Paslanmaz sac ağırlık hesaplama

[CP_CALCULATED_FIELDS id=”6″]

Paslanmaz çelik sac ağırlıkları plaka ebatlarına göre belirlenmektedir. çeliğin özgül ağırlığı :7,85 olarak baz alınmaktadır. Buna göre 1 mm kalınlıkta 1 metre genişlikte ve 2 metre uzunlukta paslanmaz sac plaka ağırlığı takribi 16 kg gelmektedir.Paslanmaz çelik sac plaka ağırlık hesaplama formülü şu şekildedir.

Teklif banneri

(Kalınlık x Genişlik x Boy x 7,85 )/1000000 = Kg

[table id=4 /]
310-kalite-paslanmaz
310-kalite-paslanmaz

Paslanmaz sac ağırlık hesabı Formül: Uzunluk (m) x Genişlik (m) x Kalınlık (mm) x 7.80. Bu araç, paslanmaz çelik sac, levha veya dairenin ağırlığını hesaplamak için kullanışlıdır.

Paslanmaz Çelik Sac Ağırlık hesaplama formülü

Bu araç, paslanmaz çelik sacın ağırlığını hesaplamak için tasarlanmıştır. Her bir sayfa boyutu için hesaplama aşağıdaki gibidir:

Bu aracı kullanarak paslanmaz sacın toplam ağırlığını girin. Web sayfası çıktı alanlarında görüntülenen hesap makinesi hesaplama verileri.

Paslanmaz sac ın ağırlığı aşağıdaki şekilde hesaplanabilir. Aşağıdaki veri boyutuna sahip nikel çelik malzeme ve paslanmaz çelik sac için bir örnek kullanıyoruz: Uzunluk = 2000mm (2m), Genişlik = 1000mm, Kalınlık = 0,5 mm, Ağırlık Hesaplama: Ağırlık (g) = (2000

316-kalite-paslanmaz
316-kalite-paslanmaz

Bu araç, paslanmaz çelik sacın ağırlığını hesaplamak için kullanılır. Bu hesap makineleri, nikel alaşımları ve titanyum dahil olmak üzere herhangi bir paslanmaz veya demir dışı metal için kullanılabilir.

Bu sayfa, uzunluk, genişlik ve kalınlık olarak verilen bir paslanmaz çelik sacın ağırlığını hesaplar.

Sac ağırlığı hesaplaması aşağıdaki çelik türleri için mevcuttur: 0,4-10,0 mm kalınlığında ve 1000-2000 mm genişliğinde çelik saclar; 10.0-16.0 mm kalınlığında ve 1500-2000 mm genişliğinde çelik saclar; 0,50-3,00 mm kalınlığında, 100 – 1800 mm genişliğinde çelik şeritler

paslanmaz-celik-turleri
paslanmaz-celik-turleri

Bu uygulama, bir sayfanın ağırlığını hesaplar. Örneğin, 6′ x 3′ x 1/2″ bir çelik levhanın ağırlığını hesaplayın. Ağırlık hem metrik hem de İngiliz ölçülerinde görüntülenecektir.

Bu Hesap Makinesi, bir malzeme tabakasının ağırlığını hesaplamak için kullanılabilir. Önce malzemenin kalınlığını inç olarak ve malzeme tipini seçmek için aşağı açılır menüleri kullanın. Bundan sonra, sadece bazı temel ölçümleri doldurun ve malzemenin ne kadar ağırlığa sahip olacağına dair bir tahmin alacaksınız. Ayrıca, ağırlık dönüştürme için isteğe bağlı olarak pound veya fit kare başına bir fiyat girebilirsiniz.

Sac metal, ince düz bir parça haline getirilebilen herhangi bir metaldir. Saclar, paslanmaz çelik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tipik olarak, bir paslanmaz çelik levha yaklaşık 4 fit x 8 fit boyutundadır ve yaklaşık 500 pound ağırlığındadır. En yaygın paslanmaz çelik dikmelere başvurmanız için aşağıda bazı çizelgeler sağladık.