çelikleri sunuyoruz. AH36, DH36 ve EH36 gibi daha yüksek mukavemetli gemi inşa çelikleri de vardır.

A131 Sınıfı DH32 deniz çelik levhası, çoğunlukla düşük sıcaklıktaki okyanuslarda seyreden gemilerin yapımında kullanılır. A131 Grade DH32, TMCP veya Normalize haddeleme sırasında ısıl işlem için yapılmalı ve eksi 20 santigrat derecenin altında düşük sıcaklıkta çarpma testi yapılmalıdır. A131 Kalite DH32 çelik levha, eksi 20 santigrat derece altında düşük sıcaklıkta çarpma testi yapılmalıdır.

ABS EQ56 gemi inşa çelik levha, AB/EQ56 gemi inşa BV EQ56 Çin’de hizmet ihracat rdblegend En iyi CCS EQ56 kimyasal özellik ABS, BV, GL, NK, KR ve RINA, müşterilerimize uzun yıllar kalite sözü vermek için üçüncü taraf denetimini yapmak için biz ABS DH36 çelik malzemeyi doğrudan fabrikamızdan satış departmanından rekabetçi fiyatlarla ihraç etti Her plaka

ქვაბის ფურცლები
ქვაბის ფურცლები

Bu ürünler tipik olarak gelişmiş işlenebilirlik gerektiren döküm ve dövme parçalar için kullanılmıştır, ancak kullanım bu tür uygulamalarla sınırlı değildir. Alaşım 410S paslanmaz çelikler, iyi korozyon direnci özellikleri sağlayan yüzde 11,5 krom içeren genel amaçlı martensitik paslanmaz çeliklerdir.

Normalleştirme, çeliğin özelliklerini eşitleyen ve tek tip bir ferrit ve sementit tane boyutu oluşturan bir ısıl işlem sürecinin bir bölümünü oluşturur. Malzemenin daha sünek olmasıyla sonuçlanır, bu da daha iyi şekillendirme ve bükülmeye izin verir. Bu, çeliğin üst kritik sıcaklığın (östenitleme sıcaklığı) üzerine ısıtılması ve ardından ortam olarak durgun hava ile oda sıcaklığına soğutulmasıyla yapılır.

Çelik hayatımızın her yerinde. Her gün kullandığımız köprüler, baretler, gökdelenler ve binlerce başka şey inşa etmek için kullanılır. Aslında, çeliğin gücü ve güvenilirliği, onu yüzlerce yıldır dünya ekonomisinin temel dayanağı haline getirdi.

ერთი აზრი “Gemi Sac kaliteleri”-ზე

  1. Pingback: Gemi Sacı nedir? - Çelik Fiyatları

Კომენტარები დახურულია.

შეცდომა: კონტენტი დაცულია!!
ka_GEქართული