Ciężarki blachy trapezowej

boyalı sac, renkli sac, trapez sac, cephe kaplama, çatı kaplama

Ciężarki blachy trapezowej

Trapez sac ağırlıkları trapez sacın ölçülerine, galvaniz ya da boyalı sacın kalınlığına göre değişmektedir. Kaplama alanına ve galvaniz sac ağırlığına bakarak çatı kaplama hesaplaması yapabilirsiniz.

 

27/200 Trapez Sac Yük Taşıma Kapasitesi

27/200 Trapez Sac Yük Taşıma Kapasitesi
Sac Kalınlığı
(mm)
Trapez Ağırlığı
(kg/m²)
Çok Açıklıklı Așık Aralığı (L/200 L=m)
1 1,5 2 2,5 3 3,5 4
Tașıdığı Yayılı Yük (P=kg/m 2
0,5 4,91 512 228 114 58 34 21 14
0,6 5,89 622 276 155 80 46 29 20
0,7 6,87 730 325 183 97 56 35 24
0,8 7,85 835 371 209 111 64 40 27
Metalçatı trapez sacı
Blacha trapezowa z blachy dachowej

Trapez sac ağırlıkları, ev sahipleri için önemli bir husustur. Daha büyük çatıların montajı daha pahalıdır, ancak daha fazla kapsama alanı ve hava koşullarına karşı koruma sağlayabilirler. Daha küçük çatıların montajı daha ucuz olabilir, ancak aşırı hava koşullarına dayanamayabilirler. Satın almadan önce metal bir çatının boyutunu dikkate almak önemlidir.

Trapez sac ağırlıkları kurmadan önce çatınızın boyutunu bilmeniz gerekir. Bunun nedeni, çatınızı kaplamak için yeterli metal panel satın almanız gerekmesidir. Çatınızın boyutu, kurabileceğiniz metal çatı tipini de belirler. Üç farklı metal çatı türü vardır: oluklu, nervürlü ve panel. Her tip metal çatı çeşitli boyutlarda mevcuttur.

1. Metal çatı kaplama söz konusu olduğunda, boyut önemlidir.
2. Ev sahipleri için farklı boyutlarda metal çatılar mevcuttur ve her birinin kendi faydaları vardır.
3. Bir konut metal çatısı için en yaygın boyut 24 fit x 36 fit’tir.
4. Daha büyük çatılar mevcuttur ve daha küçük çatılara göre çeşitli avantajlar sunarlar.
5. Ev sahipleri, evleri için en iyi boyutu belirlemek için bir metal çatı uzmanına danışmalıdır.

metal trapez sac fiyatları
ceny blach trapezowych

Trapez sac ağırlıkları , dayanıklı ve uzun ömürlü oldukları için ev sahipleri arasında popülerdir. Bununla birlikte, metal bir çatı kurmanın olası dezavantajlarından biri ağırlıktır. Geleneksel bir kiremit çatı ile karşılaştırıldığında, metal bir çatı iki kat daha ağır olabilir. Bu ekstra ağırlık, eski evler veya zayıf çatılı evler gibi, onu barındırmak için inşa edilmemiş yapılar için sorunlara neden olabilir.

Trapez sac ağırlıkları, dayanıklı ve uzun ömürlü bir çatı kaplama malzemesi arayan bir ev veya işletme sahibi için mükemmel bir seçenektir. Metal çatılar birçok farklı stil ve renkte gelir ve evinize veya işinize uygun olanı bulmayı kolaylaştırır. Metal bir çatı kurmaya karar vermeden önce dikkate alınması gereken bir şey, çatının ağırlığıdır. Metal bir çatı oldukça ağır olabilir, bu yüzden bir çatıyı kurmadan önce sağlam bir çatı yapısına sahip olduğunuzdan emin olun.

Trapez sac ağırlıklarızyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje liczne zalety. Jedną z najważniejszych zalet metalowych pokryć dachowych jest ich lekkość. To sprawia, że jest to dobry wybór dla właścicieli domów poszukujących dachu, który jest łatwy w montażu i nie obciąża zbytnio ich domu. Dachy metalowe są również dość trwałe i mogą służyć przez wiele lat.

błąd: Treść jest chroniona !!
pl_PLPolski